Panel powiadomień One UI w smartfonach marki Samsung

Każdy telefon posiada panel powiadomień, rozwijany od góry telefonu. Smartfony marki Samsung posiadają autorskie rozwiązania interfejsu o nazwie Samsung One UI obecnie w wersji 2.1.

W najnowszej wersji niestety urządzenia ostały bardziej schowane, co w mojej ocenie poręczne nie jest. W panelu powiadomień mamy już tylko ikonę „Urządzenia” odsyła ona nas do panelu sterowania urządzeniami. Dopiero tutaj widzimy spis urządzeń z możliwością sterowania. W opcjach mamy możliwość wybrania, które scenerie (sceny) i urządzenia chcemy wyświetlać w panelu, jak i możliwość zmiany kolejności między lokalizacją „Dom” (nasze SmartThings) a bezpośrednio połączonymi urządzeniami.

Przyjrzyjmy się też starszej wersji interfejsu One UI 1.0, który był w mojej ocenie dużo bardziej przejrzysty i miał urządzenia „pod ręką”. Mieliśmy tutaj możliwość wybrania wyświetlanych urządzeń wprost na pasku. Była wyświetlana zakładka „Scenerie”, która po rozwinięciu prezentowała listę ich wcześniej wybranych, co znacznie przyspieszało ich uruchomienie. Rozwiązanie to jest jeszcze dostępne na starszych urządzeniach, które nie zostały zaktualizowane o nowszy interfejs. Przykładowo Galaxy S7 i S8.

Wygląd panelu powiadomień w One UI 1.0

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s