Samsung udostępnia betę Galaxy Upcycling, która zmienia stare telefony w czujniki IoT

Na targach CES2021 Samsung ogłosił wprowadzenie programu Galaxy Upcycling, który przedstawiał ideę ponownego wykorzystania starszych smartfonów.

Stworzyliśmy Galaxy Upcycling at Home, aby umożliwić większej liczbie osób zmianę przeznaczenia swoich starych urządzeń na użyteczne narzędzia, dzięki czemu zarówno Samsung, jak i nasi użytkownicy będą świadomi wpływu, jaki wywieramy na środowisko.

powiedział Sung-Koo Kim, wiceprezes ds. Zarządzania zrównoważonym rozwojem w Samsung Electronics

Nowy program sprawia, że możliwe jest wykorzystanie telefonów np. jako elektroniczna niania bądź czujnik oświetlenia, który automatycznie aktywuje lampki po zmierzchu. Dzięki temu nasze zwierzęta nie będą siedziały same w ciemności, kiedy nie zdążymy wrócić do domu przed zmierzchem. Galaxy Upcycling zmienia spojrzenie na cykl życia starszych telefonów Galaxy i umożliwia użytkownikom zmianę przeznaczenia urządzenia, tak by stworzyć z nich czujniki Internetu rzeczy.

Od dziś Samsung otwiera wersję beta programu w USA, Wielkiej Brytanii i rodzimej Korei. Podobnie jak inne eksperymentalne funkcje związane z inteligentnym domem, Samsung testuje oprogramowanie Upcycling za pośrednictwem SmartThings Labs w aplikacji SmartThings. Po włączeniu użytkownicy będą mogli używać swoich starych telefonów Galaxy jako nianie lub wykrywacze światła za pomocą przeprojektowanych czujników, ulepszonej sztucznej inteligencji i optymalizacji baterii.

Funkcję znajdziemy w SmartThings Lab, klikając na ekranie głównym Menu (☰), wybieramy z menu SmartApps, klikamy ustawienia (⋮) i wybieramy SmartThings Lab, z listy dostępnych Galaxy Upcycle. W czasie konfiguracji stukamy Next, na koniec skanujemy kod QR.

W przypadku czujnika dźwięku urządzenie będzie ostrzegać o nagraniach, które odebrał (np. płacz dziecka lub szczekanie psa), abyś mógł ich odsłuchać. Podczas gdy czujnik światła może mierzyć poziom jasności w pomieszczeniu i automatycznie włączać światło lub telewizor, jeśli pomieszczenie stanie się ciemniejsze niż ustawiona wartość. Ponieważ inteligentne urządzenia domowe zwykle działają przez długi czas, aktualizacja Samsunga zminimalizuje również zużycie baterii.

Galaxy Upcycling dostępny jest tylko w USA, UK oraz Korei Południowej. Urządzeniami wpierającymi funkcję na chwilę obecną są:

  • Galaxy S9, S9+, S10e, S10, S10+, S20, S20+, S20 Ultra, S21, S21+, S21 Ultra,
  • Galaxy Note9, Note10, Note10+, Note20, Note20 Ultra,
  • Galaxy Z Flip, Z Flip2, Z Fold, Z Fold2.
Źródło: Samsung Newsroom

2 myśli w temacie “Samsung udostępnia betę Galaxy Upcycling, która zmienia stare telefony w czujniki IoT

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s