SmartThings Energy: Wygodne zarządzanie energią w domu dla bardziej zrównoważonego życia

SmartThings Energy, to udoskonalona usługa w ramach Internetu rzeczy (IoT) firmy Samsung Electronics, pozwala użytkownikom kontrolować zużycie energii, dostarczając w czasie rzeczywistym informacje o tym, gdzie i jak energia jest wykorzystywana w domu.

Dzięki rozległemu rozwojowi sieci partnerskiej, SmartThings Energy staje się inteligentnym rozwiązaniem do zarządzania energią, które jest w stanie objąć zużycie energii przez każde urządzenie w domu, a nawet integruje takie nowsze, odnawialne źródła energii, jak energia słoneczna.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej innowacyjnej nowej usłudze i o tym, jak umożliwia ona konsumentom podejmowanie mądrych decyzji, które zmniejszają zarówno rachunki za energię, jak i emisję dwutlenku węgla.

SmartThings Energy: inteligentny sposób zarządzania zużyciem energii

Podstawową zdolnością SmartThings Energy jest możliwość monitorowania i analizowania energii zużywanej przez urządzenia i urządzenia podłączone do platformy SmartThings. Użytkownicy otrzymują kompleksowy wgląd w to, jak ich urządzenia zużywają energię, dzięki czemu mogą przejąć kontrolę nad swoim zużyciem energii i obniżyć miesięczne rachunki za energię.

Usługa może być nie tylko wykorzystana do automatycznego przełączania urządzeń w tryb niskiego zużycia energii i zapobiegania ich uruchamianiu, gdy nikogo nie ma w domu, usługa może również powiadamiać Cię, gdy zużycie energii przekroczy miesięczne cele. . SmartThings Energy może również wykorzystywać informacje z systemu rozliczeń za energię, w tym stawki za czas szczytu, aby pomóc Ci dostosować zużycie energii, a następnie zminimalizować koszty energii.

Dostępna jest w Korei Południowej, Indiach, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. SmartThings Energy obsługuje obecnie większość urządzeń AGD i HVAC (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja) firmy Samsung. W przyszłości usługa ma się rozszerzać na więcej regionów.

Wspieranie partnerstwa w celu wydajniejszego inteligentnego zarządzania energią

Podczas opracowywania inteligentnego rozwiązania do zarządzania energią firma Samsung przewidziała SmartThings Energy jako sposób na umożliwienie użytkownikom kontrolowania sposobu wykorzystania energii w ich domach i podejmowania mądrzejszych, bardziej ekologicznych decyzji w domu.

Kontynuujemy współpracę z głównymi dostawcami energii na całym świecie, aby zapewnić kompleksowy obraz zużycia energii za pośrednictwem SmartThings Energy.

Wierzymy, że dzięki tym partnerstwom użytkownicy SmartThings będą mogli dokonywać bardziej świadomych wyborów dotyczących zużycia energii, co nie tylko pozwoli im zaoszczędzić pieniądze, ale także pomoże prowadzić bardziej ekologiczny styl życia

– zauważył Chanwoo Park, wiceprezes i szef grupy biznesowej IoT w Samsung Electronics.

Te wysiłki na rzecz partnerstwa rozpoczęły się od dwóch dużych umów ogłoszonych niedawno w Korei. Pierwsza, wykonana we współpracy z największym koreańskim przedsiębiorstwem energetycznym, Korea Electric Power Corporation (KEPCO), będzie dostarczać informacje o zużyciu energii z KEPCO do SmartThings Energy użytkownikom, którzy wyrazili na to zgodę, co oznacza, że ​​użytkownicy będą mieli dostęp do informacji o energii w całym swoim domu zużycie wykraczające poza te urządzenia podłączone do SmartThings. Ta usługa będzie dostępna dla użytkowników w Korei jeszcze w tym roku.

Rozwój ten przygotuje podstawy do umożliwienia monitorowania energii w całym domu za pomocą zaawansowanej infrastruktury licznikowej (AMI) lub inteligentnych liczników, za pośrednictwem SmartThings Energy w regionach na całym świecie.

Druga umowa, ogłoszona na początku lipca 2021 roku, to partnerstwo pomiędzy SmartThings Energy i Q CELLS, wiodącym światowym producentem energii słonecznej. W ramach tej umowy SmartThings Energy będzie mógł łączyć się z modułami słonecznymi Q CELLS, systemami magazynowania energii i systemami zarządzania energią. Gdy to rozwiązanie będzie dostępne, użytkownicy będą mogli monitorować i kontrolować sposób, w jaki wytwarzają, oszczędzają i wykorzystują energię słoneczną, optymalizując zużycie energii zarówno pod kątem opłacalności, jak i zrównoważonego rozwoju.

Ekosystem SmartThings: wspólna praca dla użytkownika i środowiska

SmartThings Energy to jedna z najnowszych usług dostępnych na platformie SmartThings, na którą obecnie składają się tak poręczne inteligentne rozwiązania jak SmartThings Cooking, Clothing Care oraz Air.

Gdy takie rozwiązania i usługi zostaną połączone z gamą wiodących inteligentnych urządzeń domowych, urządzeń mobilnych i ubieralnych oraz innych produktów związanych ze stylem życia firmy Samsung, użytkownicy mogą nie tylko dostosować swój styl życia w sposób, który stawia na bardziej zrównoważoną przyszłość, ale także cieszyć się optymalną wygodą i wydajnością. procedury, zarządzanie domem i inne.

Wprowadzenie platformy SmartThings Energy jako uzupełnienia istniejącego ekosystemu SmartThings i powiązanych urządzeń to kolejny krok na drodze do całkowicie spersonalizowanego i zrównoważonego życia. Bądź na bieżąco z nowościami Samsung Newsroom, aby otrzymywać najnowsze informacje na temat SmartThings Energy i ekosystemu SmartThings, który stale się rozwija.

Źródło: Samsung Global

4 myśli w temacie “SmartThings Energy: Wygodne zarządzanie energią w domu dla bardziej zrównoważonego życia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s