Telewizor Samsung SmartTV 2016 UE32K5572SU w inteligentnym domu SmartThings

Dzisiaj przyjrzymy się telewizorowi Samsung Full HD TV serii 5 z 2016 roku, model urządzenia to UE32K5572SU. Pomimo swojego wieku nadal współpracuje z ekosystemem SmartThings.

 • [Aktualizacja 1]: Zapraszamy do recenzji Samsung SmartTV 4K z 2021 roku pod tym wpisem.

Opis

Telewizor ma przekątną 32 cale, rozdzielczość Full HD. Posiada tuner DVB-T2, DVB-S2, DVB-C oraz analogowy. Producent zastosował funkcje poprawy obrazu: Micro Dimming Pro, HyperReal Engine, Wide Color Enhancer Plus, czujnik oświetlenia zewnętrznego, Contrast Enhancer. Wyposażony jest w dwa głośniki 10 W z funkcją korekty dźwięku przestrzennego i tonów. Wyposażony jest w DLNA, HbbTV, nagrywanie na USB. Komunikacja opiera się na Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Bluetooth i przewodowo na Ethernet. Posiada Smart TV oraz Smart View. Mamy trzy złącza HDMI z możliwością nadania im nazwy np. Dekoder/Konsola oraz dwa złącza USB. Wymiary to 73 x 48,8 x 20,7 cm z podstawą oraz bez 73 x 43,4 x 5,5 cm. Klasa energetyczna A, na wyposażeniu standardowy pilot.

 • Plusy
  • Stylowy design
  • Nadal dobrze się sprawuje
 • Minusy
  • Brak smart pilota
  • Awaryjna możliwości włączenia telewizora z aplikacji

Współpraca z SmartThings

W głównym panelu aplikacji mamy imitację prawdziwego pilota do telewizora z wirtualnymi przyciskami zmiany głośności i kanału, wyciszenia, zmianę źródła obrazu, wyświetlenia panelu Smart TV na telewizorze, przyciski „A, B, C, D”, oraz włączenia/wyłączenia telewizora. Posiadamy możliwość przełączenia się z na klawiaturę numeryczną. W ustawieniach „Edytuj” mamy standardową możliwość zmiany nazwy, lokalizacji oraz pokoju. Urządzenie wykonuje przetwarzanie poleceń za pomocą chmury, z tego też tytułu przy utracie połączenia z Internetem, może nie wykonywać poprawnie zadań.

Mamy możliwość odbicia lustrzanego ekranu (Smart View) wyświetlamy cały ekran telefonu na telewizorze oraz przesyłamy dźwięk. Mamy możliwość wstrzymania jak i zmiany proporcji obrazu telefonu.

Oglądaj telewizor na telefonie pozwala na strumieniowanie obrazu z telewizora na telefon z dźwiękiem, mamy możliwość zmiany źródła obrazu i proporcji ekranu. Na TV cały czas jest wyświetlany obraz i dźwięk, więc inna osoba może kontynuować oglądanie. Aplikacja przy wykonywaniu screena nie pozwala powielić obrazu z TV, dlatego ekran jest czarny.

Ostatnią opcją jest Odtwarzaj dźwięk z telewizora na telefonie. Przy włączeniu tej opcji telewizor przestaje emitować dźwięk.

Tworzenie automatyzacji „Jeśli … to Wtedy” musimy podzielić na dwa etapy, ponieważ znacznie różnią się dostępne opcje jeśli inicjujemy warunek „Jeśli”. W pierwszej możliwości „Jeśli” telewizor pozwala na wybranie czy został zmieniony jego stan na „Włączono lub wyłączono”, „Włączony” oraz „Wyłączony”. Jak i wybranie obecnie włączonego źródła obrazu, „Dekoder” to zmieniona nazwa HDMI 1.

W drugiej możliwości „Wtedy”, telewizor pozwala na tylko na wyłączenie, wyciszenie dźwięku. Mamy możliwość zmiany źródła obrazu, zmiana trybu obrazu na jeden z „Naturalny”, „Film”, „Dynamiczny” oraz „Standardowy”. Kolejną opcją jest zmiana trybu dźwięku na jeden z „Muzyka”, „Wyraźny głos”, „Film”, „Standardowy” oraz „Wzmocnienie”. Ostatnią zaś możliwość opóźnienia tej operacji o dowolny czas.

Poniżej przedstawiam kilka możliwych automatyzacji.

Instalacja

Najpierw włącz telewizor i podłącz go do sieci lokalnej, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Telewizor musi być w tej samej sieci co SmartThings Hub, aby połączyć się ze SmartThings. Dodanie do ekosystemu jest proste należy postępować zgodnie z instrukcją w aplikacji. Szczegółową instrukcję znajdziesz tutaj.

Kliknij ikonę Plus (+) na ekranie głównym i wybierz „Urządzenie”. Klikamy w aplikacji sekcję „Według marki”, znajdujemy markę Samsung >> TV (tutaj możemy przejrzeć obsługiwane urządzenia) >> TV. Kontynuujemy pierwsze kroki, wybieramy koncentrator i pomieszczenie dla urządzenia. Czekamy na dodanie i pozostaje nadać nazwę.

Gdzie zakupić ?

Telewizor nie jest już dostępny w sprzedaży.

Instrukcja

5 myśli w temacie “Telewizor Samsung SmartTV 2016 UE32K5572SU w inteligentnym domu SmartThings

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s