Samsung Home Hub – dotykowy ekran do zarządzania inteligentnym domem

Samsung Home Hub to oparte na sztucznej inteligencji rozwiązanie z ekranem dotykowym w stylu tabletu, zasilane przez oprogramowanie SmartThings, zapewnia spersonalizowane sterowanie inteligentnym domem dla całej rodziny, już na wyciągnięcie ręki.

Samsung Electronics ogłosił dziś wprowadzenie na rynek Samsung Home Hub, nowego sposobu zarządzania urządzeniami gospodarstwa domowego za pomocą innowacyjnego urządzenia z ekranem dotykowym w stylu tabletu, które zapewnia natychmiastowy dostęp do spersonalizowanych i połączonych usług domowych. Samsung Home Hub zapewnia lepszą łączność z szeregiem inteligentnych urządzeń domowych oraz wykorzystuje sztuczną inteligencję i SmartThings, aby zrozumieć potrzeby użytkowników i automatycznie dostarczać właściwe rozwiązania. W ten sposób pomaga użytkownikom usprawnić ich obowiązki i obowiązki na współdzielonym urządzeniu, do którego mają dostęp wszyscy domownicy.

„Samsung Home Hub zapewnia bezproblemową łączność z inteligentnym domem i ułatwia życie użytkownikom, rozumiejąc ich preferencje i odpowiednio ustawiając urządzenia domowe i inteligentne. […] Łączność naszych urządzeń i intuicyjny interfejs Samsung Home Hub umożliwiają każdemu domownikowi szybkie przeglądanie listy rzeczy do zrobienia”.

— powiedział Hyesoon Yang, wiceprezes wykonawczy i kierownik działu obsługi klienta w dziale urządzeń cyfrowych. firmy Samsung Electronics

Połączenie jeszcze szerszej gamy urządzeń

Dzięki Samsung Home Hub, który łączy się z inteligentnymi urządzeniami domowymi w każdym zakątku domu, możesz teraz zarządzać swoją codzienną rutyną, wykonywać prace domowe i dbać o swój dom, a wszystko to na jednym urządzeniu. Jako kontroler domowy zapewnia rozległy widok całego połączonego domu i pozwala na płynne kontrolowanie wszystkiego.

Od premiery Samsung Home Hub będzie mógł łączyć się z każdym produktem w ekosystemie SmartThings, w tym z inteligentnymi urządzeniami Samsung. Wkrótce będziesz mieć również bezpośrednią łączność z innymi urządzeniami w systemie inteligentnego domu, takimi jak oświetlenie i system zamków drzwi.

Sterowanie poprzez ekran dotykowy bądź głos

Samsung Home Hub to 8,4-calowy tablet, który można obsługiwać ze stacji dokującej lub trzymając go w rękach. Do sterowania głosowego Samsung Home Hub ma dwa mikrofony i dwa głośniki, które umożliwiają łatwe słyszenie powiadomień i używanie poleceń głosowych Bixby. Wyposażony w mikrofony o wysokiej wydajności Samsung Home Hub może odbierać polecenia głosowe wypowiadane z szerszego pomieszczenia po zadokowaniu. Obyśmy doczekali się integracji z asystentem Google, który powinien wreszcie przemówić po polsku. 

Dostosowane doświadczenia z AI i SmartThings

Po raz pierwszy w historii połączono szeroką gamę dostosowanych, opartych na sztucznej inteligencji usług SmartThings, którymi można sterować z jednego dedykowanego urządzenia za pomocą Samsung Home Hub. Te usługi SmartThings mieszczą się w kategoriach:

Aby ułatwić sobie czas na obiad, SmartThings Cooking umożliwia wygodne wyszukiwanie, planowanie, kupowanie i przygotowywanie cotygodniowych posiłków za pomocą Family Hub. Gdy nadejdzie czas na pranie, SmartThings Clothing Care łączy się z urządzeniami takimi jak pralka i suszarka na zamówienie oraz suszarka do włosów na zamówienie i zapewnia spersonalizowane opcje pielęgnacji w oparciu o rodzaje materiałów odzieży, wzorce użytkowania i bieżący sezon. Co więcej, SmartThings Pet pozwala zameldować się zwierzakowi za pomocą inteligentnej kamery na Bespoke Jet Bot™ AI+ i dostosować ustawienia urządzeń takich jak klimatyzator, aby środowisko było bardziej komfortowe dla Twojego zwierzaka.

Tymczasem SmartThings Air może zapewnić automatyczne osuszanie i łączyć się z klimatyzatorami i oczyszczaczami powietrza, aby zarządzać jakością powietrza w domu zgodnie z Twoimi preferencjami. Aby pomóc Ci zaoszczędzić na kosztach energii, SmartThings Energy w Samsung Home Hub analizuje Twoje wzorce użytkowania i korzysta z trybu oszczędzania energii wyposażonego w sztuczną inteligencję, aby pomóc obniżyć rachunki za energię. Aby być na bieżąco, SmartThings Home Care Wizard monitoruje wszystkie Twoje inteligentne urządzenia, wysyła powiadomienia, gdy części wymagają wymiany i oferuje wskazówki, jeśli coś pójdzie nie tak. Funkcje te są obecnie dostępne jedynie w Korei, Wielkiej Brytanii i USA.

Dzięki Samsung Home Hub uzyskujemy centralne miejsce do kontrolowania i monitorowania inteligentnego domu bez konieczności kupowania inteligentnej lodówki.

W uznaniu innowacyjności Samsung Home Hub otrzymał nagrodę CES Innovation Award od stowarzyszenia Consumer Technology Association (CTA) przed targami CES 2022.

Samsung Home Hub początkowo będzie dostępny w Korei w marcu tegoż roku, a potem rozpocznie ekspansję na cały świat.

Źródło: Samsung News, Samsung – YouTube, TheVerge

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s