SwitchBot przedstawia nowy hub ze wsparciem dla Matter

Na targach CES 2023 SwitchBot przedstawił nowy koncentrator dla swoich urządzeń SwitchBot Hub 2. W odróżnieniu od poprzednika Hub Mini posiada dodatkowo wyświetlacz z czujnikiem wilgotności i temperatury.

SwitchBot, to kolejna marka, która dołącza do standardu Matter. Nowa centrala posiada dość znaczące ulepszenia w stosunku do poprzednika. Działa jako most, który łączy urządzenia SwitchBot Bluetooth z Wi-Fi o częstotliwości 2,4 GHz i czyni je kompatybilnymi z Matter, dzięki czemu użytkownicy Apple HomeKit będą mogli dodawać urządzenia SwitchBot do aplikacji SmartThings, to samo dotyczy użytkowników Google Home. Hub otrzymał także wbudowany blaster na podczerwień (IR).

Switchbot Hub 2 został wyposażony w czytelny wyświetlacz, który dostosowuje się do panujących warunków jasności otoczenia oraz prezentuje wynik pomiaru temperatury i wilgotności. Poziom parametrów można oczywiście odczytać także w obrębie aplikacji mobilnych.

Oprócz czujników temperatury i wilgotności, Hub 2 ma również dwa klawisze scen na wyświetlaczu, które można ustawić w aplikacji SwitchBot w celu sterowania innymi urządzeniami. Producent deklaruje również dwa razy większy zasięg sterowania poprzez podczerwień IR, w stosunku do Hub Mini. Poniżej pokaz możliwości Matter w ekosystemie SwitchBot.

Na targach CES 2023 producent udostępnił również nową wersję przycisków, które pozwalają na uruchamianie akcji wybranych przez użytkownika w aplikacji. Nowa centrala Hub 2, wraz z nowym modelem silnika do zasłon Curtain, ma pojawić się w sprzedaży na przełomie lutego i marca 2023 roku.

Inne produkty SwitchBot, takie jak Smart Lock, zostaną zaktualizowane do obsługi Matter w ciągu 2023 roku. Produkty połączone z Wi-Fi, takie jak SwitchBot Plug Mini, będą w przyszłości obsługiwać Matter przez Wi-Fi bez potrzeby Hub 2. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Źródło: Blog SwitchBot, ZDNET

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s