Majowa aktualizacja aplikacji SmartThings – znaczące ułatwienia w użytkowaniu

Od połowy maja 2023 roku wdrażana jest aktualizacja aplikacji SmartThings. Wprowadzono ułatwienia w serwisie możliwość procedur, zmiany w zarządzaniu oświetleniem oraz znacząco rozbudowano tzw. paska statusu, znajdującego się na panelu „ulubionych”.

Nowa wersja aplikacji SmartThings na Androida ma numer 1.8.01.22.

Więcej informacji o stanie na karcie Ulubionych

Ulepszono informacje na tzw. pasku statusu na głównym panelu „Ulubione” w SmartThings, dodano nowe funkcje, które zwiększają kontrolę nad tym, co aktualnie dzieje się w inteligentnym domu. Możesz dodatkowo wybrać, które informacje mają być wyświetlane, wykonując następujące kroki. Karta Ulubione >> Więcej opcji ( ⋮ ) >> Pokaż informacje o stanie >> Włącz/wyłącz status.

Łatwa identyfikacja urządzeń w trybie Off lub Offline

Aby łatwiej identyfikować urządzenia, które są wyłączone lub offline, tło karty urządzenia w SmartThings będzie się teraz zmieniać w zależności od stanu urządzenia.

Poniżej kilka zrzutów ekranu:

Zachowaj automatyzacje po usunięciu urządzenia

Znacząca zmiana znajdzie w procedurach. Do tej pory kiedy usunęliśmy urządzenie lub usługę zawartą w procedurze. Powodowało to zniknięcie jej z listy w aplikacji SmartThings. Było to bardzo uciążliwe, ponieważ musieliśmy przypominać sobie, jak ona przebiegała. Przy rozbudowanych systemach Smart Home wymagało to prowadzenia dziennika stworzonych automatyzacji.

Dzięki nowej aktualizacji usunięcie urządzenia lub usługi nie spowoduje usunięcia automatyzacji, ale pozostawi ikonę wskazującą, czego brakuje, aby można było odtworzyć lub usunąć automatyzację.

Udostępnij opcję przeglądania historii

Drobna rzecz, przedstawiane historie użytkowania platformy SmartThings w sekcji Eksplorowanie w SmartThings można teraz udostępniać za pomocą łącza, wykonując te czynności. Karta Menu >> Eksplorowanie >> Wybrana karta historii >> Przycisk Udostępnij, znajduje się w lewym górnym rogu ekranu.

Poniżej screeny z działania.

Usuwanie geolokalizacji inteligentnego domu

Zestaw Geolokalizacji dla SmartThings można teraz usunąć, wybierając przycisk usuwania obok opcji Geolokalizacji w ustawieniach stworzonej lokalizacji.

Usunięcie geolokalizacji wpłynie na funkcje aplikacji korzystające z pogody, wschodu/zachodu słońca lub lokalizacji GPS domowników.

Zapowiadane zmiany w procedurach dotyczące zwiększenia kontroli automatyzacji oświetlenia, na chwilę obecną nie weszły w życie. Zapewne wymagają one wdrożenia po stronie serwera SmartThings.

One thought on “Majowa aktualizacja aplikacji SmartThings – znaczące ułatwienia w użytkowaniu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s