Jak usunąć konto i aplikację Samsung SmartThings ?

W dzisiejszym wpisie przybliżymy się kwestii wymazania naszego inteligentnego domu SmartThings. Pokażemy bezpieczny sposób na usunięcie wszelkich wrażliwych danych oraz pozbycie się aplikacji SmartThings z telefonu. Jak i instrukcję usuwania konta Samsung, na którym zapisany był nasz smarthome.

Z różnych przyczyn mogliśmy podjąć decyzję o zakończeniu rozwijania inteligentnego domu opartego na ekosystemie SmartThings. Jeśli używaliśmy usługi dłuższy czas, zdążyła ona zebrać na nasz temat dość pokaźną liczbę informacji, czasem nawet wrażliwych. Z tego względu istotne jest prawidłowe usunięcie naszych danych z serwerów.

  • Należy pamiętać, że usunięcie danych jest bezpowrotne i nie ma możliwości ich późniejszego odzyskania !

Usunięcie danych z usługi SmartThings

Aby usunąć wszystkie dane z usługi SmartThings po uruchomieniu aplikacji, należy wejść w sekcję Menu, następnie w górnym prawym rogu ekranu Ustawienia ( ⚙ ). W ustawieniach na samym dole jest pozycja Zamknięcie aplikacji SmartThings. Zalecam zapoznanie się z treścią oraz zaakceptowanie stukając Zamknięcie aplikacji SmartThings. Tym samym wszystkie dane, zostaną usunięte z telefonu i serwerów Samsunga. 

Usunięcie aplikacji SmartThings na smartfonie

Niektóre telefony mogą mieć już zainstalowaną aplikację Samsung SmartThings. Może to być kłopotliwe, jeśli jej nie używamy. Aplikacja będzie nadal otrzymywać aktualizacje i może zużywać miejsce oraz baterię, działając w tle.

Jednak usunięcie aplikacji SmartThings z telefonu z Androidem może być kłopotliwe, zwłaszcza jeśli została ona wstępnie zainstalowana. Jeśli aplikacja została preinstalowana na telefonie, nie można jej niestety odinstalować. Można go jednak wyłączyć. Aby wyłączyć aplikację SmartThings, spróbuj wykonać następujące czynności:

  1. Wybierz Ustawienia w telefonie.
  2. W ustawieniach przejdź do działu Aplikacji.
  3. W aplikacjach odnajdź SmartThings.
  4. Na końcu znajdź przycisk Wyłącz i do kliknij.

Tym samym zatrzymamy wszelkie nowe aktualizacje aplikacji i uniemożliwimy jej działanie w tle. Możesz także użyć aplikacji o nazwie Usługa wyłączona. 

Usunięcie konta Samsung

Jeśli posiadaliśmy konto Samsung tylko dla usługi SmartThings, możemy zdecydować o jego usunięciu. Usunięcie konta spowoduje również usunięcie historii zakupów Samsung, subskrypcji treści, przesłanych treści oraz informacji o profilu osobistym. Tych informacji nie można odzyskać, więc przed kontynuowaniem upewnij się, że chcesz usunąć swoje konto.

  1. Korzystając z przeglądarki internetowej, przejdź do strona logowania Samsung.
  2. Zaloguj się przy użyciu swojego identyfikatora i hasła, a następnie wybierz Informacje o moim koncie
  3. Wybierz kartę Profil, a następnie wybierz Zarządzaj kontem Samsung.
  4. Wybierz opcję Usuń konto, przejrzyj środki ostrożności, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć usuwanie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s