Kompatybilne urządzenia Tuya

Przedstawiamy kompatybilne urządzenia z ekosystemem SmartThings

Tuya Smart jest międzynarodową platformą skupiająca różnych małych producentów sprzętu Smart Home. Platforma Tuya Smart zapewnia kompleksowe rozwiązania związane z wdrażaniem automatyki domowej, począwszy od zapewnienia aplikacji i dedykowanej chmury, w której działa system, po wykonywanie modułów komunikacyjnych i pomoc we wdrożeniu ich do masowej produkcji.

Tuya Smart została założona w 2014 roku. Już w 2015 r. firma otrzymała dofinansowanie opiewające na 15 milionów dolarów pozwalające firmie stworzyć pierwszy moduł Wi-Fi, oraz uruchomić platformę IoT. W 2017 roku rozpoczęto współpracę z Google Home. W tym samym roku Tuya Smart otrzymała również dofinansowanie dla Start-Upów opiewające na zawrotną kwotę 200 milionów dolarów, co uplasowało się jako jedno z największych dofinansowań powiązanych z usługami IoT. W 2020 roku firma weszła w skład sojuszu Connectivity Standards Alliance zrzeszającego takie firmy, jak Amazon, Google, SamsungPhilips Hue czy też IKEA.

Firma jest od 2022 roku członkiem, partnerstwa Connectivity Standards Alliance (CSA) odpowiedzialnego za opracowanie nowego protokołu Matter, który miał premierę pod koniec 2022 roku. Nowy standard sprawi, że nowe produkty będą współpracować w dowolnym z ekosystemów na rynku.  

Poniżej znajdziesz wszystkie przetestowane przez nas urządzenia Tuya, które możesz wykorzystać przy budowie swojego wymarzonego inteligentnego domu.