Widżety na ekranie głównym smartfona

Widżet to podstawowy element graficznego interfejsu użytkownika (np. okno, pole edycji, suwak, przycisk) w systemie Android możemy je umieszczać na ekranie głównym. 

Ich celem działania jest wykonywanie prostych czynności (włączenie latarki) bądź informowanie o aktualnym stanie aplikacji (np. wyświetlania aktualnej pogody) lub grupy podobnych czynności (np. zmiany kilku ustawień systemowych). Pomimo niezbyt dużych możliwości widgety cieszą się popularnością i zainteresowaniem, ponieważ pozwalają na szybki dostęp do wybranej funkcji aplikacji.

Zastosowanie w SmartThings

W różnych wersjach systemu Android różnie dodaje się widżety na ekran. W smartfonach Samsunga po dłuższym przytrzymaniu na ekranie, prezentują nam się opcje jego personalizacji z możliwością dodania widżetów, klikamy „Widżety”. Wyszukujmy i klikamy aplikację SmartThings. Obecnie pozwala ona na dodanie dwóch, jest to widżet „Scena” pozwalający na wybranie tylko jednej zaprogramowanej sceny oraz na widżet „Sceny”, który wyświetla wszystkie scenerie z aplikacji. Klikając na logo jednej z scenerii wykona ona swoje polecenia, sterujące inteligentnym domem.

Niestety jest to dość skromne zastosowanie widżetów. Można proponować tutaj dodanie widżetów urządzeń, aby była możliwość ich uruchamiania. Duży widżet będący pilotem do telewizora. Widżet będący Smart Home Monitorem, z którego szybko nie wchodząc w aplikację możemy uzbrajać inteligentny dom.

One thought on “Widżety na ekranie głównym smartfona

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s