SmartThings Home Monitor – monitoruj i kontroluj swój dom

Jeśli zawsze martwisz się, że ktoś włamie się do twojego domu, nadszedł czas, aby skorzystać z Home Monitor. Dzięki tej funkcji w SmartThings możesz monitorować i kontrolować swój dom bezpośrednio z telefonu. Jeśli włączy się alarm lub detektor, natychmiast się o tym dowiesz, ponieważ otrzymasz alert. W tym poście opiszemy jak skonfigurować i używać Home Monitor, aby pozbyć się tych zmartwień.

Konfiguracja Smart Home Monitor

Aby skonfigurować Smart Home Monitor, musisz dodać urządzenia zabezpieczające, takie jak czujniki zalania, dymu, czy zabezpieczające drzwi/okna. Ustawiać lokalizację i dodać członków. Dopiero teraz możesz skonfigurować wszystkie możliwości Smart Home Monitor i chronić swój dom.

Lewe menu aplikacji.

Otwórz SmartThings, następnie w menu po lewej stronie wybierz SmartApp, a następnie wybierz z listy SmartThings Home Monitor. Wchodzimy w ustawienia popularna „zębatka”, następnie dotknij żądanej opcji (Zabezpieczenia, Dym lub Przecieki). 

Skonfiguruj alerty bezpieczeństwa

 1. Wybierz  Zabezpieczenia
 2. Skonfiguruj czujniki wtargnięcia uzbrojone/przebywające poza domem
 3. Skonfiguruj uzbrojone/czujniki włamaniowe
 4. Skonfiguruj powiadomienia push, dźwiękowe, włącz światła czy syrenę.
 5. Skonfiguruj następujące przypomnienia o trybie bezpieczeństwa:
  • Przypomnienia o uzbrojeniu systemu, gdy wszyscy członkowie odejdą
  • Przypomnienia o rozbrojeniu systemu po przybyciu dowolnego członka
 6. Wybierz członków do przypomnień.

Skonfiguruj powiadomienia o dymie

 1. Wybierz  dym
 2. Skonfiguruj monitorowane urządzenia
 3. Skonfiguruj powiadomienia push, dźwiękowe, włącz światła czy syrenę.

Skonfiguruj alerty wycieków

 1. Wybierz przecieki
 2. Skonfiguruj monitorowane urządzenia
 3. Skonfiguruj powiadomienia push, dźwiękowe, włącz światła czy syrenę.
 4. Konfiguruj działania (np. zamykanie zaworów i wyłączaj przełączniki)

Podczas konfigurowania SmartThings Home Monitor pojawi się monit o ustawienie reguł dla różnych stanów alarmowych:

 • Uzbrojenie (zewnątrz) : W domu nie ma domowników i chcesz monitorować za pomocą wszystkich czujników.
 • Uzbrojenie (wewnątrz) : W domu są domownicy i chcesz monitorować tylko wybrane czujniki np. te w ogrodzie.
 • Rozbrojenie : Rozbrojenie całego systemu nie będziesz otrzymywać powiadomień o wejściu do domu osób trzecich. Alarmy o pożarze czy wycieku wody nadal będą przychodzić.

Stany alarmowe Uzbrojenia: Uzbrojenie (wewnątrz) i Uzbrojenie (zewnątrz) można wyzwolić z głównego widoku SmartThings. Naciśnij przyciski, aby przełączyć między stanami alarmowymi lub rozbroić alarmy.

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić z monitorem SmartThings Home Monitor: otrzymaj wiadomość tekstową, gdy drzwi się otworzą i nie będzie Cię w domu, włącz światła, gdy w salonie pojawi się ruch, a nawet włącz syrenę po wykryciu wtargnięcia.

W razie potrzeby można również utworzyć automatyzacje (takie jak syrena) dla innych dostępnych opcji zabezpieczeń. Po zakończeniu dotknij Gotowe. SmartThings Home Monitor pojawi się w dodanej lokalizacji, gdzie będziesz mógł uzyskać do niego dostęp w dowolnym momencie.

Co dzieje się podczas incydentu ?

SmartThings Home Monitor zgłosi całkowitą liczbę zdarzeń, a kategorie alarmów wskażą, jaki typ zdarzenia miał miejsce. Monitor zmieni kolor z zielonego na czerwony i pojawi się komunikat Szczegóły. Po kliknięciu pojawią się następujące szczegóły ze znacznikiem czasu, nazwa czujnika, który wykrył ruch, kontakt oraz potwierdzenie, że uruchomiono alarmy, syreny i światła. Będziesz mieć możliwość wyciszenia syren lub całkowitego odrzucenia incydentu.

Historia incydentów pokazuje ostatnią aktywność i poprzednie zdarzenia. Aby zobaczyć historię SmartThings Home Monitor. Na ekranie głównym dotknij sekcję SmartThings Home Monitor i kliknij ikonę Historia na dole ekranu. To pokaże, które urządzenie wykryło aktywność, kiedy zdarzenie miało miejsce i kiedy zdarzenie zostało odrzucone.

Tutaj znajduje się strona wsparcia technicznego SmartThings dotycząca Home Monitor. Więcej informacji znajdziesz tutaj. Usługa jest dostępna na całym świecie z wyjątkiem Chin.

20 myśli w temacie “SmartThings Home Monitor – monitoruj i kontroluj swój dom

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s