Jakie są różnice między seriami telewizorów Samsung ? Przydatne pojęcia w czasie zakupu

Wybór odpowiedniego telewizora do swoich potrzeb nigdy nie był łatwy. Dodatkowo obecna oferta telewizorów Samsung na 2021 rok dała możliwość wyboru różnorodnych rozdzielczości obrazu, procesorów, elementów wzornictwa i szerokiej gamy wrażeń dźwiękowych jak i zbiór funkcji dodatkowych.

Tym samym zrozumiałe jest, że można mieć trudności z określeniem, który z telewizorów będzie najlepiej odpowiadał oczekiwaniom. Przedstawiamy mniejszy przewodnik, który porównuje różne serie telewizorów, wyjaśnia poszczególne funkcje i dane techniczne, aby wybrać telewizor idealny dla siebie.

Zapraszamy również do recenzji Samsung SmartTV 4K z 2021 roku pod tym wpisem, a współpracę z ekosystemem inteligentnego domu SmartThings opisaliśmy tutaj.

Różnice między seriami telewizorów Samsung

Kategoria The Frame: Telewizor z niemal nieograniczonymi możliwościami indywidualnego dostosowania: wybieraj z całej gamy wzorów, materiałów graficznych wyświetlanych na ekranie oraz opcji montażu Dopasowanego Uchwytu.

Kategoria Crystal UHD: Krystalicznie czysty i wyraźny obraz, doskonałe odwzorowanie kolorów i jakość obrazu 4K. Ultra smukły profil oznacza, że telewizor wpasuje się wszędzie — bez względu na to, gdzie go ustawisz lub zawiesisz.

Kategoria QLED 4K: Autentyczna Rozdzielczość 4K obrazu i 100% Natężenie Kolorów, które nie tracą nic ze swojej intensywności bez względu na poziom jasności. Dzięki Szerokiemu Kątowi Widzenia (Q80A, Q7xA) można obserwować pełny obraz i doskonałe kolory bez względu na zajmowaną przed telewizorem pozycję.

Kategoria Neo QLED 4K: Odkryj szczegóły obrazu dzięki rozdzielczości 4K. Najlepsze odwzorowanie czerni i kontrastów. Neo Slim Design prezentuje się doskonale pod każdym kątem, a Dopasowany Uchwyt na ścianie pozwala na zachowanie minimalistycznego wyglądu wnętrza.

Kategoria Neo QLED 8K: Odkryj nowe szczegóły obrazu w rozdzielczości 8K. Najlepsze odwzorowanie czerni i kontrastów. Bezgraniczny Ekran (QN900A) eliminuje granice między wyświetlanym obrazem i otoczeniem urządzenia, pozwalając Ci na jeszcze głębsze zanurzenie w odbierane obrazy.

Przydatne pojęcia

Terminy dotyczące obrazu telewizora

Technologia Quantum Dot: Kropki kwantowe o rozmiarach rzędu nanometrów pozwalają na wykorzystanie światła do odwzorowania miliarda barw i wyświetlania żywych kolorów.

Dynamiczny Kolor Krystaliczny: Pozwala na odwzorowanie czystej, białej barwy przez kombinację czerwonych, zielonych i niebieskich diod, aby zapewnić żywe i dokładnie odwzorowane kolory.

Precyzyjne i żywe kolory: Podświetlenie i filtry kolorów optymalizują jakość obrazu, co pozwala na wyświetlanie bardziej naturalnych i lepiej odwzorowanych barw.

Procesor Crystal 4K: Pozwala na poprawę jakości wyświetlanych treści, podnosząc ją do poziomu 4K.

HDR (High Dynamic Range): Pozwala zwiększyć zakres poziomów światła na telewizorze, poprawiając jakość kontrastu celem poprawienia spektrum barw i szczegółów wizualnych.

Quantum Mini LED: Nieprawdopodobnie cienka warstwa z mikro LED, 40 razy mniejszych niż konwencjonalne LED. Mikro LED pozwalają na lepsze i bardziej bezpośrednie podświetlenie, na lepsze i dokładniejsze przyciemnianie oraz wyświetlanie większej liczby szczegółów w czerni, a także zapewniają lepszą jasność w jasnych obszarach obrazu.

Technologia Quantum Matrix: Umożliwia precyzyjne kontrolowanie powłoki Quantum Mini LED celem dokładniejszego sterowania światłem. Zapewnia zwiększoną gęstość, dokładniejsze i lepiej zogniskowane przyciemnianie i eliminuje efekt aureoli.  

Procesor AI Quantum 4K: Wykorzystuje procesy głębokiego uczenia do analizy treści scena po scenie celem optymalizacji pod kątem warunków odbioru wyświetlanych treści. Skalowanie do rozdzielczości 4K zapewnia nieprzerwane wyświetlanie w rozdzielczości 4K.

Procesor AI Neo Quantum 8K: Multi-inteligentny procesor Samsung. Udoskonalony proces skalowania do jakości zbliżonej do 8K oparty jest aż na 16 wielomodelowych sieciach neuronowych, które analizują dane wizualne. Każda z nich odpowiedzialna jest za określony obszar. Procesor AI poprzez algorytm głębokiego uczenia analizuje obrazy, treści wejściowe i podnosi jakość każdej sceny, jej kontrast, aby poczuć autentyczną moc obrazu 8K. Procesor odpowiada również za zarządzanie technologią Quantum Mini LED tak aby móc cieszyć się niezwykle realistycznym obrazem.   

Terminy dotyczące dźwięku w telewizorze

Dźwięk Podążający za Obiektem Lite: Kreuje dźwięk przestrzenny 3D dzięki wykorzystaniu wirtualnego górnokanałowego audio i algorytmów sztucznej inteligencji Samsung.

Dźwięk Podążający za Obiektem+: Wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizowania każdej sceny i odtwarzania dynamicznych dźwięków stereo dla każdej wyświetlanej na ekranie treści.

Dźwięk Podążający za Obiektem Pro: Wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizowania każdej sceny i odtwarzania dynamicznych dźwięków stereo dla każdej wyświetlanej na ekranie treści. Dźwięk odtwarzany z trójkierunkowych głośników 80 W z 6.2.2 kanałami sprawia, że czujesz niemal fizyczne zanurzenie w oglądanych treściach.

Technologia Q-Symphony: Zapewnia poprawiny dźwięk przestrzenny poprzez balansowanie odtwarzania dźwięków z głośników telewizora i głośnika Sound Bar.

Dźwięk Dopasowany do Przestrzeni: Czujniki dźwięku na spodzie telewizora obliczają, w jakiej odległości od ściany ustawione jest urządzenie i jak dźwięk jest odbijany w danej przestrzeni. Zapewnia optymalny dźwięk w przestrzeni, w której znajduje się urządzenie.

Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA): Automatycznie poprawia głośność dialogów, kiedy szumy tła są głośniejsze niż dźwięk odtwarzany przez telewizor; poziom głośności szumów określany jest przez wbudowane czujniki.

Funkcja Adaptacji Dźwięku+: Automatycznie dostosowuje dźwięk, aby poprawić odtwarzania wszystkich treści — od dialogów po muzykę.

Wzornictwo stosowane przez Samsung

Smukły Design: Głębokość urządzenia zmniejszona o ponad połowę w porównaniu do wersji zeszłorocznej.

Neo Slim Design: Technologia Quantum Mini LED sprawia, że telewizor jest jeszcze smuklejszy.

System Maskowania Kabli: Pozwala na uporządkowanie przewodów i ograniczenie ich plątania.

Dopasowany Uchwyt: Pozwala na pełny kontakt między ścianą i telewizorem.

Bezgraniczny Ekran: Usuwa fizyczne granice między ekranem i otoczeniem dzięki ramce o szerokości 0,8 mm.

Moduł One Connect: Przewody łączące telewizor z licznymi urządzeniami zewnętrznymi są wprowadzane do Modułu One Connect, który jest smuklejszy niż w modelach z roku 2020.

Moduł One Connect Pro:  Moduł można dołączyć z tyłu podstawy telewizora, ograniczając plątanie się przewodów i tworząc bardziej uporządkowaną konstrukcję. Ta funkcja jest dostępna dla modelu QN900A i QN800A. 

Wrażenia z użytkowania

Tryb Sztuka: Oglądając telewizję możesz teraz wyświetlać na ekranie materiały graficzne.

Art Store: Zbiór ponad 1400 materiałów graficznych do wyświetlania na ekranie telewizora.

PC na Ekranie TV: Bezprzewodowa łączność między komputerem i telewizorem.

Aplikacje do połączeń wideo: Podłącz kamerkę internetową, aby korzystać z wbudowanej aplikacji Google Duo lub skorzystaj z funkcji odzwierciedlania połączeń wideo i wyświetlaj połączenia wideo z telefonu na telewizorze.

SmartThings: Stwórz inteligentny dom. Automatycznie wykrywaj i nawiązuj połączenia z urządzeniami znajdującymi się wokół telewizora.

Terminy pojęć dotyczące graczy

Automatyczny Tryb Gry: Ogranicza input lag do 5,8 ms.

Zawansowany Upłynniacz Ruchu+/ Zawansowany Upłynniacz Ruchu: Zapewnia płynniejsze odwzorowanie ruchu i dokładniej wyświetlane obrazy przy częstotliwości odświeżania do 120 Hz.

FreeSync/ FreeSync Premium Pro: Synchronizacja procesora graficznego i wyświetlacza w czasie rzeczywistym, aby zapobiegać problemom z wyświetlaniem treści na ekranie telewizora.

Ultra Szeroki Widok w Grach: Lepsza widoczność w grach dzięki ultra szerokim proporcjom obrazu. Zobaczysz więcej i doświadczysz bardziej swoich ulubionych produkcji z Ultra Szerokim Widokiem w Grach dzięki proporcjom obrazu 21:9 lub 32:9

Panel Gracza: Graficzny gamingowy interfejs użytkownika, który pozwala na monitorowanie stanu rozgrywki i optymalizowanie ustawień gier.

Game Motion Plus: Funkcja, która pozwala na minimalizację rozmycia odwzorowywanych ruchów i efektów aureoli, aby zwiększyć płynność rozgrywki.

4 myśli w temacie “Jakie są różnice między seriami telewizorów Samsung ? Przydatne pojęcia w czasie zakupu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s