Samsung Knox Matrix stanie na straży bezpieczeństwa inteligentnego domu Samsung

Dzisiejszy styl życia jest bardziej połączony niż kiedykolwiek – od naszych smartfonów po nasze inteligentne domy, dzięki naszym urządzeniom łatwiej niż kiedykolwiek zrobić więcej. Jednak wraz ze wzrostem naszej łączności mogą również pojawić się nasze obawy dotyczące zachowania spokoju ducha podczas korzystania z ekosystemów połączonych urządzeń.

Rozumiejąc, że bezpieczeństwo i prywatność są priorytetami dla swoich użytkowników, Samsung Electronics przenosi swoje doświadczenia związane z bezpieczeństwem urządzeń na wyższy poziom, wprowadzając Samsung Knox Matrix na tegorocznej konferencji Samsung Developer Conference (SDC).

Od świtu do zmierzchu: zrozumienie współczesnych ekosystemów urządzeń

Samsung wierzy, że ochrona musi być oparta na współpracy, kompleksowa i działająca w czasie rzeczywistym, aby nasze podejście stale ewoluowało, aby wyprzedzać zagrożenia i zapewniać bezpieczeństwo naszym użytkownikom. Dlatego inteligentne urządzenia Samsung są chronione przez platformę bezpieczeństwa Samsung Knox, która zapewnia bezpieczeństwo klasy obronnej certyfikowane do użytku przez wiele czołowych agencji rządowych na całym świecie.

W dzisiejszych czasach, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, jesteśmy w stanie cieszyć się bezproblemową łącznością i działaniem podczas wykonywania codziennych zadań i rutynowych czynności, niezależnie od tego, czy wykonujemy zadanie robocze, cieszymy się treningiem, czy też odpoczywamy pod koniec dnia.

Jednak chociaż ekosystemy urządzeń, które wykorzystujemy codziennie, sprawiają, że rzeczy są wygodniejsze, nigdy nie można całkowicie uwolnić się od obaw związanych z potencjalnymi zagrożeniami bezpieczeństwa, które istnieją po prostu z powodu połączenia internetowego urządzeń. W końcu, jeśli tylko jedno urządzenie zostanie naruszone, wszystkie inne są zagrożone. Ochrona wielu urządzeń to kolejny front walki o bezpieczeństwo i prywatność.

Właśnie dlatego firma Samsung opracowała Knox Matrix, rewolucyjną koncepcję ochrony wielu urządzeń z wyższy poziom bezpieczeństwa.

Matryca Knox: zasilana przez łączność urządzenia

Knox Matrix działa jako własny prywatny system blockchain użytkownika, w którym podłączone urządzenia zwiększają bezpieczeństwo dzięki wielowarstwowemu wzajemnemu monitorowaniu. Aby chronić inteligentny dom użytkownika przed nieautoryzowanym dostępem i uczynić proces logowania wygodniejszym, Knox Matrix udostępnia dane uwierzytelniające między urządzeniami i chroni poufne informacje nawet między zaufanymi urządzeniami. Niezależnie od tego, czy Twoje urządzenia Samsung są oparte na systemie Android, Tizen czy zastrzeżonym systemie operacyjnym, Knox Matrix zapewni ujednolicony pakiet SDK bezpieczeństwa. Biorąc to wszystko pod uwagę, Samsung nadal rozwija wspólne standardy bezpieczeństwa dla różnych podłączonych urządzeń Samsung.

Wprowadzając Knox Matrix, Samsung zapewnia, że ​​użytkownicy nie muszą iść na kompromis w kwestii łączności, aby zachować ochronę. Knox Matrix ma zapewnić urządzeniom w ekosystemie użytkownika mniej podatności dzięki silniejszym, bardziej zróżnicowanym praktykom bezpieczeństwa.

Z Knox Matrix na plecach, smartfon parujący do telewizora lub podłączony do klimatyzatora sprawia, że ​​Twoje życie jest wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Bądź na bieżąco, aby dowiedzieć się więcej o Knox Matrix i jej podejściu do bezpieczeństwa zaprojektowanym z myślą o dzisiejszym połączonym świecie.

Źródło: Samsung Newsroom US, SDC2022

2 myśli w temacie “Samsung Knox Matrix stanie na straży bezpieczeństwa inteligentnego domu Samsung

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s