Samsung ma pomysł jak uczynić życie bezproblemowym dzięki ekosystemowi SmartThings

W ciągu ostatniego roku spędzaliśmy więcej czasu w domu, niż w ubiegłych latach. Dla niektórych oznaczało to, że zarządzanie domem – utrzymywanie wszystkiego stało się dość skomplikowane.

Ten „nowy normalny” sposób życia spowodował potrzebę stworzenia ekosystemu produktów, rozwiązań IoT i usług cyfrowych, które usprawniają codzienne czynności i pomagają nam bardziej efektywnie zarządzać naszymi domami dzięki automatyzacji i inteligentnym rekomendacjom.

Na Bespoke Home 2021 firma Samsung przedstawiła usługi SmartThings, które są już dostępne lub będą dostępne w 2021 r., pomagając uczynić życie w domu bezproblemowym i zyskać więcej czasu i energii na ważniejsze rzeczy.

SmartThings Cooking

Niezależnie od tego, czy z ciekawości, czy z konieczności, wielu z nas rozpoczęło osobistą karierę kulinarną podczas pandemii.

SmartThings Cooking może pomóc ulepszyć Twoją kulinarną podróż, bezproblemowo integrując wrażenia kuchenne od przygotowywania posiłków po zakupy. Oparte na sztucznej inteligencji Whisk’s Food AI, SmartThings Cooking uczy się Twoich unikalnych smaków, preferencji i celów żywieniowych, aby tworzyć spersonalizowane rekomendacje przepisów i plany posiłków. Dzięki zrozumieniu Twoich ulubionych składników i artykułów spożywczych, które masz pod ręką, usługa sugeruje przepisy, które Ci się spodobają, prowadzi Cię przez procesy planowania, zakupów i gotowania — a wszystko to podczas bezpośredniej komunikacji z inteligentnymi urządzeniami kuchennymi Samsung.

Jeśli posiadasz Family Hub, funkcja SmartThings Cooking może łączyć się z kamerami View Inside Twojej lodówki. Korzystając z funkcji rozpoznawania żywności AI, kamery mogą automatycznie skanować produkty wewnątrz lodówki i je identyfikować. Możesz to wyświetlić na ekranie Family Hub.

Automatyczny Planer posiłków poleca posiłki na dany tydzień i generuje listy zakupów dla brakujących składników. Jeśli chcesz, możesz połączyć się bezpośrednio z internetowymi sklepami spożywczymi w celu realizacji transakcji bezpośrednio ze smartfona.

Gdy będziesz gotowy do rozpoczęcia gotowania, SmartThings Cooking stanie się Twoim drugim kucharzem, ponieważ Twoje urządzenia Samsung komunikują się bezpośrednio ze sobą. SmartThings Cooking wyśle ​​dane przepisu prosto do inteligentnej kuchenki lub piekarnika, aby upewnić się, że ustawienia zostały wprowadzone precyzyjnie, dzięki czemu masz o jedną rzecz mniej do zmartwienia.

SmartThings Clothing Care

Chociaż garnitury i stroje wizytowe nie są już noszone tak często, jak kiedyś, nadal codziennie. SmartThings Clothing Care, który współpracuje z inteligentnymi pralkami i suszarkami Samsung, a także z nowym Bespoke AirDresser, zapewnia trzy kluczowe usługi, dzięki którym możesz z łatwością to uporządkować.

Usługa może zalecić cykle prania na podstawie materiałów odzieży, sposobu użytkowania, pogody i pory roku.

SmartThings Clothing Care śledzi również poziom detergentu w pralce i oferuje funkcję Smart Reorder, która pomaga zarządzać i kupować materiały do ​​prania poprzez składanie zamówień online. Obecnie dostępny tylko w USA, z planami ekspansji na wybrane rynki.

Począwszy od drugiej połowy 2021 r., niestandardowe cykle będą również łatwe do zarządzania dzięki SmartThings Clothing Care. Możesz przechowywać do dziesięciu niestandardowych cykli i samodzielnie je nazywać, więc jeśli masz upodobanie do delikatnych ubrań w stylu vintage lub skóry, możesz zapisać osobne ustawienia dla każdego z nich.

SmartThings Air

Ponieważ rodzice, dzieci, zwierzęta domowe i współlokatorzy biegają po domu, ważne jest, aby mieć świadomość jakości powietrza w różnych częściach domu, a także na zewnątrz.

SmartThings Air dostarcza ważnych informacji o jakości powietrza w każdej części domu, a nawet na zewnątrz.

SmartThings Air może zasugerować pomocne wskazówki, a nawet zautomatyzować ustawienia, które aktywują zsynchronizowane klimatyzatory, oczyszczacze powietrza, czujniki powietrza i czujniki okienne, aby zarządzać jakością otaczającego powietrza. Oddychaj spokojnie dzięki alertom o jakości powietrza w czasie rzeczywistym i funkcjom dostosowanym do Twoich potrzeb, podczas gdy SmartThings Air dostarcza informacji, których potrzebujesz, aby zapewnić kontrolę wentylacji i cyrkulacji powietrza w Twoim domu.

SmartThings Pet

Jeśli kiedykolwiek chciałeś pilnować swojego zwierzaka podczas nieobecności, SmartThings Pet to usługa dla Ciebie.

W trybie Pet Care usługa wykorzystuje kamerę robota odkurzającego Jet Bot AI+ firmy Samsung do nagrywania wyczynów Twojego zwierzaka, gdy tylko pojawi się w zasięgu wzroku, i wysyłania tych filmów do Ciebie w czasie rzeczywistym. Jet Bot AI+ jest obsługiwany przez Intel AI i może nauczyć się rozpoznawać Twojego zwierzaka.

Ponadto usługa może łączyć się z innymi urządzeniami SmartThings w Twoim domu, w tym z klimatyzatorami, oświetleniem, oczyszczaczami powietrza, umożliwiając zdalną zmianę pracy tych urządzeń, aby Twoje zwierzę czuło się tak wygodnie, jak to tylko możliwe, nawet gdy nie ma Cię w domu.

  • Dostępność i funkcjonalność opisanych usług mogą się różnić w zależności od regionu. Na chwilę obecną nie są dostępne w Polsce.
Źródło: Blog SmartThings

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s