Sierpniowa aktualizacja aplikacji SmartThings – rozbudowana lista obsługiwanych urządzeń

Od dzisiaj wdrażana jest nowa aktualizacja aplikacji SmartThings. Wprowadzono obsługę podzielonego ekranu w systemie Android oraz wprowadzono rozbudowaną listę obsługiwanych urządzeń, która przygotowuje aplikację na nadejście nowego protokołu Matter. Przyjrzymy się szczegółom najnowszej aktualizacji.

Zaktualizowana lista wszystkich urządzeń

Aby dopasować ekrany innych urządzeń w SmartThings, sekcja „Wszystkie urządzenia” znajdująca się na karcie Urządzenie została zaktualizowana i będzie wyświetlana z widokiem karty urządzenia zamiast dotychczasowego widoku listy.

Rozbudowana lista obsługiwanych urządzeń

Nie dostępne w Polsce „Centrum handlowe” zostało zastąpione przez rozbudowane narzędzie „Obsługiwane urządzenia”. Cześć interfejsu na chwilę obecną nie została poprawnie przetłumaczona na język polski. Poniżej kilka screenów z przykładowymi markami Philips Hue, Aeotec czy FIBARO.

Wybierając Obsługiwane urządzenia z menu (☰) aplikacji, możemy zobaczyć, które urządzenia współpracują z ekosystemem SmartThings. Cześć posiada informacje czy wymagany jest koncentrator SmartThings. W Polsce nie mamy możliwości zakupu, jak na zachodzie. Lista obecnie nie zgadza się z rzeczywiście obsługiwanymi urządzeniami oraz nie odzwierciedla sekcji dodawania urządzenia. Najprawdopodobniej jest to wstęp do wprowadzenia protokołu Matter, gdzie część urządzeń nie będzie wymagała centrali.

Obsługa wielu okien w systemie Android

Dodano obsługę wielu okien zarówno dla widoku wyskakującego, jak i podzielonego ekranu aplikacji SmartThings. Oba widoki można wybrać, wybierając przycisk Ostatnie (⦀), dotykając i przytrzymując ikonę SmartThings nad instancją SmartThings, a następnie wybierając otwarcie w trybie podzielonego ekranu lub w widoku wyskakującym. Opcja dostępna jedynie w systemie operacyjnym Android.

Zmiana koloru ikony dla urządzeń bez przełączania

Urządzenia, które nie mają statusu, przykładowo przełącza jedynie stany (tj. wł./wył., otwórz/zamknij itp.), będą teraz wyświetlane w kolorze, a nie wyszarzone, tak jak w poprzednich wersjach aplikacji.

One thought on “Sierpniowa aktualizacja aplikacji SmartThings – rozbudowana lista obsługiwanych urządzeń

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s