Samsung już po raz 16. globalnym liderem rynku telewizorów

Samsung już 16. rok z rzędu jest liderem globalnego rynku telewizorów. W Polsce firma zakończyła 2021 rok z ponad 30 proc. udziałem ilościowym i blisko 34 proc. wartościowym. Jeśli chodzi o strukturę polskiego rynku to rośnie popularność większych ekranów – łączny rynkowy wzrost udziału modeli 65” i 75” w latach 2020-2021 wynosi około 30 proc..

  • Według danych firmy badawczej Omdia Samsung po raz 16. jest światowym numerem jeden na rynku telewizorów i to zarówno w ujęciu ilościowym, jak i wartościowym.
  • W Polsce Samsung zakończył 2021 rok z ponad 30 proc. udziałem ilościowym i 34 proc. wartościowo.
  • Z roku na rok rośnie globalna sprzedaż telewizorów Samsung z technologią QLED – 9,43 mln sztuk w 2021 roku.
  • Sprzedaż 65 i 75-calowych telewizorów Samsung z technologią QLED wzrosła odpowiednio o 40 i 60 proc. rok do roku.
  • Rośnie sprzedaż telewizorów z kategorii Lifestyle – ponad 20 tys. sztuk The Frame znalazło nabywców w Polsce w 2021 roku. The Frame jest pierwszym telewizorem Samsung z tej kategorii, którego roczna sprzedaż w 2021 roku przekroczyła na świecie 1 mln sztuk.

Z danych opublikowanych w lutym br. przez Omdia wynika, że w 2021 roku Samsung uzyskał największy udział w globalnym rynku telewizorów i to zarówno ilościowo (19,8 proc.), jak i wartościowo (29,5 proc.). Tym samym firma już 16. rok z rzędu jest liderem kategorii na świecie.

Polacy stawiają na większe i lepiej wyposażone telewizory

W 2021 roku Polacy  kupili ponad dwa miliony sto tysięcy telewizorów, co daje podobny wynik do sprzedaży w 2020 roku. Za to coraz wyraźniej widać zmiany w strukturze rynku. Cały czas rośnie zainteresowanie większymi i lepiej wyposażonymi ekranami, a to przekłada się na wzrost średniej rynkowej ceny telewizora o ok. 20 proc. rok do roku.

Zgodnie z prognozami w zeszłym roku Polacy kupili więcej telewizorów Samsung z technologią QLED o przekątnej ekranu 65” i 75”. Ich sprzedaż wzrosła odpowiednio o 40 proc. i 60 proc. rok do roku. „Dało nam to blisko dwukrotnie wyższą dynamikę wzrostu niż kategoria na rynku przy jednoczesnym utrzymaniu sprzedaży modeli 55” na podobnym poziomie, jak w 2020 roku” – mówi Grzegorz Stanisz, szef sprzedaży i marketingu działu RTV w Samsung Polska.

„Z roku na rok obserwujemy, jak zmiany preferencji widzów przekładają się na ich decyzje zakupowe. Cieszy nas szczególnie, że telewizory z technologią kropek kwantowych, takie jak Neo QLED, znajdują coraz większe grono nabywców. Duży ekran w połączeniu z niesamowitą jakością obrazu, to parametry, które zyskują i będą zyskiwać na znaczeniu. Jako widzowie oczekujemy coraz lepszych wrażeń także w domu” – komentuje Grzegorz Stanisz.

Sprzedaży telewizorów towarzyszyło także duże zainteresowanie soundbarami – dodaje Stanisz. „Wzrost dostępności filmów z dźwiękiem przestrzennym Atmos – a przykładowo na jednej z popularnych platform streamingowych tytułów z tym kodekiem dźwięku jest ponad 700 – zwiększył zainteresowanie kinowymi wrażeniami w domu. W rezultacie w 2021 nasze soundbary trafiły do ponad 100 tys. polskich salonów. To blisko 30 proc. więcej niż w roku ubiegłym.  Wynik ten daje nam pozycję lidera w tej kategorii w Polsce – i to już 8. rok z rzędu”.

Ekran dopasowany do stylu życia

Wśród rynkowych trendów, oprócz większych ekranów, z pewnością wymienić można popularność telewizorów wykraczających poza klasyczną definicję. Trafiają one do odbiorców, dla których jakość obrazu jest równie ważna, co walory estetyczne ekranu i jego design. Od 2017 roku Samsung rozwija kategorię „Lifestyle”, na czele z telewizorem The Frame, który daje dostęp do ponad 1500 dzieł sztuki w personalizowanej oprawie.

W 2021 roku The Frame, jako pierwszy telewizor Samsung z kategorii Lifestyle, sprzedał się na świecie w ilości ponad miliona sztuk. Również w Polsce produkt ten znalazł grono nabywców, co przełożyło się na ponad 20 tys. sprzedanych egzemplarzy.

Jak dodaje Grzegorz Stanisz  „Produkty z kategorii Lifestyle są ważnym elementem rozwoju naszego portfolio. Oprócz telewizora The Frame, mamy designerski The Serif czy The Sero, który przenosi mobilne doświadczenia na duży ekran. Cały czas szukamy nowych dróg, coraz lepiej wpisując się w styl życia naszych użytkowników, widzów. Przykłady? Projektor The Freestyle, który właśnie zadebiutował. Przekątna obrazu do 100 cali, zintegrowany głośnik, zasilanie z powerbanka czy rotacja do 180° to w praktyce dziesiątki nowych zastosowań, dzięki którym rozrywka wykracza poza cztery ściany naszych mieszkań”.

Źródło: Newsroom Samsung PL

2 myśli w temacie “Samsung już po raz 16. globalnym liderem rynku telewizorów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s