Samsung na CES2022: Tworzymy sojusz Home Connectivity Alliance

Samsung nawiąże współpracę z HCA, aby poprawić wrażenia z inteligentnego domu poprzez interoperacyjność w urządzeniach domowych, systemach HVAC i telewizorach.

Nowa globalna organizacja ma na celu zapewnienie konsumentom większej liczby opcji dostosowywania ekosystemów inteligentnego domu przy jednoczesnej poprawie prywatności danych i bezpieczeństwa urządzeń.

Firma Samsung Electronics ogłosiła dziś członkostwo w Home Connectivity Alliance (HCA) wraz z wiodącymi producentami w obszarze inteligentnego domu, którego celem jest promowanie interoperacyjności i większego bezpieczeństwa.

Samsung Electronics jest członkiem-założycielem HCA wraz z Arcelik, The Electrolux Group, Haier, GE Appliances i Trane Technologies. Sojusz zrzesza wiodących producentów urządzeń podłączonych do sieci w celu zwiększenia kompatybilności inteligentnych urządzeń różnych marek.

W ramach sojuszu Samsung będzie współpracować z innymi firmami członkowskimi w celu opracowania wspólnych wytycznych dotyczących interoperacyjności chmury z chmurą, uwzględniających wymogi bezpieczeństwa danych i bezpieczeństwa konsumentów.

Dla użytkowników Samsunga oznacza to możliwość obsługi i kontrolowania urządzeń innych marek za pośrednictwem platformy inteligentnego domu SmartThings, co ułatwia konsumentom integrację starszych i nowych urządzeń w swoich podłączonych domach. Alternatywnie konsumenci będą mogli uzyskać dostęp do urządzeń Samsung z innych aplikacji członkowskich HCA.

„Cieszymy się, że Samsung jest jednym z członków założycieli Home Connectivity Alliance. […] To wsparcie globalnych producentów, takich jak Samsung, sprawia, że ​​HCA ma wyjątkowe kwalifikacje do ustanawiania wytycznych dotyczących interoperacyjności dla urządzeń i systemów o długiej żywotności w domu, co ostatecznie zapewnia bezpieczne, proste i eleganckie doświadczenia konsumentów”.

— powiedział Yoon Ho Choi, prezes Home Connectivity Alliance.

Opierając się na partnerstwach wspieranych przez HCA, SmartThings będzie nadal dostarczać innowacje, które przesuwają granice inteligentnych urządzeń, umożliwiając większej liczbie konsumentów czerpanie korzyści z życia w sieci. Od inteligentnych funkcji kuchennych po zautomatyzowane sprzątanie domu i pielęgnację odzieży, otwarta platforma SmartThings łączy szeroką gamę najnowocześniejszych urządzeń i usług, aby zapewnić całościowe wrażenia z inteligentnego domu.

„Ponieważ technologia cyfrowa staje się coraz bardziej osadzona w codziennym życiu, w firmie Samsung uważamy, że konieczne jest zwiększenie otwartości naszego ekosystemu inteligentnego domu i zapewnienie konsumentom większej liczby opcji tworzenia prawdziwie spersonalizowanych doświadczeń w domu. […] Cieszymy się, że możemy współpracować z innymi członkami HCA i będziemy pracować nad tym, aby domowy styl życia był łatwiejszy i mądrzejszy dzięki znaczącym innowacjom w inteligentnych urządzeniach i łączności”.

– powiedział Chanwoo Park, wiceprezes wykonawczy i dyrektor. IoT Business group w Samsung Electronics.

Uproszczenie codziennego życia dzięki technologii cyfrowej jest sercem innowacji inteligentnego domu firmy Samsung. Firma jest zaangażowana we współpracę z innymi członkami HCA, aby napędzać przyszłość technologii inteligentnych domów i dostarczać użytkownikom znaczące innowacje.

Więcej informacji na temat Home Connectivity Alliance można znaleźć na stronie https://homeconnectivityalliance.org/

Wystąpienie Samsung na CES2022

Samsung przedstawia swoją wizję zrównoważonej przyszłości, w której współistnieją ludzie i technologia.

Źródło: Samsung News, Samsung – YouTube

2 myśli w temacie “Samsung na CES2022: Tworzymy sojusz Home Connectivity Alliance

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s