Samsung ogłasza współpracę ABB, rozszerzając IoT dla budynków mieszkalnych i komercyjnych

Dzięki współpracy z ABB, Samsung wzmacnia swoje rozwiązanie Home IoT na rynku budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego, łącząc rozwiązania inteligentnego domu z SmartThings w celu uzyskania bardziej zaawansowanego, ekonomicznego i energooszczędnego rozwiązania do monitorowania i sterowania domami i budynkami.

Firma Samsung Electronics ogłosiła dziś partnerstwo z globalną firmą technologiczną ABB w celu rozszerzenia integracji Samsung SmartThings w większej liczbie domów i budynków.

„Dzięki SmartThings Samsung był w stanie stworzyć ekosystem inteligentnych urządzeń, dzięki którym domy stają się inteligentniejsze i wydajniejsze. Cieszymy się, że możemy budować na tym, współpracując z ABB, aby rozszerzyć doświadczenie SmartThings na nowych klientów, ułatwiając konsumentom redukcję kosztów i wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko”.

— powiedział Chanwoo Park, szef działu IoT Business w Samsung Electronics. 

Inteligentne partnerstwo

Dzięki 130-letniemu doświadczeniu i ponad 550 000 wyprodukowanych i sprzedanych produktów ABB jest jedną z wiodących firm technologicznych na świecie. Rozwiązanie automatyki ABB-free@home steruje wieloma urządzeniami w budynku, w tym systemami dostępu, wykrywania, komunikacji i klimatyzacji dla budynków mieszkalnych i komercyjnych.

Integracja ABB-free@home z Samsung SmartThings tworzy punkt kompleksowej obsługi rozwiązań IoT zapewniający łatwy dostęp do technologii monitorowania i sterowania budynkami, co dodatkowo umacnia firmę Samsung jako kluczowego dostawcę rozwiązań inteligentnych domów dla deweloperów, budowniczych i zarządów .

Samsung i ABB opracują integrację chmury z chmurą, która umożliwi konsumentom zarówno ABB-free@home, jak i SmartThings szerszy dostęp i kontrolę.

Wygoda i efektywność energetyczna

Dzięki platformie SmartThings firmy Samsung użytkownicy mogą monitorować i kontrolować portfolio urządzeń ABB, takich jak kamery, czujniki i systemy komfortu zintegrowane z SmartThings, umożliwiając użytkownikom dostęp do funkcji inteligentnego domu z dowolnego miejsca na świecie za pomocą jednej aplikacji.

Energooszczędne budynki zmniejszają niepotrzebne zużycie energii, emisje gazów cieplarnianych i koszty. Zintegrowane systemy zarządzania energią firmy Samsung i ABB obsługują aplikacje energetyczne o dużym wpływie, takie jak lodówki, pralki, suszarki, systemy HVAC itp. z bardziej wydajnymi modelami użytkowania. Liczniki energii i mocy dostarczają użytkownikom aktualne dane dotyczące kosztów energii, umożliwiając użytkownikom planowanie wykorzystania urządzeń w celu zmniejszenia kosztów całkowitych.

A ponieważ szacuje się, że budynki generują prawie 40 procent rocznej globalnej emisji CO2 , inteligentny dom zintegrowany z urządzeniami wykorzystującymi energię odnawialną, takimi jak falowniki fotowoltaiczne i ładowarki z oferty ABB, może zaspokoić zapotrzebowanie na energię, jednocześnie zmniejszając emisje CO2 wytwarzane z innych źródeł energii . źródła.

Z perspektywy programistów, partnerstwo Samsunga i ABB oferuje skalowalne, gotowe rozwiązanie inteligentnego domu z najwyższej jakości urządzeniami Samsung i urządzeniami ABB, które mogą znacznie obniżyć koszty operacyjne dzięki stworzonej wydajności i usługom konserwacji predykcyjnej.

Więcej informacji o produktach i rozwiązaniach Samsung Electronics i ABB można znaleźć na stronie Samsung.com i www.abb.com.

Źródło: Newsroom Samsung Global

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s