Oświetlenie Philips Hue pokazuje, jak ograniczyć zużycie energii

Spersonalizowane oświetlenie Philips Hue również pomaga oszczędzać energię. Zapraszamy do naszych recenzji urządzeń od Philips Hue.

  • Oszczędzaj energię dzięki żarówkom Philips Hue, korzystając ze scen, przyciemniania lub ustawiając odpowiednie kolory światła.
  • Ciesz się jeszcze bardziej atmosferą z Philips Hue, jednocześnie ograniczając zużycie energii.

Ponieważ oświetlenie odpowiada za ok. 9% zużycia energii elektrycznej w przeciętnym domu, plasując się na czwartym miejscu po ogrzewaniu/chłodzeniu pomieszczeń, ogrzewaniu wody i urządzeniach domowych, oszczędzanie energii na oświetleniu może mieć duże znaczenie. Samo przejście z konwencjonalnego oświetlenia na inteligentne systemy oświetleniowe LED pozwala zaoszczędzić do 85% energii. Efektywność energetyczną można też osiągnąć korzystając ze spersonalizowanego oświetlenia Philips Hue. Automatyzacje i czujniki pomagają oświetlać obszary domu tylko wtedy, gdy jest to potrzebne dla wygody. Użytkownicy mogą również korzystać z różnych ustawień z myślą o efektywności energetycznej.

Korzystanie ze scen Philips Hue

Sceny Philips Hue nie tylko doskonale nadają się do tworzenia różnych aranżacji w pomieszczeniu lub strefie domu, ale są również energooszczędne. Aby to zobrazować, pięć najpopularniejszych scen (Zachód słońca na sawannie, Zmierzch tropikalny, Zorza polarna, Rozkwit wiosny i Soho) potrafi obniżyć całkowite zużycie energii przez żarówkę o ponad 70%.1 Na przykład, używając sceny Zmierzch tropikalny, można zmniejszyć ilość energii pochłanianej przez żarówkę o 82%.1 Najbardziej energooszczędne sceny to Galaktyka, Krwawy księżyc i Początek, z których każda redukuje zużycie energii o 88%.1 Na drugim miejscu plasują się Tokio i Motown, z których każda ogranicza zużycie energii nawet o 87%.1 Użytkownicy Philips Hue mogą skorzystać z tych scen, tworząc wyjątkową atmosferę podczas kolacji z przyjaciółmi lub relaksu na sofie, jednocześnie oszczędzając energię.

Ściemnianie żarówek Philips Hue

Przyciemnianie żarówek Philips Hue to świetny sposób na stworzenie przytulnej atmosfery, a jednocześnie pomaga znacząco oszczędzać energię. Żarówka ściemniona do 70% maksymalnej jasności zużywa o 51% mniej energii.1 Jeszcze większe przyciemnienie żarówki Philips Hue, np. do 50%, pozwala zaoszczędzić aż 75% energii.1 Decydując się na przyciemnianie żarówek Philips Hue, można nadal cieszyć się funkcjonalnym i nastrojowym oświetleniem, jednocześnie ograniczając pobór mocy.

Wybór światła kolorowego zamiast białego

Wybierając spośród 16 milionów kolorów, użytkownicy Philips Hue mogą spersonalizować swoje wrażenia świetlne. Biorąc pod uwagę, że białe światło zużywa więcej energii niż kolorowe, łatwo jest oszczędzać energię w domu, ustawiając oświetlenie Philips Hue na światło kolorowe. Najbardziej energooszczędnym kolorem jest niebieski — po ustawieniu żarówki obsługującej kolory na światło niebieskie zużywa ona nawet 79% mniej energii w porównaniu ze światłem białym.1 A co z innymi kolorami? Za światłem niebieskim ściśle podąża kolor czerwony (zużywający 72% mniej energii w porównaniu do białego), a następnie zielony i fuksja (zużywające odpowiednio 68% i 61% mniej energii).1 Ustawiając żarówkę na kolor cyjanowy lub żółty, zmniejszasz zużycie energii odpowiednio o 59% i 54%.1

„Jako wiodąca na świecie marka w dziedzinie inteligentnego oświetlenia, bardzo poważnie traktujemy naszą odpowiedzialność korporacyjną i społeczną, stale poszukując sposobów na zminimalizowanie wpływu na środowisko. W związku z tym uważamy, że ważne jest budowanie świadomości i wspieranie tego, jak użytkownicy Philips Hue mogą znaleźć dodatkowe sposoby na zmniejszenie zużycia energii. Te zalecenia mogą wiele zmienić, tym bardziej w dobie obecnego kryzysu energetycznego. Stale rozwijamy kolejne funkcje, aby mocniej wspierać użytkowników w redukcji zużycia energii”

– powiedział Jasper Vervoort, Business Leader Philips Hue w Signify.

Firma Signify jest od 2020 r. całkowicie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla w globalnej działalności i stale rozwija trwałe, przyszłościowe produkty. Signify sprawia, że użytkownicy zużywają mniej energii w swoich domach, dostarczając energooszczędne i zintegrowane rozwiązania oświetleniowe. Ponadto, Signify zobowiązuje się do bardziej zrównoważonego pakowania, usuwając w 2022 r. tworzywa sztuczne ze wszystkich opakowań konsumenckich i wysyłając zero odpadów na wysypiska.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s