Relacja SDC22: Samsung Electronics prezentuje swoją wizją inteligentnych domów i urządzeń przyszłości

W tym miesiącu w San Francisco podczas Samsung Developer Conference (SDC) w 2022 r. skupiono się na najlepszych i najbystrzejszych umysłach Samsunga w dziedzinie technologii, marketingu i produktów, dzieląc się fascynującą wizją przyszłości, prezentując technologie transformacyjne, które poprawią codzienne życie konsumentów i daj użytkownikom więcej czasu na skupienie się na tym, co najważniejsze.

Wraz z uwagami wstępnymi wygłoszonymi przez Jong-Hee Han, wiceprezesa, dyrektora generalnego i szefa działu Device Experience (DX) w Samsung Electronics, prezentacje ujawniły, w jaki sposób Samsung tworzy systemy, które sprawiają, że życie staje się mądrzejsze, bezpieczniejsze, wygodniejsze i bardziej połączone niż kiedykolwiek wcześniej .

Bezproblemowe użytkowanie urządzeń

Jong-Hee Han rozpoczął dzisiejsze przemówienia, podkreślając wagę wygody w epoce genialnych, ale złożonych technologii. „W firmie Samsung zawsze naszym celem było ułatwianie nam życia dzięki innowacjom technologicznym” – powiedział Han. „Ale innowacje mogą być również uciążliwe dla użytkowników, jeśli wygoda nie jest na pierwszym planie. Nasze zespoły są zdeterminowane, aby dostarczać urządzenia, które są równie sprawne i dostępne, jak zaawansowane”.

Obejmując wszystko, od Calm Technology, Knox Matrix, po holistyczne platformy domowe, takie jak Bixby Home Studio i SmartThings, Han przedstawił ekosystem urządzeń i systemów, który stawia w centrum wrażenia użytkownika. „Celem tego wszystkiego jest zapewnienie łatwiejszego, bezproblemowego i bezproblemowego doświadczenia” – podkreślił Han. „Więc możesz skupić się na tym, co najważniejsze”.

Dom, który uczy się i dostosowuje dzięki SmartThings

Po Jong-Hee Han, Jaeyeon Jung, wiceprezes i szef SmartThings, Mobile eXperience Business, omówił, w jaki sposób Covid-19 pobudził zespoły Samsunga do priorytetowego traktowania ważnych rzeczy w życiu, szczególnie w domu. „Jeżeli jesteś podobny do mnie, ostatnie kilka lat było czasem, aby ustalić priorytety, znaleźć chwile na przerwę i odświeżenie”, powiedział Jung.

Platforma SmartThings firmy Samsung, wyjaśnił Jung, to doskonały sposób na zrobienie tego w domu. Dzięki szerokiej gamie ulepszeń platformy ekosystemu domowego znajdowanie, konfigurowanie, dołączanie i synchronizowanie nowych urządzeń w gospodarstwie domowym będzie łatwiejsze i wydajniejsze niż kiedykolwiek. Obejmuje to Galaxy Quick Pair, łączność Matter Hub, SmartThings Energy i SmartThings Music Sync, a także zwiększoną integrację z systemami partnerskimi i rozszerzoną witrynę SmartThings.

Materia: prawdziwie harmonijne doświadczenie w inteligentnym domu

Pod koniec swojego wystąpienia Jung przedstawiła Matthew McCullougha z Google, który przedstawił przegląd Matter, systemu, który kładzie podwaliny pod prawdziwą interoperacyjność między urządzeniami w domu. Samsung jest zaangażowany w integrację Matter i jest przekonany, że spełni marzenie o w pełni zintegrowanym gospodarstwie domowym.

Ściśle współpracując, Samsung i Google starają się uprościć i uprościć życie zarówno użytkownikom, jak i twórcom urządzeń, dzięki funkcjom wielu administratorów, które ograniczają ręczne zarządzanie i ułatwiają dostęp do Google Home i Nest Hub. „Ta łatwość obsługi w Samsungu i Google to dopiero początek i nie możemy się doczekać, aby zapewnić bardziej płynne i przyjemne wrażenia w domu” — powiedział McCullough.

Współpraca branżowa, dzięki której ekosystemy urządzeń stają się bardziej otwarte

Kontynuując temat interoperacyjności, Mark Benson, szef SmartThings US, podkreślił zaangażowanie Samsunga we wspieranie Matter. „Aby przyspieszyć przyjęcie Matter, stworzyliśmy program wczesnego dostępu SmartThings Matter, w ramach którego współpracujemy z głównymi producentami urządzeń, aby zapewnić bezproblemową współpracę ich urządzeń z technologią Matter ze SmartThings” – powiedział Benson.

Benson zauważył, że aplikacje SmartThings, SmartThings Hub Core i SmartThings Cloud są już przygotowane do obsługi Matter. „Chodzi o zapewnienie interoperacyjności zaraz po wyjęciu z pudełka” — powiedział.

Anil Yadav, szef Bixby Lab w Samsung Research America, wyszedł na scenę, aby omówić zindywidualizowaną platformę mowy SmartThings i de facto głos w domu, w tym jego ekscytującą nową funkcję: Bixby Home Studio. „Dzięki Bixby Home Studio możesz tworzyć doświadczenia obejmujące wiele urządzeń i bardziej intuicyjnie reagować na polecenia użytkownika” — powiedział Yadav. „Na przykład, jeśli poprosisz Bixby o włączenie klimatyzatora, Bixby może sprawdzić, czy masz otwarte okna i powiadomić o ich zamknięciu, oszczędzając energię”.

Gotowy do zrobienia wszystkiego, od umieszczenia kolejnego filmu akcji w kolejce na telewizorze Samsung Smart TV po zwiększenie bezpieczeństwa mobilnego dzięki sztucznej inteligencji na urządzeniu, Bixby jest mądrzejszy i potężniejszy niż kiedykolwiek.

Najwyższej jakości bezpieczeństwo i prywatność dla zintegrowanego gospodarstwa domowego

Samsung przewiduje coś więcej niż tylko wygodne i zintegrowane doświadczenie w domu. Jej zespoły tworzą również środowisko, które jest równie bezpieczne, co płynne, prywatne i proaktywne. Po przemówieniu Yadava Bixby, Shin Baik, główny inżynier zespołu ds. bezpieczeństwa, Mobile eXperience Business, omówił z publicznością, jak najwyższej klasy innowacje wymagają najwyższej klasy zabezpieczeń. Niezmiennie w swoich trzech zasadach bezpieczeństwa i prywatności —  przejrzystości, wyboru i ochrony —  Samsung ciężko pracował nad rozwojem platform takich jak Samsung Knox. Dzięki temu wszystko, od telefonu po lodówkę, będzie bezpieczne, powiedział Baik.

W szczególności nowa platforma o nazwie Knox Matrix znajduje się teraz na pierwszej linii ochrony wielu urządzeń. „Knox Matrix to twój własny prywatny blockchain” – wyjaśnił Baik. „Wiele urządzeń współużytkuje dane uwierzytelniające, zamieniając ekosystem urządzeń w tarczę, która chroni wszystkich”.

W ślad za tymi zmianami, oczywiście, Samsung kładzie nacisk na konfigurowalne środowisko prywatności, które zapewnia kompleksowy panel bezpieczeństwa i prywatności firmy Samsung. „Uważamy, że Ty –  i tylko Ty –  powinieneś podejmować decyzje dotyczące sposobu zarządzania i przechowywania Twoich informacji” – powiedział Baik.

Bardziej żywy ekosystem treści niż kiedykolwiek

Sang Kim, starszy wiceprezes i szef działu produktów i marketingu w Samsung Electronics America, podzielił się ważnymi spostrzeżeniami na temat rozległej sieci medialnej Samsunga, obejmujących szereg ostatnich sukcesów.

Samsung Gaming Hub, wprowadzony na rynek w czerwcu, to kompleksowe rozwiązanie do gier, które dzięki partnerstwu z liderami branży, takimi jak Xbox, pozwala graczom podłączyć kontrolery do telewizorów Samsung i uzyskać dostęp do wszystkich ulubionych gier bez konieczności korzystania z konsoli lub komputera. Dostęny jest na telewizorach Samsung SmartTV z 2022 roku np. QE55QN91BA.

Samsung TV Plus, FAST streaming TV i platforma wideo, która została ponownie uruchomiona tego lata, dociera teraz do 24 krajów i 465 milionów urządzeń na całym świecie. Przewiduje się, że do końca 2022 r. osiągnie imponujące trzy miliardy godzin przesyłanych strumieniowo przez użytkowników.

Dzięki szerokiemu zasięgowi, płynnej integracji monetyzacji i środowisku reklamowemu zoptymalizowanemu zarówno dla klientów, jak i użytkowników, Samsung streaming oferuje również idealną platformę dla reklam premium.

„Dzisiaj firmy z listy Fortune 500 z całego świata wykorzystują Samsung TV Plus i inne zaawansowane rozwiązania reklamy telewizyjnej, aby dotrzeć do wartościowych konsumentów” – powiedział Kim.

Globalny podbój Tizena

Po Sang Kim, Yongjae Kim, wiceprezes wykonawczy i zastępca szefa zespołu badawczo-rozwojowego w Visual Display Business, wyszedł na scenę, aby porozmawiać o Tizen, otwartym systemie operacyjnym Samsung opartym na systemie Linux. Kim przeprowadził publiczność przez ogromną różnorodność wydarzeń związanych z podróżą Tizen, która rozszerza swoje możliwości do coraz szerszego spektrum zastosowań i zastosowań.

Wykorzystując partnerstwa z liderami gier, takimi jak Xbox, NVIDIA i Utomik, Tizen pomaga zapewnić użytkownikom prawdziwie skonsolidowane, nieprzerwane wrażenia w grach dzięki Samsung Gaming Hub, z fantastyczną wydajnością i jakością obrazu, wyjaśnił Kim. Zapewnia oszałamiające wyświetlacze wizualne i integrację portfela blockchain z telewizorami Samsung, zapewniając lepsze wrażenia artystyczne w domu, a także pomaga Smart Hub zapewniać najlepsze wyniki wyszukiwania treści i rekomendacje. Tymczasem Tizen Enterprise zwiększa opcje wyświetlania i oznakowania partnerów B2B, podczas gdy Tizen Everywhere ma na celu rozszerzenie licencji i wprowadzenie systemu do większej liczby krajów.

„Od swojej premiery dziesięć lat temu Tizen zasila obecnie ponad 330 milionów telewizorów, lodówek i innych inteligentnych urządzeń” – powiedział Kim. „W firmie Samsung będziemy nadal tworzyć doświadczenia Tizen, które przekształcają się i wykraczają poza to, co wielu uważało za możliwe”.

One UI 5 i filozofia „Twoja galaktyka, Twoja droga”

Następna była Sally Hyesoon Jeong, wiceprezes Framework R&D Group, Mobile eXperience Business, której tematem przewodnim tego dnia był ostatni krok naprzód w zakresie obsługi interfejsu użytkownika: One UI 5.

„Na tym etapie trzy lata temu podzieliłem się naszą wizją One UI, esencją doświadczenia Galaxy” – zaczął Jeong. „Jeden interfejs użytkownika naprawdę oddaje filozofię „Twoja galaktyka, Twoja droga”, zapewniając użytkownikom intuicyjne, połączone środowisko, które jest unikalne dla Ciebie”.

Dzieląc postępy nowej aktualizacji interfejsu użytkownika na trzy obszary —  personalizację, produktywność i możliwość —  Jeong udostępnił szereg nowych i ulepszonych funkcji. Personalizacja obejmowała głębokie ulepszenia dostosowywania, takie jak dynamiczny ekran blokady dla smartfonów, Watch Face Studio dla zegarków Galaxy oraz niestandardowe tryby i procedury, a funkcje zdrowia i bezpieczeństwa są również bardziej elastyczne niż kiedykolwiek. Sekcja Produktywność obejmowała połączenie tekstowe Bixby, ulepszoną łączność między telefonem a komputerem PC i ulepszenia wielozadaniowości, takie jak ulepszenia paska zadań. Możliwości obejmowały integrację One UI 5 z innowacyjnymi urządzeniami Samsung Foldable i powiązanymi funkcjami, takimi jak Flex Mode.

Spojrzenie na horyzont: robotyka i zdrowie w domach jutra

Ostatnią przemowę przed zakończeniem wygłosił Sebastian Seung, prezes i szef działu badań Samsung. Podczas gdy wiele wykładów tego dnia koncentrowało się na ostatnich ulepszeniach, Seung ma oko na innowacje jutra, dążąc do nie mniej niż połączenia świata fizycznego i cyfrowego.

„Chciałbym zaprosić Cię do spojrzenia poza horyzont, ku przyszłości, o której marzysz, ale której jeszcze nie zrealizowano” – powiedział Seung, który podzielił swoją prezentację między przyszłość robotyki w domu a ambicje Samsunga, aby przyczynić się do badań nad zdrowiem i dobrym samopoczuciem. .

W dziedzinie robotyki domowej Seung omówił dalsze sukcesy firmy z gospodarstwem domowym wspieranym przez zaawansowane urządzenia wspomagane przez sztuczną inteligencję, w tym wykrywającą obiekty próżnię JetBot AI+, prototyp asystenta robota Bot Handy, a nawet przyszłe plany dotyczące najnowszego kodu manipulacji ramieniem robota firmy Samsung , który wkrótce będzie dostępny w serwisie GitHub.

Przechodząc do tematu zdrowia, Seung przedstawił Samsung Health Stack, projekt typu open source firmy Samsung, który ma na celu aktywne rozwijanie badań nad zdrowiem i dobrym samopoczuciem. „Jest to pełny zestaw SDK, aplikacja mobilna dla pacjentów, portal dla badaczy i wewnętrzna baza danych” – powiedział Seung. „Kompletny pakiet narzędzi open source zaprojektowanych do łatwego tworzenia systemów cyfrowych do badań nad zdrowiem i dobrym samopoczuciem”.

Na zakończenie: budowanie bardziej zrównoważonej przyszłości z firmą Samsung

Aby zakończyć rozmowy, Jong-Hee Han powrócił na scenę, aby powiedzieć ostatnie słowo, podsumowując technologie zaprezentowane na SDC i kierunek przyszłości innowacji firmy.

„Chciałbym jeszcze raz porozmawiać o przyszłości” – dodał. „Przyszłość czegoś bardzo bliskiego memu sercu: naszej planety. Wierzę, że jesteśmy odpowiedzialni za pomoc w tworzeniu zrównoważonej przyszłości. Robimy to dzięki Everyday Sustainability, wierząc, że każdy etap cyklu życia produktu może być bardziej zrównoważony”.

Han przedstawił szereg zobowiązań firmy Samsung w zakresie zrównoważonego rozwoju i kierunków badań środowiskowych, w tym odpowiedzialne pozyskiwanie materiałów, recykling, utylizację, energię odnawialną i miliardy inwestycji w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

„Do 2027 r. będziemy prowadzić wszystkie operacje DX na energii odnawialnej” – powiedział Han, kończąc dzień optymistyczną nutą i spojrzeniem na przyszłość dla klientów, która będzie łatwiejsza, bardziej płynna, bezproblemowa i – co najważniejsze  bardziej ekologiczna.

Obejrzyj poniższy film, aby zobaczyć pełne nagranie Keynote SDC22.

Źródło: Samsung Newsroom Global, SDC2022

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s