Aktualizacja możliwości aplikacji towarzyszących, więcej automatyzacji ze snem i obsługą połączeń

Companion Apps, to w Polsce aplikacje towarzyszące, są jeszcze głębszym sposobem na rozbudowane procedury sterujące naszym inteligentnym domem. Szerzej pisaliśmy o nich tutaj. Dzisiaj zaś otrzymują aktualizację, która wzbogaca ich funkcje o nowe bardziej złożone automatyzacje.

Funkcja ustawień pory snu została zaktualizowana w aplikacji SmartThings. Z łatwością korzystaj z urządzeń SmartThings za pośrednictwem aplikacji towarzyszących z funkcjami ustawionymi w aplikacji Galaxy Zegar. Ponadto do obsługiwanych urządzeń w aplikacji Galaxy Telefon dodano roboty odkurzające.

Aby znaleźć nowe funkcje należy wejść w Menu, a następnie Aplikacje towarzyszące i wybrać z listy dostępnych właściwą aplikację.

Obsługiwane urządzenia to: telewizory, rolety, zasłony, światła, klimatyzatory, oczyszczacze powietrza, głośniki, gniazdka, przełączniki, ściemniacze, urządzenia do pomiaru jakości powietrza i roboty odkurzające, które można zsynchronizować ze SmartThings.

Nowe możliwości Galaxy Zegar

Twoje światła mogą być przyciemniane zsynchronizowane z porą snu ustawioną w aplikacji Zegar, a klimatyzator i oczyszczacz powietrza mogą przełączać się w tryby odpowiednie do przygotowania się do snu. W przypadku użytkowników Galaxy Watch4, kiedy kładziesz się spać z zegarkiem Watch4 na nadgarstku, telewizor i/lub światła mogą zostać automatycznie wyłączone, aby zapewnić spokojny sen.

Nowe możliwości Galaxy Telefon

Roboty odkurzające np. Jet Bot zostały dodane do urządzeń obsługiwanych do sterowania urządzeniami za pomocą aplikacji Telefon.

Możesz teraz natychmiast wyciszyć pobliskie telewizory lub wstrzymać odkurzacze podczas rozmowy. Wykonuj połączenia w cichym otoczeniu. Gdy rozmowa się zakończy, telewizory automatycznie wyłączą wyciszenie, a odkurzacze zaczną ponownie sprzątać.

Listę obsługiwanych aplikacji i urządzeń Galaxy można również znaleźć w aplikacji towarzyszącej SmartThings.

Obsługiwane aplikacje i systemy operacyjne
  • Aplikacja SmartThings w wersji 1.7.59.23 lub nowszej
  • Galaxy Telefon/Zegar/Pogoda/Kalendarz
  • Android 11.0, Samsung One UI 3.1 lub nowszy

Z aplikacji towarzyszących można korzystać na urządzeniach Galaxy z One UI w wersji 3.1 lub nowszej. Sprawdź, czy aktualizacje są wymagane po wejściu do menu aplikacji Companion lub sprawdź, przechodząc do Galaxy Store >> Menu >> Aktualizacje.

2 myśli w temacie “Aktualizacja możliwości aplikacji towarzyszących, więcej automatyzacji ze snem i obsługą połączeń

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s