Kompatybilne urządzenia SwitchBot

Przedstawiamy kompatybilne urządzenia z ekosystemem SmartThings

W 2016 roku SwitchBot powstał jako pomysł i akcja crowdfundingowa na Kickstarterze. Po zebraniu funduszy, już w 2017 roku pierwsze produkty trafiły do sponsorów, po czym trafiły na wolny rynek. W 2019 roku powtórzono akcję na Kickstarterze, tym razem z pomysłem automatycznego zasłaniania i odsłaniania kurtyn, dzięki SwitchBot Curtain. Po oszałamiającym wyniku, produkt trafił na rynek. Z każdym rokiem firma SwitchBot powiększała integrację swojego portfolio, obecnie jej produkty możemy zintegrować z Alexą, Google Asystentem, Siri, IFTTT, CLOVA, a przede wszystkim z ekosystemem SmartThings.

Urządzeniami kompatybilnymi ze SmartThings są:

Aby dodać urządzenia SwitchBot, niezbędne jest posiadanie centrali SwitchBot Hub Mini. Instrukcję jak dodać urządzenia SwitchBot do ekosystemu SmartThings znajdziesz tutaj. Producent posiada jeszcze w ofercie SwitchBot Indoor Cam oraz naklejki z tagami NFC SwitchBot Tag. Ze względu na swoją specyfikę, nie posiadają one obecnie integracji z ekosystemem SmartThings. Recenzję tych produktów możesz przeczytać tutaj.

Firma jest członkiem, partnerstwa Connectivity Standards Alliance (CSA) odpowiedzialnego za wprowadzenie nowego protokołu Matter, który miał premierę pod koniec 2022 roku. Nowy standard sprawi, że nowe produkty będą współpracować w dowolnym z ekosystemów na rynku. Szczegóły wprowadzenia Matter znajdziesz tutaj.

SwitchBot podczas targów CES 2023 przedstawił nową centralę dla swojego ekosystemu o nazwie SwitchBot Hub 2. Posiadać on będzie wsparcie dla standardu Matter i pełnić funkcję mostu dla starszych urządzeń SwichBot, które obsługują tylko protokół Bluetooth.

Poniżej znajdziesz wszystkie przetestowane przez nas urządzenia SwitchBot, które możesz wykorzystać przy budowie swojego wymarzonego inteligentnego domu.