Zbliża się znacząca aktualizacja aplikacji SmartThings — zmiany w kontrolowaniu oświetlenia

Zbliża się majowa aktualizacja aplikacji SmartThings z przecieków dowiadujemy się, że będzie miała znaczący wpływ na tworzenie procedur, zarządzanie oświetleniem oraz zmieni panel „ulubionych”. Poniższy opis dotyczy aktualizacji na system operacyjny Android, nadano jej numer 1.8.01.22, następuje dopiero jej powolne wdrożenie.

Więcej możliwości na ekranie Ulubionych

Aktualizacja obejmuje dużą zmianę sekcji informacji o tzw. stanie, u góry ekranu ulubionych. Powiększono dostępne kategorie urządzeń, które możesz wybrać i kontrolować.

Procedury nie będą usuwane

Bardzo miłą niespodzianką jest fakt, że procedury nie będą już usuwane, jeśli używane w nich urządzenie zostanie usunięte z platformy SmartThings. Mała rzecz a cieszy 🙂

Naprawa błędów w grupie oświetlenia oraz cykl dobowy

Oświetlenie oraz Grypy oświetlenia mają teraz możliwość sterowania oświetleniem okołodobowym i opcje uśpienia. Niestety mały minus, nie można włączyć obu jednocześnie.

Dodatkowo usunięto największą z wad Grupy oświetlenia, a mianowicie dodano możliwość kontroli koloru i temperatury w obsługiwanych żarówkach.

Stopniowe rozjaśnianie i przyciemnianie oświetlenia

Możesz także uruchomić oświetlenie dobowe i stopniowo rozjaśniać lub przyciemniać dany punkt światła. Oczywiście dotyczy to procedur. Na udostępnionych screenach można zauważyć dużą kontrolę nad właściwościami rozjaśniania/przyciemniania.

Globalne zakończenie wdrażania aktualizacji planowane na maj 2023.

One thought on “Zbliża się znacząca aktualizacja aplikacji SmartThings — zmiany w kontrolowaniu oświetlenia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s