Philips Hue Signe – elegancka lampa podłogowa do Twojego domu

Nowoczesna lampa podłogowa z ciekawym designem, zapewniająca zmianę kolorów oraz różne odcienie światła białego i ciepłego. Pozwala stworzyć wyjątkowy nastrój w każdym pomieszczeniu i znacznie unowocześnić wystrój. Dzisiaj przyjrzymy się bardzo eleganckiej lampie podłogowej Philips Hue Signe.

Recenzja powstała dzięki uprzejmości firmy Philips Hue, która wypożyczyła sprzęt na testy.

Lampa podłogowa Signe posiada również swój mniejszy odpowiednik – lampę biurkową, posiadającą wysokość 62,8 cm.

Opis

Philips Hue Signe znajduje się w kolekcji Hue White and color ambiance gdzie mamy pełną możliwość sterowania światłem, dostęp do 16 milionów kolorów, zmienną barwę światła z zimnej na ciepłą i możliwość ściemniania 0 – 100%. Wytwarza wyjątkowo silny strumień światła o 2500 lm, odpowiadające tradycyjnej żarówce o mocy 175 W. Żywotność to aż 25 000 godzin. Komunikacja odbywa się po protokole Zigbee z mostkiem Philips – współpraca została opisana szerzej tutaj. Wymiary to 149 cm wysokości, 11 cm długości i 9,3 cm szerokości. Lampa waży 2,378 kg, ciężka podstawa pozwala na zachowanie stabilności. Całość jest w wykonana z wysokiej jakości aluminium i także w tym kolorze, perfekcyjnie wykonana, dzięki czemu uchodzi za bardzo elegancką.

 • Plusy
  • Silny strumień światła i intensywność kolorów
  • Długa żywotność lampy
  • Robi wrażenie na odwiedzających
  • Elegancki wygląd
  • Przetwarzanie lokalne
 • Minusy
  • Cena, zdecydowanie za droga

Współpraca z SmartThings

W głównym panelu aplikacji SmartThings mamy możliwość zaprogramowania szybkich automatyzacji: włączenia i wyłączenia lampy oraz opcję minutnika. Dostępna jest pełna paleta kolorów, ustawienie (ściemniacza) jasności lampy, jak i temperatury kolorów. Panel „Historii” nie różni się znacznie od innych urządzeń, mamy dostęp do sortowania i przestudiowania historii działań. W ustawieniach „Edytuj” mamy standardową możliwość zmiany nazwy, lokalizacji oraz pokoju.

Urządzenie wykonuje przetwarzanie poleceń lokalnie w centrali, przy posiadaniu mostka Philips Hue, z tego też tytułu nawet przy utracie połączenia z Internetem, będzie wykonywać zaprogramowane polecenia. Przy braku mostka i sterowaniu poprzez Bluetooth, lampa korzysta z przetwarzania w chmurze.

Tworzenie automatyzacji „Jeśli … to Wtedy” musimy podzielić na dwa etapy, ponieważ znacznie różnią się dostępne opcje jeśli inicjujemy warunek „Jeśli”. W pierwszej możliwości „Jeśli” urządzenie pozwala na wybranie opcji „Włączono lub wyłączono” czyli zmiana stanu, oraz „Włączone” i „Wyłączone”. Jak i wartość ściemniacza i temperatury kolorów. W drugiej możliwości „Wtedy”, lampa pozwala na dużo więcej, mamy pełną możliwość tworzenia opcji przydatnych w programowaniu już np. scenerii. I tak mamy ponownie opcje „Włączono lub wyłączono” czyli zmiana stanu, oraz „Włączone” i „Wyłączone”. Ustawienie jednego z 16 milionów kolorów, jasności lampy z zakresu 0 – 100%, bądź temperatury kolorów z zakresu 2000 – 6500 K. Akcję uruchomienia lampy możemy opóźnić o dowolny czas, jak i wyłączyć ją automatycznie po ustalonym czasie.

Instalacja

Posiadamy dwie możliwości dodania urządzeń Philips Hue do ekosystemu SmartThings. Pierwsza dotyczy użytkowników nieposiadających centrali SmartThings, tym samym łącząc lampy poprzez serwer. Pełna instrukcja instalacji poprzez chmurę znajduje się tutaj.

Jeśli posiadamy mostek Hue i centralę SmartThings możemy przejść do instalacji. W pierwszej kolejności musimy połączyć nową lampę z mostkiem i aplikacją Philips Hue. W pierwszej kolejności musimy pobrać aplikację z Google Store bądź AppStore (iOS 12.0 lub nowszy). Po zainstalowaniu aplikacji, uruchamiamy ją. Aby wyszukać nowe urządzenie, musimy przejść do ustawień aplikacji (klikając trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu. Z dostępnych ustawień, kliknij „Konfiguracja świateł”, następnie „Dodaj światło”. Należy upewnić się czy lampa Iris podłączona jest do zasilania. Lampę możemy dodać poprzez wpisanie numeru seryjnego (znajduje się on na urządzeniu) lub poprzez wyszukanie, klikamy „Wyszukaj”. Po chwili zostanie wykryta nowa lampa i dodana do listy. Nowo dodane urządzenia posiadają dopisek „Nowość”.

Po dodaniu urządzenia w aplikacji Philips Hue, możemy przystąpić do dodania lampy Iris do ekosystemu SmartThings. Przechodzimy do aplikacji SmartThings, na ekranie głównym aplikacji, klikamy „plus”, kolejno „Urządzenie”, znajdujemy markę Philips Hue >> Oświetlenie. I dodanie poprzez „Philips Hue with SmartThings Hub”, klikamy „Rozpocznij”, uruchamiając proces konfiguracji. Wybieramy hub i pokój dla urządzenia. Po chwili zostanie wyszukana i dodana do ekosystemu. Lampa zaświeci się, na koniec mamy możliwość zmiany nazwy przykładowo „Philips Hue Signe”, kończymy proces instalacji, klikając „Gotowe”.

Usunięcie z ekosystemu SmartThings

Aby usunąć lampę Signe z ekosystemu SmartThings, należy wejść w główny ekran urządzenia. Kliknąć Więcej opcji ( ⋮ ) w prawym górnym rogu ekranu, a następnie Edytuj. W panelu edycji, wybieramy Usuń urządzenie. Następnie potwierdzamy operację, stukając Usuń. Pamiętaj, że usunięcie z aplikacji skutkuje również wyczyszczeniem urządzenia z wszelkich przypisanych automatyzacji i scenerii.

Usunięcie w aplikacji Hue

Aby uniknąć ponownego wyszukania urządzenia przez aplikację SmartThings, należy również usunąć lampę z aplikacji Philips Hue. W tym celu otwieramy aplikację Hue, przechodzimy do ustawień (prawy dolny róg). Z wyświetlonej listy wyszukujemy lampę Signe, aby upewnić się, że usuwamy odpowiednią lampę możemy kliknąć na nazwę a lampa mrugnie nam światłem. Aby usunąć klikamy ikonę informacji ( i ), następnie Usuń. Potwierdzamy klikając Usuń.

Gdzie zakupić ?

Philips Hue Signe w wersji podłogowej dostępna jest w cenie 1050 zł, zaś za wersję biurkową 630 zł. Zawartość pudełka to lampa podłogowa i instrukcja obsługi. Produkt jest szeroko dostępny na rynku. Stronę produktu autorstwa producenta zajdziemy tutaj, a mniejszej wersji tutaj.

2 myśli w temacie “Philips Hue Signe – elegancka lampa podłogowa do Twojego domu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s