Czym jest przetwarzanie lokalne ?

Niektóre zaprogramowane automatyzacje mogą działać lokalnie, czyli być przetworzone tylko na centrali SmartThings. Plusem tego rozwiązania jest kiedy wystąpi przerwa w dostępie do Internetu i/lub przerwa w dostawie prądu, automatyzację będą nadal działać. Pamiętajmy też, że ręczna kontrola urządzenia czy czujnika na żądanie za pomocą aplikacji mobilnej SmartThings, zawsze wymaga połączenia internetowego z chmurą i nie może być wykonywana lokalnie.

Jak sprawdzić czy urządzenie działa lokalnie ?

Większość obsługiwanych urządzeń komunikujących się przez Zigbee lub Z-Wave może działać lokalnie.

Jeśli masz istniejącą konfigurację SmartThings, możesz sprawdzić, czy podłączone urządzenia mogą działać lokalnie:

 1. Zaloguj się do SmartThings IDE.
 2. Kliknij Moje lokalizacje (My Locations).
 3. Jeśli masz więcej niż jedną lokalizację, kliknij jej nazwę.
 4. Przejdź do Moich urządzeń (My Devices).
 5. Sprawdź obok nazwy swojego urządzenia lokalizację jego wykonania.

Automatyzacja musi być w stanie działać lokalnie

Smart Home Monitor i Smart Lights to automatyzacje, które pozwalają skonfigurować „automatyzacje potomne” z możliwością uruchamiania lokalnego. SmartThings Home Monitor i „automatyzacje potomne”, które mogą działać lokalnie, obejmują Alert ze światłami, Alert z syrenami, Zamknij zawory (wycieki) i Odblokuj drzwi (w przypadku dymu). SmartThings Home Monitor i Smart Lights to obecnie jedyne automatyzacje z lokalnymi możliwościami przetwarzania. Producent pracuje nad kolejnymi.

Urządzenia pracujące w chmurze, sieci LAN i te wirtualne. Nie mogą być ujęte w automatyzacji.

Jeśli dowolna chmura lub urządzenie wirtualne zostanie dodane do automatyzacji, automatyzacja nie uruchomi się lokalnie. Większość urządzeń LAN nie będzie działać lokalnie, z wyjątkiem urządzeń Philips Hue z oprogramowaniem układowym v0.19.17. Te urządzenia są zależne od aktywnego połączenia z Internetem. Dotyczy to również mobilnych urządzeń obecności. Wszelkie automatyzacje wywołane obecnością na urządzeniach mobilnych nie będą uruchamiane w przypadku awarii Internetu.

Na przykład:

 • Inteligentna automatyka świateł sterująca żarówką SYLVANIA (ZigBee) będzie działać lokalnie.
 • Jednak inteligentna automatyka świateł sterująca SYLVANIA (ZigBee) i żarówką LIFX (cloud-to-cloud) nie będzie już działać lokalnie.

Jak wygląda przetwarzanie lokalne?

Jeśli Twoje urządzenia i Automatyzacje spełniają wszystkie kryteria, będą mogły działać lokalnie, gdy wystąpi przerwa w dostępie do Internetu i / lub przerwy w dostawie prądu.

Na przykład:

 • W przypadku awarii Internetu, lokalnie uruchomi się automatyzacja, która mówi o włączeniu żarówki SYLVANIA o godzinie 18:00.
 • W przypadku przerwy w dostawie prądu i / lub przerwy w zasilaniu automatycznie uruchomi się automatyka SmartThings Home Monitor, która poinformuje syrenę o wykryciu ruchu przez czujnik ruchu Samsung SmartThings.

Czy są jakieś inne wymagania?

 • Tylko SmartThings Hub v3 i v2 posiadają przetwarzanie lokalnie
 • SmartThings Hub v2 ma awaryjne podtrzymanie bateryjne. Aby wykonać lokalne polecenia podczas przerwy w zasilaniu, centrala musi mieć zainstalowane baterie.
 • Urządzenia, które nie są zasilane bateryjne i wymagają stałego źródła zasilania, nie będą reagować w przypadku awarii zasilania.
 • Aktywne połączenie internetowe jest zawsze wymagane do ręcznego sterowania urządzeniami i automatyzacjami za pośrednictwem aplikacji mobilnej SmartThings.
 • Podczas przerwy w dostępie do Internetu centrala nie będzie mogła rozmawiać z chmurą lub aplikacją mobilną SmartThings; nie zostaniesz powiadomiony za pośrednictwem aplikacji lokalnego wydarzenia, dopóki Internet nie zostanie przywrócony.

Lista urządzeń

Poniżej przedstawiam listę urządzeń, które wykonują przetwarzanie w chmurze (Cloud) bądź lokalnie (Local) w kolumnie „Execution Localion” (Miejsce wykonania).

Więcej można się dowiedzieć tutaj.

52 myśli w temacie “Czym jest przetwarzanie lokalne ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s