Jak wykorzystać Samsung Galaxy SmartTag ?

Kilka miesięcy temu Samsung wydał swój pierwszy lokalizator Galaxy SmartTag. Dzięki powiązaniu z siecią 100 milionów urządzeń w usłudze Find, to prawdopodobnie najlepszy sposób na śledzenie kluczy. Pamiętajmy, że lokalizator nigdy nie zostały zaprojektowany do śledzenia ludzi lub zwierząt, a do znajdowania skradzionych przedmiotów. Wszystko to jednak nie powstrzyma nas przed eksperymentowaniem i umieszczaniem go na zwierzętach domowych i wszelkiego rodzaju innych przedmiotach, czy śledzeniu lokalizacji naszych domowników. Przyjrzyjmy się dzisiaj kilku pomysłom na użycie lokalizatora Galaxy SmartTag.

Znajdź swoje dziecko lub zwierzaka

Oczywiście, możemy śledzić swoje dziecko lub zwierzęta, ale w przypadku dzieci znacznie lepszym pomysłem będzie użycie udostępniania lokalizacji w Mapach Google, które pomoże zlokalizować je znacznie dokładniej i szybciej. W przypadku zwierząt domowych takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Dzięki miejscu na przywieszkę możemy umieścić nasz lokalizator przy obroży psa czy kota. Problem ze śledzeniem zwierzaka za pomocą SmartTag polega na tym, że jeśli zwierzęta uciekają z domu, często mogą wędrować do lasu i innych dzikich miejsc, w których nie ma wielu ludzi ze smartfonami Samsunga.

Znajdź samochód na parkingu

Jeśli nasz samochód nie ma wbudowanego modułu śledzącego GPS, umieszczenie lokalizatora w schowku na rękawiczki lub ukrycie go gdzieś w samochodzie może być pomocne na wypadek, gdyby ktoś go ukradł lub gdy zapomnimy, gdzie go zaparkowaliśmy. Kluczowym pytaniem jest, jaka jest więc szansa znalezienia skradzionego z umieszczonym lokalizatorem? Jeśli złodzieje używają Samsunga, sami mogą nieświadomie naprowadzić nas do samochodu. Ich telefon pomoże podać dokładną lokalizację na serwery Find. Jeśli chodzi o tych z nas, którzy zapominają, gdzie zaparkowali samochód na parkingu w centrum handlowym, to setki osób przejeżdżają obok tych ruchliwych miejsc. Z doświadczenia wiem, że Galaxy SmartTag potrzebuje ok 10-20 min, aby odświeżyć swoją lokalizację.

Znajdź zgubiony portfel

Oczywiście zawsze możemy wrzucić SmartTaga do swojego portfela i znaleźć go znacznie szybciej. Czy to przy pomocy uruchomienia sygnału dźwiękowego, czy lokalizacji z ultra szeroki pasmem (UWB). Musimy jednak zadać sobie sprawę z tego że jest to dość grube akcesorium (9,8 mm).

Znajdź skradziony rower

Jeśli mamy rower, skuter elektryczny czy rosnącą w popularność hulajnogę elektryczną, albo nawet motocykl, na pewno chcemy zrobić wszystko, aby chronić je przed kradzieżą. Jeśli więc chcemy umieścić SmartTag w pojeździe. Tutaj jednak musimy zadbać o dobre i dyskretne przy pomocowanie/ukrycie. Gdy już znajdziemy miejsce, musimy mieć nadzieję, że jeśli ktoś ukradnie np. hulajnogę elektryczną, nie zauważy lokalizatora. Niestety wbrew pozorom umieszczenie lokalizatora, w niewidocznym miejscu nie jest takie łatwe.

Chroń bagaż podróżny

Lokalizator możemy również umieścić w bagażu podróżnym, czy to w walizce, plecaku czy torbie. Tym samym możemy ochronić je przed zgubieniem w harmidrze wycieczki. Niczym jak to miało miejsce z Kevinem w Kewin sam w domu.

4 myśli w temacie “Jak wykorzystać Samsung Galaxy SmartTag ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s