Telewizory Samsunga już pozwalają grać bez konsoli Xbox

1 lipca wystartowała nowa platforma Gaming Hub na najnowszych telewizorach Smart TV firmy Samsung, która zapewnia użytkownikom zoptymalizowane strumieniowanie gier bez potrzeby korzystania z konsoli lub komputera. Niestety „centrum gier” dostępne jest tylko w wybranych krajach na chwilę obecną są to tylko: USA, Kanada, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Korea i Brazylia. Na szczęście jedną z nowości sekcji Gaming Hub możemy już wypróbować w Polsce.

Aplikacja Xbox Cloud Gaming już dostępna

Od wczoraj 11 lipca możemy pobrać nową aplikację Xbox Cloud Gaming na swój nowy telewizor Samsung. Dzięki niej jesteśmy w stanie zagrać w największe hity bez podłączania ekranu konsoli Xbox bądź PC-ta. Przypomnijmy obsługiwane są jedynie tegoroczne modele SmartTV, w przyszłości są plany rozgrzeszenia o starsze modele.

Dostęp do aplikacji Xbox jest dość utrudniony, poprzez brak dedykowanej sekcji Gaming Hub w menu telewizora. Aby znaleźć aplikację musimy wejść do sklepu Apps i wybrać ją z dostępnych bądź wyszukać aplikację za pomocą wyszukiwarki. Niestety nie ma możliwości przypięcia aplikacji do paska, dostępne jest to tylko w niedostępnym u nas sekcji menu. Tym samym aby uruchomić za każdym razem aplikację musimy wejść w sklep Apps i z tego poziomu uruchomić aplikację Xbox.

Xbox Cloud Gaming na telewizorach wymaga aktywnej subskrypcji Game Pass Ultimate oraz kontrolera z obsługą Bluetooth (aby zagrać w Fortnite abonament nie jest wymagany). Gry strumieniowane są w rozdzielczości 1080p i w 60 kl./s (na ten moment bez wsparcia HDR i Dolby Atmos). Wymagana jest prędkość łącza na poziomie 20 Mbps lub wyższa.

Aplikacja dostępna jest między innymi na telewizorze Samsung SmartTV QE55QN91BA – zapraszamy do jego recenzji.

7 myśli w temacie “Telewizory Samsunga już pozwalają grać bez konsoli Xbox

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s