SmartThings Cooking – gotowanie z Samsungiem

SmartThings Cooking to zapowiadana na CES2021 nowa SmartApps w aplikacji SmartThings i urządzeniach AGD od Samsung. Oparta na inteligentnej platformie żywieniowej Whisk, przeprowadza ankiety dotyczące preferencji użytkowania w celu rekomendowania przepisów i ograniczeń dietetycznych. Zapewnia również dostosowane plany posiłków.

Przykładowo w lodówkach Family Hub, wyświetla sią jako pełnoekranowa tablica, dzięki której możesz zobaczyć, co jest w lodówce, a nawet zamówić coś, czego brakuje bezpośrednio z dostępnego internetowego koszyka spożywczego. Po złożeniu zamówienie zostanie dostarczone pod Twoje drzwi. Opcja zakupów nie jest dostępna w Polsce.

Panel SmartThings Cooking w lodówce Family Hub

SmartThings Cooking zsynchronizuje się również z telewizorem Smart TV, aby zapewnić aktualizacje artykułów spożywczych na dużym ekranie. Podobnie może dostarczać instrukcje dotyczące przepisów do zsynchronizowanych urządzeń do gotowania Samsung. Możesz także uczęszczać na lekcje gotowania, aby nauczyć się nowych przepisów za pośrednictwem zastrzeżonej usługi.

SmartApps pozwala również kontrolować temperaturę i czas gotowania w inteligentnych piekarnikach Samsung. Pozwala na monitorowanie całego procesu gotowania z dowolnego miejsca.

Obsługiwane urządzenia to:

  • Family Hub z wersją oprogramowania TIZEN 6.0 lub nowszy, aby sprawdzić wersję systemu należy na lodówce wybrać „Ustawienia” >> „O Family Hub” >> „Wersja oprogramowania”.
  • Piekarnik Samsung z obsługą Wi-Fi, SCO wprowadzony na rynek po 2021 roku.

Dodanie do ekosystemu SmartThings

Aby dodać usługę, należy uruchomić aplikację SmartThings. Na ekranie głównym kliknij Dodaj (+)  i wybierz SmartApp, wybierz z listy żądaną usługę SmartApp, pojawi się panel powitalny z opisem funkcji usługi, klikamy Gotowe. Pojawi nam się na liście SmartApps SmartThings Cooking, klikamy na nią, konieczne będzie jeszcze pobranie dodatku.

Teraz możemy przejść do konfiguracji SmartThings Cooking. Przywita nas ekran powitalny usługi, akceptujemy politykę prywatności i przystępujemy do łączenia usług Samsung i Whisk, logujemy się przy pomocy konta Samsung do Whisk.

Personalizujemy osobiste konto o nasze preferencje żywieniowe, zostaniemy zapytani o naszą ulubioną kuchnię, ulubione składniki, alergię, stosowaną dietę oraz nasz poziom umiejętności gotowania. Nastąpi wyszukiwanie przepisów i pojawi się ekran główny usługi.

Przegląd możliwości SmartThings Cooking

Usługa na każdym kroku proponuje nam nowe przepisy kulinarne z podziałem na sekcje np. Zdrowe, Proste, Przekąski itd.. Posiadamy listę ulubionych przepisów, listę produktów oraz listę zakupów przydatną w czasie wizyty w sklepie.

Po wybraniu przepisu, u góry możemy dodać go do listy ulubionych oraz przypisać do konkretnego dnia. Możemy wybrać ilość porcji, gdzie ilość składników dostosowuje liczby gości na obiedzie, którą możemy wysłać do listy zakupów. Poniżej posiadamy przepis, rozpisany w kilku krokach. Niestety dostępne w języku angielskim bądź hiszpańskim.

Na ekranie głównym aplikacji SmartThings pojawi się blok z proponowanymi przepisami.

Ustawienia

Klikając w prawym górnym rogu ekranu Ustawienia, mamy możliwość wcześniej ustawionych preferencji żywieniowych (Ulubione kuchnie, Ulubione produkty, Składniki, których należy unikać, Składniki, których nie lubisz, Diety, Cele żywieniowe, Możliwości w kuchni oraz Gospodarstwo domowe). Kolejną opcją jest włączenie powiadomień z planera posiłków, który został utworzony w ramach wcześniejszych ustawień. Moje urządzenia to lista wszystkich, urządzeń Samsung służących do gotowania. Mamy możliwość ustawienia języka przepisów, niestety dostępne na chwilę obecną jest tylko język angielski i hiszpański.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

2 myśli w temacie “SmartThings Cooking – gotowanie z Samsungiem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s