SmartThings wycofuje wsparcie dla pierwszej centrali

Dzisiaj włodarze SmartThings w mailach do społeczności użytkowników inteligentnego domu, poinformowali o zaprzestaniu wsparcia dla pierwszego koncentratora SmartThings Hub. Zmiana podyktowana jest postępem technologicznym jaki zaszedł w ostatnich latach. I zapowiadaną rewolucją w ekosystemie SmartThings.

SmartThings Hub – wersja z 2013 roku


Wsparcie dla centrali SmartThings Hub z 2013 roku oraz SmartThings dla NVIDIA® SHIELD zostanie wycofane z dniem 30 czerwca 2021 roku. Po tej dacie centrala przestanie działać. Nie będzie możliwe używanie aplikacji SmartThings oraz sterowanie podłączonymi urządzeniami Zigbee, Z-Wave lub LAN, dodanymi do huba.

Użytkownikom proponuje się przeniesienie na najnowszą centralę Aeotec Smart Home Hub. Nowy koncentrator wykorzystuje te same podzespoły, co SmartThings Hub z 2018 roku, dodatkowo zoptymalizowany do bezproblemowej współpracy ze wszystkimi nowymi funkcjami obecnej aplikacji i ekosystemu SmartThings. Dzięki temu nowemu hubowi będziesz mógł nadal korzystać z aplikacji SmartThings z obecnym kontem SmartThings i ponownie podłączyć wszystkie istniejące urządzenia Z-Wave lub Zigbee, które już masz.

Dodatkowo po trzech latach współpracy ADT i SmartThings zdecydowano o zaprzestaniu wspierania systemów bezpieczeństwa i ochrony domu ADT SmartThings z dniem 1 czerwca 2021 r. SmartThings przeprasza za wszelkie niedogodności, jakie to powoduje.

Zapraszamy do zapoznania się z listą kompatybilnych central dla ekosystemu SmartThings.

Program aktualizacji SmartThings Hub

Części użytkownikom będącym od początku istnienia klientami SmartThings. W prywatnych mailach proponowany jest rabat na zakup Aeotec Smart Home Hub za 35 USD z bezpłatną przesyłką. Oferta jest ważna do 15 kwietnia 2021. Oferta skierowana jest do mieszkańców USA i Kanady.

Otrzymałeś kod promocyjny a znajdujesz się poza Stanami Zjednoczonymi lub Kanadą? Kliknij poniżej swój kraj, aby przejść do strony promocji dla Twojego regionu:

  • Australia / Nowa Zelandia (wyślij e-mail na adres  info@smarthome.com.au lub zadzwoń pod numer +61 3 8658 4289, aby uzyskać instrukcje i kod rabatowy obowiązujący w Twoim regionie)
  • Europa  (wyślij e-mail na adres info@z-wave.eu lub zadzwoń pod numer +4937238099050, aby uzyskać instrukcje i kod rabatowy obowiązujący w Twoim regionie)
  • Wielka Brytania  (wyślij e-mail na adres info@z-wave.eu  lub zadzwoń  pod numer +4937238099050, aby uzyskać instrukcje i kod rabatowy obowiązujący w Twoim regionie) 

W przypadku regionów poza Stanami Zjednoczonymi, Kanadą, UE, Wielką Brytanią i Australią/Nową Zelandią należy skontaktować się z obsługą klienta SmartThings, aby otrzymać instrukcje dotyczące realizacji oferty.

Jak mogę przenieść obecną konfigurację do nowego centrum ?

Nie jest możliwe utworzenie kopii zapasowej istniejącej konfiguracji inteligentnego domu i przywrócenie jej w nowym koncentratorze. Konieczne będzie ponowne podłączenie urządzeń do nowego centrum i odtworzenie scen lub automatyzacji za pomocą aplikacji SmartThings.

Źródła: Samsung Mail, The Smartest House

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s