Ekran dotykowy lodówek Family Hub – poznaj możliwości sterowania inteligentnym domem SmartThings

Dzisiaj przedstawimy funkcje i możliwości aplikacji SmartThings zainstalowanych na inteligentnych lodówkach Samsung z serii Family Hub wyposażonych w ekran dotykowy do zarządzania inteligentnym domem.

Wpis powstał dzięki uprzejmości pracowników salonu Samsung Brand Store w Łodzi

Family Hub – centrum inteligentnego domu

Od swojej premiery w roku 2016, sterownik Family Hub był nieustannie aktualizowany, tak by umożliwić wykorzystanie w lodówkach marki Samsung najnowszych rozwiązań sieciowych, które przekształcają je w komunikacyjne i rozrywkowe centrum każdej kuchni. Family Hub pełni także rolę centrum sterowania aplikacją SmartThings. Dzięki najnowszej aktualizacji, wprowadzono kilka nowych funkcji wprowadzając do kuchni jeszcze większą ilość rozrywki, inteligentnych programów i sieciowych rozwiązań. Jednym z nich będzie usługa Smart Reorders pozwalająca klientom w łatwy sposób zamawiać i wymieniać filtry na wodę. Funkcja Atelier umożliwia ożywienie ekranu lodówki i całej kuchni niezwykłymi dziełami sztuki, zaś Dual AI Voice Assistant daje konsumentom dostęp do funkcji asystentów Amazon Alexa oraz Samsung Bixby. Zaktualizowana technologia rozpoznawania żywności zastosowana w Family Hub pozwala łatwiej identyfikować poszczególne rodzaje jedzenia i napojów oraz odpowiednio nimi zarządzać, zaś funkcja Smart Recipes umożliwia użytkownikom urządzeń serii Bespoke komponować przepyszne dania na podstawie łatwych do wykonania instrukcji.

Wygodniej zarządzaj swoim domem

Dzięki instalacji ekranu dotykowego na swoich lodówkach Samsung umożliwił kilka ciekawych funkcji. Ekran dotykowy Family Hub o przekątnej 21,5 cali to w praktyce multimedialna tablica. W posty sposób powstało centrum zarządzania naszego domu, jak i życiem naszej rodziny.

Family Hub posiada kilka zainstalowanych fabrycznie aplikacji, które pozwalają korzystać z:

  • Wirtualnych karteczek na lodówce
  • Kalendarzy rodzinnych – synchronizuj plany dnia z kalendarzem np. Google
  • Domowe centrum rozrywki (słuchanie muzyki, oglądanie filmów, duplikacja ekranu telewizora czy albumy zdjęć rodzinnych)
  • Możliwość zdalnego zaglądania do lodówki
  • Pomoc w zarządzaniu domowymi zapasami
  • Kulinarne inspiracje, dzięki SmartThings Cooking
  • Przeglądarka internetowa

SmartThings na lodówkach Samsung Family Hub

Dzięki aplikacji SmartThings zainstalowanej w lodówce Family Hub możesz kontrolować pozostałe urządzenia w domu: zaprogramować sprzątanie, nastawić ciasto, zwiększyć temperaturę w salonie czy sprawdzić, ile czasu pozostało do końca prania. Mamy dostęp do zaawansowanych usług SmartThings (dawniej SmartApps) obecnie zebranych pod nazwą SmartThings Home Life.

Przyjrzymy się szczegółowo, jak wyglądają poszczególne panele urządzeń. Poniżej przedstawiamy pulpit ekranu dotykowego Family Hub, możemy na nim umieścić widżety związane z urządzeniami inteligentnego domu.

Większość funkcji i możliwości sterowania urządzeniami i sensorami jest zgodna mobilną aplikacją SmartThings. Po szczegóły najlepiej zajrzeć do konkretnych produktów, polecamy zrecenzowane na blogu urządzenia, znajdziesz je w sekcji kompatybilne urządzenia. Ich funkcje są stricte związane z charakterem i budową danego produktu inaczej będą wyglądały w przypadku sprzętu RTV np. telewizorem a inaczej w przypadku AGD. Poniżej właśnie przedstawiamy kilka ważniejszych urządzeń AGD.

Piekarnik

W przypadku piekarnika Samsung mamy możliwość ustawienia temperatury i czasu pieczenia, dodatkowo możemy określić co pieczemy. Po ustawieniu wysyłamy dane do piekarnika, który może rozpocząć pracę.

Lodówka

W przypadku lodówki Samsung mamy możliwość ustawienia temperatury lodówki i oddzielnie zamrażalnika. Opcje związane z wykrywaniem lodu czy funkcja Power Cook.

Zmywarka

W przypadku zmywarki Samsung mamy możliwość ustawienia trybu działania, dezynfekcji oraz które kosze są wypełnione. Mamy dostęp do przodownika związanego ze zmywaniem. Po ustawieniu programu zmywania możemy wysłać żądanie rozpoczęcia pracy do urządzenia.

Pralka

W przypadku pralki Samsung mamy możliwość ustawienia programu prania, ilość płukań, prędkość wirowania czy wstępne namaczanie w pianie. Poszczególne programy i ustawienia możemy dodać do ulubionych. Po ustawieniu wysyłamy dane do pralki, która może rozpocząć pracę.

Suszarka

W przypadku suszarki Samsung mamy możliwość ustawienia konkretnego programu suszenia, ustawić poziom suszenia czy włączyć tryb bez zagnieceń. Kolejność programów możemy edytować oraz dodawać własne. Samsung dodał również możliwość sparowania pralki i suszarki, pozwala to na automatyczne przesłanie danych dotyczących programu prania, co pozwala suszarce automatycznie ustawić optymalny tryb suszenia. Dodatkowo znajdziemy panel z zużyciem energii, który pozwala kontrolować rachunki i oszczędzać.

SmartThings Home Care – zarządzanie usługami SmartThings

Kreator SmartThings Home Care, podobny do tego z aplikacji SmartThings, kontroluje urządzenia gospodarstwa domowego, wysyła powiadomienia o wymianie części i oferuje rozwiązania problemów, jeśli coś pójdzie nie tak.

Jak widać większość funkcji związana z zarządzeniem urządzeniami inteligentnego domu, jak i usługami SmartThings, jest zgodna z tymi dostępnymi w mobilnej aplikacji SmartThings.

13 myśli w temacie “Ekran dotykowy lodówek Family Hub – poznaj możliwości sterowania inteligentnym domem SmartThings

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s