Grudniowa aktualizacja aplikacji SmartThings – zakładka Eksplorowanie oraz rozbudowano sceny o powiadomienia

Na przełomie roku 2022 i 2023 uaktualniono aplikację SmartThings. Rozbudowano możliwość automatyzacji i scenerii, nowa zakładka „Eksplorowanie” i dodatkowe usprawnienia nowego standardu Matter.

Wsparcie dla standardu Matter

Dodano obsługę Matter, nowego ogólnobranżowego standardu łączności Smart Home, który obiecuje zapewnić naszym klientom prostszą, bezpieczniejszą i niezawodną łączność. Aby korzystać z urządzeń Matter, potrzebujesz centrali SmartThings obsługującej Matter. Na chwilę obecną są to SmartThings Hub V3 oraz Aeotec SmartHome Hub. Kompatybilne centrale dla ekosystemu SmartThings znajdziesz tutaj.

Wypatruj więcej informacji, ponieważ nadal integrujemy Matter z ekosystemem SmartThings.

Ulepszenia automatyzacji

Od teraz podczas wybierania urządzenia dla akcji lub warunku procedury znajdziesz dostępny pasek wyszukiwania, który pomoże szybko znaleźć urządzenie według jego nazwy.

Sceny będą zawierać akcję „Powiadom kogoś”, aby wysyłać powiadomienia do członków za pośrednictwem powiadomienia push lub podłączonego głośnika SmartThings.

Grupy urządzeń można teraz uruchamiać jako akcję w procedurach i scenach podczas wybierania urządzeń.

Nowa zakładka „Eksplorowanie”

Nowa sekcja „Eksploruj” pomoże Ci w pełni wykorzystać SmartThings, prezentując nowe funkcje i produkty na podstawie historii użytkowników takich jak Ty. Nową sekcję Eksploruj można znaleźć w menu (☰) aplikacji SmartThings. Dostępne tylko dla Androida.

Niestety na chwilę obecną porady są w języku angielskim.

Wyszukaj nieznane tagi

Urządzenia z systemem iOS i inne niż Galaxy z systemem Android będą teraz widzieć nową opcję w ustawieniach aplikacji SmartThings „Wyszukaj nieznane tagi w pobliżu”. Jest to rozwinięcie funkcji powiadomień o śledzącym nas lokalizatorze z poprzedniej aktualizacji.

Jeśli podejrzewasz, że w pobliżu znajduje się nieznany SmartTag, możesz uzyskać dostęp do tej funkcji, wybierając „Menu (☰)”, wybierając „Wyszukaj nieznane tagi” i wybierając „Start”.

  • W przypadku korzystania z urządzenia Galaxy funkcja „Wyszukaj nieznane tagi” znajduje się w ustawieniach usługi SmartThings Znajdź w zakładce Życie.

Sprawdź jak można wykorzystać lokalizator Galaxy SmartTag w codziennym życiu. Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Synchronizacja muzyki z Bixby

Możesz teraz kontrolować usługę Music Sync za pośrednictwem Bixby. Poniżej znajduje się lista przykładowych fraz aktywacyjnych, które możesz wypróbować.

  • “Start/Stop Music Sync”
  • „Decrease/Increase the brightness of the Music Sync by 10%”
  • „Change the Intensity of the Music Sync”
  • „Change the Color Palette of the Music Sync”

Aby korzystać z tej funkcji, musisz mieć skonfigurowaną usługę Music Sync na karcie Życie.

Lekkie zmiany paneli sterowania urządzeniami

W aplikacji SmartThings pojawiło się kilka interesujących aktualizacji interfejsu.

Panel sterowania oświetleniem, przykładowo żarówki kolorowej. Sterowanie kolorami i barwą temperaturową jest teraz połączone w jeden blok, pod nazwą Kontroli koloru na panelu urządzenia.

Historia czujników może być teraz śledzona za pomocą wykresu słupkowego, dotyczy niektórych typów czujników. Słupek na wykresie wskazuje czy doszło do zmiany stanu czujnika. Po przeciągnięciu palcem po wykresie, możemy się dowiedzieć ile tych zdarzeń wystąpiło w danej chwili. Dodatkowo skala czasowa jest podzielona na minuty, godziny i dni.

Urządzenia będące w stanie offline mają teraz żółty tekst o treści „Brak danych” zamiast przekreślonej ikony chmury.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s