IKEA TRÅDFRI Dimmer – najtańszy przycisk na rynku

Z pozoru prosty przycisk jest ważną częścią inteligentnego domu, za jego pomocą szybko bez wyciągania smartfona z kieszeni możemy uruchomić np. oświetlenie. Najtańszym i najnowszym produktem (zadebiutował pod koniec 2019 roku) jest przycisk szwedzkiej firmy IKEA TRÅDFRI Dimmer.

Opis

Głównymi funkcjami urządzenia jest prosta możliwość sterowania. Mamy do dyspozycji dwa przyciski I i O, w obu opcję pojedynczego kliknięcia oraz przytrzymania. Daje to możliwość uruchomienia 4 akcji tym przyciskiem. Komunikacja odbywa się po protokole ZigBee, nie potrzeba oddzielnego mostka od IKEI. Dzięki bezprzewodowemu połączeniu np. z inteligentną żarówką, możesz uniknąć ingerencji w przewodową sieć elektryczną. Przycisk jest zasilany bateryjnie i informuje o aktualnym zużyciu. Bateria to CR2032 (3v) koszt około 3 zł za sztukę. Producent podaje że jej żywotność to około 2 lata. Sensor ma wyjątkowo małe rozmiary długość: 4,5 cm, szerokość: 4,5 cm i wysokość: 1,6 cm. Dostępny tylko w kolorze białym. Dużym plusem jest cena 29,99 zł, jest to najtańszy przycisk na rynku współpracujący z SmartThings.

 • Plusy
  • Dwa przyciski
  • Rozmiar
  • Cena !
 • Minusy
  • Brak innych kolorów
  • Przetwarzanie w chmurze

Współpraca z SmartThings

W głównym panelu aplikacji mamy podział na „Button 2” odpowiada ze przycisk I i „Button 1” odpowiada ze przycisk O oraz procentową informację o baterii. Każdy przycisk ma kolejno dwie automatyzację do podpięcia, kiedy naciśnięto oraz przytrzymano. Panel „Historii” również nie różni się znacznie od innych urządzeń, mamy dostęp do sortowania i przestudiowania historii działań przycisku. W ustawieniach „Edytuj” mamy standardową możliwość zmiany nazwy, lokalizacji oraz pokoju.

Urządzenia w ekosystemie SmartThings wykonuje przetwarzanie poleceń w chmurze, z tego też tytułu przy utracie połączenia z Internetem, nie jest możliwe wykonywanie poleceń, aktualizowanie stanów urządzeń, jak i zaprogramowanych zadań np. automatyzacji.

Przy tworzeniu automatyzacji „Jeśli … to Wtedy” urządzenie pozwala na wybranie już wcześniej wspomnianych dwóch opcji kiedy naciśnięto oraz przytrzymano. Informacja o baterii z zakresu 0 – 100% w tym czy są większe/mniejsze niż podana.

Instalacja

Aby zamontować IKEA TRÅDFRI Dimmer: Odkręć tylną pokrywę i włóż baterię. Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk parowania co najmniej przez 10 sekund. Przycisk parowania znajduje się pod tylną pokrywą. Czerwona kontrolka wyłącznika zacznie
świecić światłem ciągłym, wtedy urządzenie weszło w tryb parowania.

Przypominamy! Do obsługi urządzenia w ekosystemie SmartThings, nie jest konieczne posiadanie bramki IKEA TRÅDFRI. Żarówkę łączymy bezpośrednio z centralą SmartThings.

Dodanie do ekosystemu jest proste należy postępować zgodnie z instrukcją w aplikacji SmartThings. Klikamy na ekranie głównym przycisk Dodaj ( + ), w prawym górnym rogu ekranu. Następnie Urządzenie, przesuwamy w dół do sekcji marek Wybór z listy urządzeń, wyszukujemy markę IKEA, wybieramy Pilot/przycisk, z dostępnej listy wybieramy IKEA Button. Kontynuujemy pierwsze kroki, wybierając centralę i pomieszczenie, w jakim ma się zaleźć urządzenie. Następnie szybko włączamy i wyłączamy zasilanie żarówki 6 razy. Po dodaniu do ekosystemu żarówka LED przestanie migać. Pomyślnym dodaniu możemy zmienić nazwę, dodać do panelu „Ulubione”. Kończymy proces instalacji, klikając Gotowe.

Usunięcie z ekosystemu SmartThings

Aby usunąć żarówkę z ekosystemu SmartThings, należy wejść w główny ekran urządzenia. Kliknąć Więcej opcji ( ⋮ ) w prawym górnym rogu ekranu, a następnie Edytuj. W panelu edycji, wybieramy Usuń urządzenie. Następnie potwierdzamy operację, stukając Usuń.

Gdzie zakupić ?

Zawartość pudełka to przycisk, dwie naklejki dwustronne, magnetyczna blaszka do zamontowania na ścianie, bateria i kilka instrukcji obsługi w różnych językach. Ściemniacz można zakupić na oficjalnej stronie IKEA. Produkt jest szeroko dostępny na rynku również na Allegro. Cena to 29,99 zł w oficjalnej dystrybucji.

Zawartość pudełka.

Instrukcja

33 myśli w temacie “IKEA TRÅDFRI Dimmer – najtańszy przycisk na rynku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s