Jak skorzystać z sterowników SmartThings Edge dla produktów frient?

Zapraszamy do lektury krótkiego poradnika dla użytkowników zielonych sprzętów frient, który przedstawia czym są sterowniki SmartThings Edge oraz jak zainstalować je na swojej centrali SmartThings.

SmartThings uruchomił nową platformę programistyczną SmartThings Edge, która będzie hostowana lokalnie w centrum SmartThings. Cały proces nadal trwa, ale już teraz możesz używać sterowników Edge dla swoich produktów frient. I zyskać nowe funkcje na czujnikach.

Na stronie można znaleźć sterowniki brzegowe do wszystkich produktów frient, które są kompatybilne ze SmartThings. Na chwilę obecną są to:

  • frient Button,
  • Konnected,
  • frient Smoke Siren,
  • frient Contact,
  • frient Switch,
  • frient Air Quality,
  • frient Motion Sensor.

Co to jest SmartThings Edge?

Bierzemy zdarzenia związane z inteligentnym domem, które miałyby miejsce w chmurze SmartThings Cloud i przenosimy je do Twojego SmartThings Hub. SmartThings Edge wykorzystuje sterowniki urządzeń oparte na Lua© oraz nasz interfejs API Rules do kontrolowania i automatyzacji urządzeń podłączonych bezpośrednio do SmartThings Hub. Obejmuje to urządzenia Zigbee, Z-Wave i LAN, a także automatyzację wyzwalaną przez zegary i inne urządzenia podłączone do koncentratora za pomocą sterowników. W przyszłości zostanie on rozszerzony o więcej protokołów i funkcji, takich jak nowy standard Matter.

Dla użytkowników przetwarzanie lokalne oznacza zmniejszone opóźnienie działania automatyzacji. Partnerom i programistom SmartThings Edge oferuje również nowe korzyści, w tym niższe koszty chmury, ulepszony model uprawnień urządzeń oraz możliwość wdrażania aktualizacji sterowników. 

Jak zainstalować sterowniki SmartThings Edge?

Aby uzyskać dostęp do sterowników, należy wejść na stronę (https://bestow-regional.api.smartthings.com/invite/oDM8g3pkrojL) oraz zalogować na konto, na którym powstał Twój inteligentny dom. Zaakceptować warunki przystąpienia a następnie możemy wybrać nowe sterowniki do zainstalowania. Klikając w Available Drivers (dostępne sterowniki), wybieramy pożądane przez nas urządzenia instalując je poprzez kliknięcie Install. W każdej chwili możemy odinstalować klikając Uninstall. Pamiętajmy, na chwilę obecną możemy takich sterowników zainstalować maksymalnie 80. Przy tworzeniu sterowników zaangażowany był RBOY APPS.

Niestety aby zmienić sterownik naszego urządzenia konieczne jest jego usunięcie i ponowne dodanie do ekosystemu inteligentnego domu. Jeśli jednak Ci się nie spieszy to mamy informację, dotyczącą możliwości zmiany sterownika z poziomu aplikacji SmartThings. Lecz jest ona dopiero wdrażana do aplikacji i nie wszyscy jeszcze posiadają do niej dostęp.

Jak zmienić sterowniki SmartThings Edge?

Jeśli Twoje urządzenie korzysta już ze sterownika brzegowego, możesz wykonać następujące czynności. Aby zmienić sterownik należy wejść w obsługujące je urządzenie, my posłużymy się przykładem IKEA Motion Sensor. W pierwszej kolejności klikamy Więcej opcji ( ⋮ ) a następnie Sterownik i Wybierz inny sterownik. Z listy dostępnych wybierz ten który najlepiej działa oraz posiada rozbudowane funkcje.

Tym samym uzyskaliśmy możliwość utworzenia lokalnej automatyzacji na tym urządzeniu oraz dodatkowe funkcjonalności jeśli takie przewidział twórca sterownika.

Więcej informacji możesz uzyskać na oficjalnej stronie pomocy SmartThings.

Źródło: Samsung Developer, Blog frient

One thought on “Jak skorzystać z sterowników SmartThings Edge dla produktów frient?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s