Kompatybilne urządzenia POPP

Przedstawiamy kompatybilne urządzenia z ekosystemem SmartThings

Nazwa Popp oznacza 90 lat niezawodnej i niedrogiej elektrotechniki Made in Germany. Jako pionier technologii Z-Wave w Europie, Popp jest zaangażowany w dostarczanie wysokiej jakości interoperacyjnych komponentów i rozwiązań bezprzewodowych dla Twojego inteligentnego domu.

Założona w 1930 roku przez Heinricha Poppa w Bad Berneck w Niemczech, w pierwszych latach koncentrowała się na produkcji i dystrybucji porcelany elektrycznej, bezpieczników, zacisków, opraw oświetleniowych i gniazd. W latach pięćdziesiątych asortyment został poszerzony o przełączniki, światła, wtyczki itp. Od tego czasu POPP jest synonimem niezawodnej i niedrogiej elektrotechniki „Made in Germany”. Wraz z wprowadzeniem rozwiązania inteligentnego domu InterACT3 w 2008 roku, POPP był jedną z pierwszych firm, które zaoferowały w Europie sterowanie radiowe oparte na technologii Z-Wave. Wraz z przejęciem POPP & Co. przez wiodącego europejskiego dystrybutora Z-Wave Z-Wave Europe GmbH w 2013 roku rozpoczął się nowy rozdział w historii firmy. Dzięki połączeniu niemieckich umiejętności inżynieryjnych i skupieniu się na standardzie radiowym Z-Wave, POPP stał się jednym z wiodących producentów Z-Wave w Europie.

W ostatnich latach opracowano przełomowe produkty, takie jak pierwsza autonomiczna energetycznia stacja pogodowa Z-Wave czy zasilana energią słoneczną syrena zewnętrzna. W 2020 roku program POPP & Co. ewoluował, kiedy firma wprowadziła pierwszy moduł wtykowy Zigbee dla Raspberry Pi i najbardziej kompaktowy na świecie pendrive Zigbee USB.

Firma jest członkiem, partnerstwa Connectivity Standards Alliance (CSA) odpowiedzialnego za opracowanie nowego protokołu Matter, który miał premierę pod koniec 2022 roku. Nowy standard sprawi, że nowe produkty będą współpracować w dowolnym z ekosystemów na rynku.  

Poniżej znajdziesz wszystkie przetestowane przez nas urządzenia POPP, które możesz wykorzystać przy budowie swojego wymarzonego inteligentnego domu.