Kompatybilne centrale inteligentnego domu SmartThings

W zeszłym wpisie dotyczącym wyboru koncentratora SmartThings, przyjrzeliśmy się historii ukazywania się kolejnych wersji centrali. Po decyzji Samsunga, który porzucił produkcję sprzętu SmartThings. Produkcją sensorów i central, zajęli się zewnętrzni producenci sprzętu, przykładowo Aeotec. Przedstawiamy tym samym listę kompatybilnych koncentratorów inteligentnego domu dla ekosystemu SmartThings.

SmartThings Hub – wersja 3

Najnowsza wersja zadebiutowała w sierpniu 2018 roku. Łączność to ZigBee, Z-Wave. Koncentrator został wyposażony w Wi-Fi umożliwiając bezprzewodowe połączenie z chmurą SmartThings lub poprzez Ethernet. Podtrzymano wsparcie dla przetwarzania lokalnego. Posiadamy do dyspozycji jedno USB typu A. Niestety w porównaniu z wersją 2, zrezygnowano z awaryjnego zasilania bateryjnego. Urządzenie posiada wymiary 12,7 x 12,7 x 3,04 cm. Zasięg do 40 metrów. Niestety nie w Polskiej dystrybucji. Po sprowadzeniu dostajemy urządzenie z wtyczką angielską. Na całą recenzję zapraszam tutaj. Obecnie jest powoli wycofywana z rynku, a zastępuje ją bliźniacza wersja od Aeotec.

Aeotec SmartHome Hub SmartThings

Aeotec Smart Home Hub to centrala inteligentnego domu SmartThings, praktycznie identyczna do wcześniej omawianej wersji 3. Protokoły komunikacji to znów Z-Wave, Zigbee 3.0, Wi-Fi. Centralę oczywiście kontrolujemy poprzez aplikację SmartThings. Koncentrator możemy połączyć z ruterem bezprzewodowo bądź poprzez Ethernet. Centrala posiada wymiary 12,7 x 12,7 x 2,9 cm oraz waży 540 gramów. W pudełku posiadamy: Aeotec Smart Home Hub, zasilacz USB 5 V typu C (nasza standardowa wtyczka), kabel zasilający, kabel LAN oraz instrukcje obsługi. Jest to najnowszy koncentrator przeznaczony dla ekosystemu SmartThings. Polska cena to 499 zł.

Przyszłość

W przyszłości mogą się pojawić nowe centrale od innych producentów urządzeń z kategorii inteligentnego domu. Aby mieć pewność, że koncentrator który kupujemy jest sercem ekosystemu SmartThings, należy szukać na opakowaniu powyższego logo. A nam pozostaje z niecierpliwością czekać na nowe możliwości 😉

Najnowsza centrala dla inteligentnego domu SmartThings – Aeotec SmartHome Hub

One thought on “Kompatybilne centrale inteligentnego domu SmartThings

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s