Tuya oficjalnie ogłasza wsparcie dla protokołu Matter

Dzisiaj informacja zahaczająca o ekosystem SmartThings, Tuya Smart, dostawca usług IoT, oficjalnie potwierdził 7 stycznia na targach CES2022 swoje wsparcie dla protokołu Matter. Tym według zapewnień, bez większych problemów w przyszłości będziemy mogli korzystać z bogatej oferty produktów inteligentnego domu.

Tuya i wiodące na rynku marki, planują wprowadzić na rynek nową serię produktów konsumenckich, które będą również obsługiwać standard Matter, prawdopodobnie w 2022 r., kiedy nowy protokół komunikacyjny zostanie ostatecznie wprowadzony na rynek.

Wprowadzony przez Amazon, Apple, Google, Comcast i Connectivity Standards Alliance (CSA) i Samsung, Matter ma na celu zapewnienie ujednoliconego standardu inteligentnego domu, aby umożliwić interoperacyjność między urządzeniami i platformami inteligentnego domu.

Jako członek zarządu CSA i jeden z pierwszych członków Matter Work Group, Tuya rozszerza swoje zaangażowanie w promowanie uniwersalnych otwartych standardów, które umożliwiają produktom IoT bezpieczne łączenie i interakcję, zapewniając wsparcie techniczne dla grupy roboczej i ścisła współpraca z głównymi partnerami platformy, aby zapewnić, że urządzenie z obsługą Tuya współpracuje z Amazon Alexa, Asystentem Google, Apple HomeKit i aplikacją Smarthings.

„Po przystąpieniu do sojuszu Tuya pracował nad zwiększeniem interoperacyjności i przyspieszeniem przyjęcia technologii Zigbee. Ostatnio wspierają również nasze wysiłki w zakresie standardów Matter i jesteśmy wdzięczni za wsparcie i zaangażowanie Tuya”

– powiedział Tobin Richardson, prezes i dyrektor generalny Connectivity Standards Alliance.

Dzięki ponad 446 000 zarejestrowanym programistom i ponad 1100 kategoriom produktów w ekosystemie Tuya, wsparcie Tuya dla Matter nie tylko umożliwi partnerom ekosystemu bycie jednymi z pierwszych firm, które wypuszczą urządzenia kompatybilne z Matter po oficjalnym uruchomieniu standardu, ale także zapewni konsumentom szersza gama inteligentnych rozwiązań domowych kompatybilnych z Matter.

Dodając obsługę Matter, Tuya kontynuuje wysiłki, aby zapewnić więcej połączeń między większą liczbą urządzeń i zwiększyć kompatybilność dla konsumentów. Wraz z innymi partnerami z różnych branż, Tuya dąży do ciągłych innowacji i przekształcania przyszłości łączności.

O ekosystemie Tuya Smart

Tuya Smart to wiodąca firma technologiczna, której celem jest uczynienie naszego życia łatwiejszym. Tuya robi to, oferując platformę w chmurze, która łączy szereg urządzeń za pośrednictwem IoT. Budując standardy wzajemnych połączeń, Tuya łączy inteligentne potrzeby marek, producentów OEM, programistów i sieci sprzedaży detalicznej w szerokim zakresie inteligentnych urządzeń i branż. Rozwiązania Tuya wzmacniają pozycję partnerów i klientów, podnosząc wartość ich produktów, jednocześnie czyniąc życie konsumentów wygodniejszym dzięki zastosowaniu technologii. Dzięki rozwijającej się komercyjnej działalności SaaS, Tuya oferuje inteligentne rozwiązania biznesowe dla szerokiej gamy branż. Platforma firmy jest wspierana przez wiodącą w branży technologię wraz z rygorystyczną ochroną i bezpieczeństwem danych.

Źródło: Tuya News

2 myśli w temacie “Tuya oficjalnie ogłasza wsparcie dla protokołu Matter

  1. Może w końcu zacznie działać bo póki co integracja to jakaś proteza i porażka, jak już pokażą się urządzenia Tuya w ST to i tak są cały czas offile.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s