Samsung na CES2021: Gotowanie z SmartThings, stare telefony jako czujniki SmartHome i wiele innych

Na targach CES 2021 Samsung pokazał swoją wizję przyszłości. Posumujmy dzisiaj wszystkie nowości. Rozpoczął swoje wydarzenie na targach CES 2021 licznymi ogłoszeniami dotyczącymi sztucznej inteligencji (AI), Internetu rzeczy (IoT) i postępów robotów dla konsumentów. Gigant technologiczny z Korei Południowej ogłosił uruchomienie usługi SmartThings Cooking, która jest dostępna za pośrednictwem aplikacji SmartThings i ma na celu ustanowienie pomostu między smartfonami a urządzeniami do gotowania firmy Samsung, w tym lodówkami Family Hub. Firma uruchomiła również Samsung Health Smart Trainer, który pozwoli użytkownikom śledzić i analizować ich postawę za pomocą kompatybilnego telewizora Smart TV. Samsung wprowadził również robota sprzątającego JetBot 90 AI +, robota-asystenta Bot Care i robota Bot Handy z możliwością podnoszenia rzeczy.

Samsung zamieni stare smartfony w elementy inteligentnego domu SmartThings

Na targach Samsung ogłosił aktualizację swojego programu Galaxy Upcycling. Nowy program, zwany teraz Galaxy Upcycling at Home, zmienia spojrzenie na cykl życia starszych telefonów Galaxy i umożliwia użytkownikom zmianę przeznaczenia urządzenia, tak by stworzyć szereg wygodnych narzędzi IoT.

Podczas konferencji Samsung zarysował dwa przykłady wykorzystania ponownie starych urządzeń. Firma sugeruje, że nasz telefon może sprawdzić się np. jako elektroniczna niania bądź czujnik oświetlenia, który automatycznie aktywuje lampki po zmierzchu. Dzięki temu nasze zwierzęta nie będą siedziały same w ciemności, kiedy nie zdążymy wrócić do domu przed zmierzchem.

Samsung powiedział, że planuje wydać aktualizację oprogramowania na starsze urządzenia, chociaż nie jest jasne, które urządzenia znajdą się na liście. Nie jest również jasne, które wersje programu Galaxy Upcycling at Home na Androida będą obsługiwane. 

SmartThings Cooking – gotowanie ze SmartThings

Jedną z głównych zapowiedzi Samsunga w świecie AI i IoT jest SmartThings Cooking. Nowa usługa, oparta na inteligentnej platformie żywieniowej Whisk, przeprowadza ankiety dotyczące preferencji w aplikacji SmartThings w celu rekomendowania przepisów i ograniczeń dietetycznych. Zapewnia również dostosowane plany posiłków, korzystając z danych z lodówek Family Hub.

Wyświetlacz w inteligentnych lodówkach może również zawierać dedykowaną pełnoekranową tablicę, dzięki której możesz zobaczyć, co jest w lodówce, a nawet zamówić coś, czego brakuje bezpośrednio z dostępnego internetowego koszyka spożywczego. Po złożeniu zamówienie zostanie dostarczone pod Twoje drzwi.

SmartThings Cooking zsynchronizuje się również z telewizorem Smart TV, aby zapewnić aktualizacje artykułów spożywczych na dużym ekranie. Podobnie może dostarczać instrukcje dotyczące przepisów do zsynchronizowanych urządzeń do gotowania Samsung. Możesz także uczęszczać na lekcje gotowania, aby nauczyć się nowych przepisów za pośrednictwem zastrzeżonej usługi.

Samsung Health Smart Trainer – siłownia w twoim domu

Samsung Health płynnie przekształca dom w osobistą siłownię, a nowa funkcja Smart Trainer śledzi i analizuje postawę ćwiczącego w czasie rzeczywistym, tak jak to robi trener personalny. Nowa funkcja wykorzystuje wbudowane czujniki telewizorów Samsung wraz z algorytmami oprogramowania do śledzenia i analizowania pozycji w czasie rzeczywistym. Zapewnia również informacje zwrotne w trakcie i po treningu, aby pomóc Ci policzyć powtórzenia. Funkcja szacuje również spalone kalorie. Ponadto zapewnia wideo i interaktywne szkolenie za pośrednictwem sterowania głosowego z obsługą Bixby.

Roboty dla lepszej przyszłości

JetBot 90 AI+

Firma Samsung od dawna jest liderem innowacji w dziedzinie sztucznej inteligencji i robotyki. Nowe technologie opracowuje w swoich siedmiu ośrodkach badawczych AI rozmieszczonych na całym świecie. Używając sztucznej inteligencji w swoich urządzeniach, Samsung oferuje nowe domowe doświadczenia – od pralek, które optymalizują zużycie wody, detergentu i cykli prania, po telewizory z procesorem Quantum AI, który potrafi zwiększyć rozdzielczość treści HD do perfekcyjnej jakości 8K.

Najważniejsze technologie zaprezentowane podczas konferencji prasowej Samsung:

  • JetBot 90 AI+: Nowy odkurzacz, który pojawi się w USA w pierwszej połowie 2021 r., wykorzystuje technologię rozpoznawania, by identyfikować i klasyfikować obiekty w celu wytyczenia najlepszej trasy sprzątania. Za sprawą czujników LiDAR i 3D omija kable i małe przedmioty, jednocześnie sprzątając trudno dostępne zakamarki domu. Odkurzacz jest wyposażony w kamerę i jest zintegrowany z aplikacją SmartThings, co ułatwia monitorowanie domu.
  • Samsung Bot™ Care: To najnowsze osiągnięcie w coraz bogatszej ofercie robotów firmy Samsung korzysta ze sztucznej inteligencji do rozpoznawania działań użytkownika i reagowania na nie. Sprawdzi się nie tylko w roli asystenta, ale i towarzysza codziennego życia, który pomoże nawet w drobnych czynnościach.  Z łatwością przyswoi  harmonogram i nawyki użytkownika oraz wyśle przypomnienia pomocne w wypełnieniu codziennych obowiązków.
  • Samsung Bot™ Handy: Oto koleje urządzenie będące w fazie prac rozwojowych. Za pomocą sztucznej inteligencji rozpoznaje i podnosi przedmioty o różnych rozmiarach, kształtach i wadze, wyręczając użytkownika i stając się domowym pomocnikiem. Samsung Bot™ Handy będzie w stanie odróżnić skład materiałowy przedmiotów, by stosować odpowiednią siłę przy chwytaniu i przemieszczaniu różnych znajdujących się w domu obiektów. Stanie się dzięki temu zaufanym pomocnikiem podczas prac domowych, takich jak porządkowanie pokoi czy sprzątanie naczyń po posiłku.

Źródło: Samsung News, Samsung – YouTube

3 myśli w temacie “Samsung na CES2021: Gotowanie z SmartThings, stare telefony jako czujniki SmartHome i wiele innych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s