WiZ przedstawia SpaceSense nową technologią wykrywania ruchu w inteligentnym domu

Ekosystem WiZ w najbliższym czasie czekają nie małe zmiany. Na początek odświeżona zostanie aplikacja mobilna WiZ i kilka nowych produktów z kategorii oświetlenia i akcesoriów. Główną niespodzianką konferencji była jednak prezentacja nowej technologii o marketingowej nazwie SpaceSense™, opierająca się na nowej metodzie wykrywania ruchu w pomieszczeniu, dzięki falą sygnału Wi-Fi. Zdecydowanie to ona będzie oczkiem w głowie i głównym wyróżnikiem na tle konkurencji.

Światło jak magia

Po raz pierwszy od wprowadzenia na rynek w roku 2016, system WiZ odświeża swoją aplikację. Jest ona rdzeniem ekosystemu WiZ i jest konieczna by korzystać z wszystkich funkcji produktów. Wraz z nią nadchodzi SpaceSense, zupełna nowość w branży konsumenckich produktów oświetleniowych, opracowana przez WiZ. Ta przełomowa funkcja jest oparta na technologii Wi-Fi Sensing. Przenosi ona automatyzację domu na nowy poziom dzięki wykorzystaniu sygnałów Wi-Fi, które są już obecne w pomieszczeniach, by wykrywać ruch – bez konieczności stosowania dedykowanych czujników i baterii. Sygnały Wi-Fi ulegają drobnym zakłóceniom, gdy w pomieszczeniu przemieszczają się ludzie, zupełnie niczym fale w basenie. Mierząc drobne zmiany w sile sygnału spowodowane przez te zakłócenia, oświetlenie WiZ potrafi określić, czy w danym pomieszczeniu ktoś się porusza. Wykrywanie następuje we wszystkich kierunkach i nie jest ograniczone polem widzenia, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych czujników ruchu opartych na technologii pasywnej podczerwieni (PIR). SpaceSense™ automatycznie uruchomi oświetlenie w twoich pomieszczeniach, włączając światło, gdy wejdziesz do pokoju oraz wyłączając je, gdy przestanie wykrywać ruch. Czułość systemu można dostosować tak, aby, przykładowo, zapobiec włączaniu oświetlenia przez zwierzęta domowe oraz przy szybkim przechodzeniu przez pokój. Wystarczy po prostu zainstalować co najmniej dwa źródła światła w każdym pokoju, a następnie połączyć je z aplikacją WiZ V2. Gdy konfiguracja SpaceSense™ zostanie zakończona, możesz cieszyć się komfortem inteligentnego oświetlenia bez żadnych niedogodności.

„W WiZ, mamy misję polegającą na tym, aby uczynić inteligentne oświetlenie bardziej dostępnym i istotnym w życiu codziennym. Przełomowa funkcja, taka jak SpaceSense™, stanowi kolejny wielki krok na drodze do tego, by misję tę zrealizować. Wielu użytkownikom konieczność posiadania dodatkowego sprzętu, na potrzeby wykrywania ruchu przez ich system, wydaje się skomplikowana, kosztowna i uciążliwa. Teraz, po raz pierwszy w historii, SpaceSense™ likwiduje wszystkie te przeszkody i umożliwia każdemu czerpanie korzyści płynących z inteligentnego oświetlenia i automatyzacji.”

powiedział Danny Lousberg, Kierownik ds. Zarządzania Oprogramowaniem WiZ

Prywatność i bezpieczeństwo to kwestie najwyższej wagi w systemie inteligentnego oświetlenia WiZ. SpaceSense™ wykrywa ruch analizując zakłócenia w sygnale Wi-Fi powodowane ruchami użytkownika. Nie jest w stanie wykryć dokładnej lokalizacji osób ani rozpoznawać twarzy. Wszystkie dane są przetwarzane lokalnie i nie trafiają do Internetu ani chmury. Funkcja ta jest całkowicie opcjonalna, więc wszyscy użytkownicy WiZ mogą sami zdecydować, czy chcą z niej skorzystać. SpaceSense™ można włączyć dla większości nowych produktów wprowadzonych po wrześniu 2021 roku i wszystkich produktów z serii Connected by WiZ – w tym marki WiZ, Philips Smart LED oraz innych marek OEM i marek własnych.

Weź oświetlenie w swoje ręce

Obok SpaceSense™, aplikacja WiZ V2 jest także pełna innych niespodzianek i zapewnia ekscytujące, nowe funkcje. Całkowicie nowy interfejs użytkownika zapewnia jeszcze bardziej intuicyjną obsługę, ułatwiającą codzienne funkcjonowanie. Wszystko jest pomyślane tak, aby zaoferować oświetlenie, które odpowiada Twoim potrzebom i dostosowuje się do nich.

Nowa aplikacja WiZ V2 została zaprojektowana z myślą o większej kontroli oraz maksymalnym ułatwieniu: zmniejszono liczbę kliknięć potrzebną do wykonania zamierzonego działania, zwiększono przejrzystość i upłynniono interakcje. Sprowadza ona prostą kontrolę nad pomieszczeniem do zaledwie jednego kliknięcia. Zapewnia podgląd wszystkich pokoi na ekranie głównym, dzięki czemu możesz natychmiast zobaczyć, gdzie światła są włączone, jak jasno i w jakim trybie. Już proste przesunięcie palca po kafelku reprezentującym pokój może dopasować atmosferę do Twojego nastroju, dostosować jasność lub wyświetlić grupy urządzeń – wszystko szybko i płynnie.

Funkcja Szybkie działanie (Quick action) pozwala przyspieszyć sterowanie oświetleniem i dostosować je szczegółowo do Twoich potrzeb. Dzięki niej możesz ustawić własne, spersonalizowane, szybkie działanie w nowej aplikacji. Włącz swoją lampkę nocną do czytania, przytulne oświetlenie jadalni do obiadu lub światła imprezowe, gdy jesteś w nastroju do tańca. Dopasuj cały pokój zaledwie jednym dotknięciem! Możesz tworzyć własne szybkie „działania” wpływające na wiele świateł, tak jak lubisz i niezależnie od innych użytkowników w Twoim domu.

Funkcja zarządzania Scenerią oświetlenia (Light Scene) pozwala rozbudzić Twoją kreatywność poprzez stworzenie Scenerii dla pomieszczenia. Dzięki tej nowej możliwości możesz wykonać zrzut aktualnego stanu pomieszczenia, dostosować ustawienia oświetlenia wedle uznania, wybrać urządzenie, które ma zostać dopasowane oraz nazwać Scenerię. Następnie możesz po prostu przywoływać różne Scenerie w aplikacji lub za pomocą sterowania głosowego poprzez Siri, dzięki czemu dokonasz natychmiastowej zmiany atmosfery.

Podobnie jak obecna aplikacja WiZ, nowa aplikacja WiZ V2 jest rdzeniem ekosystemu WiZ. Z aplikacją WiZ V2 kompatybilne są wszystkie produkty WiZ oraz Connected by WiZ, jakie zostały kiedykolwiek wyprodukowane.

Bardziej komfortowy, przyjazny i radosny dom

Aby ułatwić użytkownikom korzystanie z możliwości WiZ z dowolnego miejsca w swoim domu, WiZ niezmiennie rozszerza swoją ofertę o nowe rodzaje lamp i opraw.

Zasilana akumulatorowo przenośna lampa Mobile Portable jest doskonała, by uczynić każdy kąt prawdziwie zachęcającym – jej miękki i wygodny uchwyt pozwala łatwo i bezpiecznie zabrać ją ze sobą w dowolne miejsce. Może ona rozświetlić każde miejsce w domu lub poza nim i zapewnić niezrównane uczucie przytulności. Ma konstrukcję dwustrefową, która tworzy piękny gradientowy efekt kolorystyczny ombré za pomocą dynamicznych trybów oświetlenia, pozwalających wybrać dwa różne kolory światła i stworzyć spersonalizowaną atmosferę otoczenia. Obok inteligentnego sterowania za pomocą aplikacji lub głosu, lampa ta posiada również panel dotykowy umożliwiający szybkie sterowanie: nastrój można określić przyciskiem wł./wył., wcześniej ustalonymi trybami oraz funkcją przyciemniania.

WiZ Pole

Gdy czujesz, że masz ochotę na pokolorowanie każdego kąta, lampa podłogowa Pole zapewni Ci ten modny klimat, którego poszukujesz. Stojąc w kącie pokoju, tworzy ona pożądaną atmosferę dzięki szerokokątnym efektom rozlewania się światła po ścianie. Po zdjęciu podstawki i umieszczeniu poziomo pod kanapą lub za telewizorem potrafi zapewnić idealną filmową noc. Posiada też konstrukcję zawierającą dwie strefy oświetlenia, dzięki czemu możesz mieszać kolory i tworzyć unikalne wrażenia oświetleniowe, wznosząc tym samym swoją kreatywność na nowe poziomy. Możemy zauważyć, że jest bardzo podobna do Philips Hue Signe.

Kolejnym dodatkiem do rodziny lamp stołowych i podłogowych jest lampa Bar Linear Light. Ta wąska lampa emituje wiele kolorów i jest łatwa do umieszczenia w ciasnych przestrzeniach. Możesz ją przechylić na jeden z jej boków, aby dopasować kąt oświetlenia. Ta lampa to odpowiedni wybór, gdy chce się dodać radości którejkolwiek przestrzeni w domu – niezależnie od tego, czy chodzi o podkręcenie wystroju domu, gabloty czy regału.

WiZ Bar Linear Light

Jeśli poszukujesz sprytnego sposobu na oświetlenie przestrzeni, panel sufitowy Panel Ceiling i jego wąski, elegancki styl pasujący do każdego wnętrza będą w sam raz dla Ciebie. W zależności od twoich potrzeb, produkty WiZ Panels są dostępne w trzech różnych kształtach i rozmiarach. Ustaw odpowiednią atmosferę by przejść od pracy do odpoczynku za pomocą regulowanego białego światła, przechodzącego od zimnego w ciepłe, z możliwością dopasowania jasności. Oprócz tego, że jest łatwy w instalacji, ten nowy panel LED gwarantuje jednakowe rozłożenie światła, zapewniające komfort Twoim oczom.

WiZ wychodzi także poza dom dzięki pierwszemu produktowi do zastosowania zewnętrznego – wielokolorowej girlandzie String Light. Oświetl ogród lub balkon już za miesiąc, wybierając spośród 16 milionów kolorów, w sam raz przed świętami! String Light jest całkowicie wodoodporna, jak również odporna na warunki atmosferyczne oraz zapewnia światło białe i kolorowe, dzięki czemu możesz teraz upiększyć swój dom na zewnątrz tak samo jak w środku, i to o każdej porze roku. Jeśli zamierzasz spędzić relaksujący wieczór w ogrodzie po długim dniu, czy to na czytaniu czy na pogawędkach z rodziną, ciepłe białe światło zapewni tę intymną atmosferę, o którą Ci chodzi. W trybie oświetlenia dynamicznego możesz spersonalizować oświetlenie odświętne, a 12 żarówek LED będzie zapalało się losowo na kilka różnych kolorów, w zależności od wybranego trybu. To prosty sposób na stworzenie idealnej atmosfery na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi, niezależnie od tego, czy chodzi o imprezę, Halloween czy Święta Bożego Narodzenia!

WiZ Smart Button

Najnowsze akcesorium WiZ, przycisk Smart Button, pozwala sterować oświetleniem jednym kliknięciem. Podobnie jak pozostałe akcesoria WiZ do sterowania, ten przenośny przycisk bezprzewodowe przesyła komendy bezpośrednio do Twoich źródeł światła, zamiast robić to przez router Wi-Fi, więc będzie działać nawet wówczas, gdy Twoja sieć Wi-Fi będzie wyłączona. Wystarczy przymocować go do ściany za pomocą płytki ściennej załączonej w zestawie albo na dowolnej metalowej powierzchni, np. na lodówce, ponieważ z tyłu posiada magnes. Można za jego pomocą sterować wszystkimi światłami WiZ oraz Connected by WiZ.

Dostępność i ceny

  • Przenośna lampa WiZ Mobile Portable dostępna od lipca w cenie 479 PLN
  • Lampa podłogowa WiZ Pole dostępna od lipca w cenie 689 PLN
  • WiZ Bar Linear Light dostępna od lipca w cenie 269 PLN za jedną sztukę oraz 479 PLN za dwie w zestawie.
  • Przycisk WiZ Smart Button dostępna od lipca w cenie 159 PLN
  • Panel sufitowy WiZ dostępna od września w cenie 579 PLN za kształt kwadratowy oraz 689 PLN za prostokątny
  • Girlanda WiZ Outdoor String Light dostępna od października w cenie 639 PLN

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s