Widżety aplikacji SmartThings – na ekranie głównym smartfona

Widżet to podstawowy element graficznego interfejsu użytkownika (np. okno, pole edycji, suwak, przycisk) w systemie Android możemy je umieszczać na ekranie głównym. 

Ich celem działania jest wykonywanie prostych czynności (włączenie latarki) bądź informowanie o aktualnym stanie aplikacji (np. wyświetlania aktualnej pogody) lub grupy podobnych czynności (np. zmiany kilku ustawień systemowych). Pomimo niezbyt dużych możliwości widgety cieszą się popularnością i zainteresowaniem, ponieważ pozwalają na szybki dostęp do wybranej funkcji aplikacji.

  • [Aktualizacja 1]: W czerwcu 2022 wprowadzono możliwość ustalania kolejności wyświetlanych scen na widżetach.

Zastosowanie w SmartThings

W różnych wersjach systemu Android różnie dodaje się widżety na ekran. W smartfonach Samsunga po dłuższym przytrzymaniu na ekranie, prezentują nam się opcje jego personalizacji z możliwością dodania widżetów, klikamy „Widżety”. Wyszukujmy i klikamy aplikację SmartThings. Obecnie mamy możliwość skorzystania z trzech widżetów:

  • Scena: pozwalający na wybranie tylko jednej zaprogramowanej sceny i umieszczenie jej na ekranie;
  • Sceny: pozwalający wybrać maksymalnie 4 sceny do umieszczenia na ekranie, wielkość to 4×1, można ją zwiększyć;
  • Sceny (lista): wyświetla on wszystkie scenerie utworzone w aplikacji SmartThings, wielkość minimalna to 4×2, lecz można ją zwiększyć.

Klikając na logo jednej z scenerii wykona ona swoje polecenia, sterując urządzeniami naszego inteligentnego domu. Od czerwca 2022 roku mamy również możliwość wybrania kolejności wyświetlanych scenerii na widżetach. Poniżej najnowsze screeny, wykonywane za pomocą smartfona Galaxy S21:

Niestety jest to dość skromne zastosowanie widżetów. Można proponować tutaj dodanie widżetów urządzeń, aby była możliwość ich uruchamiania. Duży widżet będący pilotem do telewizora. Widżet będący Smart Home Monitorem, z którego szybko nie wchodząc w aplikację możemy uzbrajać inteligentny dom.

2 myśli w temacie “Widżety aplikacji SmartThings – na ekranie głównym smartfona

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s