Samsung podnosi poprzeczkę w dziedzinie inteligentnych robotów odkurzających, poznajcie Jet Bot AI+

Jet Bot AI+ to pierwszy na świecie robot odkurzający, który jest wyposażony w aktywny czujnik stereo 3D i rozwiązanie Intel AI, które zapewnia dokładne i wydajne sprzątanie.

Konsumenci mogą doświadczyć inteligentnego sprzątania bez uszczerbku dla standardów higieny, dzięki światowej klasie technologii rozpoznawania obiektów.

Firma Samsung Electronics ogłosiła dziś globalną premierę swojego nowego robota odkurzającego, Jet Bot AI+. Po raz pierwszy zaprezentowany na targach CES 2021, nowy robot odkurzający pokazuje wiodącą pozycję firmy w oferowaniu konsumentom innowacyjnych i inteligentnych rozwiązań optymalizujących automatyzacje sprzątania wykonywanych w domu. W czerwcu pojawi się w Stanach Zjednoczonych i Europie, a w drugiej połowie 2021 r. będzie również dostępny w regionach Ameryki Łacińskiej i Azji Południowo-Wschodniej.

Jet Bot AI+ odzwierciedla nieustanne zaangażowanie Samsunga w tworzenie zintegrowanych urządzeń, które zapewniają dynamiczną wydajność i mogą dostosowywać się do zmieniających się potrzeb naszych konsumentów.

Jesteśmy naprawdę podekscytowani wprowadzeniem robota próżniowego wyposażonego w wiodące w branży technologie wykrywania i rozpoznawania obiektów. Konsumenci mogą teraz sprzątać swoje domy bardziej inteligentnie i wydajnie, korzystając z Jet Bota napędzanego sztuczną inteligencją, który sprawia, że ​​sprzątanie jest bardziej spersonalizowane i wygodne.

– powiedział Hyesoon Yang, wiceprezes i szef zespołu obsługi klienta w dziale urządzeń cyfrowych w Samsung Electronics

Światowej klasy rozpoznawanie obiektów i prowadzenie AI

Jet Bot AI+ to pierwszy na świecie robot odkurzający wyposażony w aktywny czujnik 3D typu stereo, który dokładnie skanuje szeroki obszar, aby uniknąć małych, trudnych do wykrycia obiektów na podłodze. Jego kamera 3D — odpowiednik 256 000 czujników odległości — może wykrywać przeszkody o wielkości do 1 cm. Wykrywanie tak małych obiektów może zapobiec utknięciu urządzenia na małych przeszkodach.

Jet Bot AI+ to także pierwszy na świecie robot odkurzający wyposażony w rozwiązanie Intel AI, które obsługuje technologię Jet AI Object Recognition. Inteligentne rozwiązanie pozwala robotowi poruszać się z większą dokładnością, rozpoznając nie tylko przedmioty na podłodze, ale także urządzenia i meble. Dzięki inteligentnemu podejmowaniu decyzji przez robota, zachowa on bezpieczną odległość od delikatnych przedmiotów, takich jak porcelanowe wazony. Może również klasyfikować przedmioty takie jak odchody zwierząt domowych, szklane kubki i kable elektryczne jako niebezpieczne lub mogące spowodować zagrożenie podczas pracy i podjąć próbę ich uniknięcia.

Jet Bot AI+ jest nawet wyposażony w czujnik LiDAR, który precyzyjnie oblicza swoją lokalizację, aby zoptymalizować ścieżkę czyszczenia, wielokrotnie skanując pomieszczenie w celu zebrania informacji o odległości. Technologia ta sprawdza się dobrze w ciemnych miejscach, takich jak słabo oświetlone pomieszczenia lub pod meblami, dzięki czemu urządzenie może pokryć większy obszar z minimalną ilością martwych punktów.

Skuteczne czyszczenie od początku do końca

Użytkownicy mogą znacznie dokładniej sprzątać swoje domy dzięki zaawansowanym technologiom, które umożliwiają skuteczne sprzątanie. Cyfrowy silnik inwerterowy Jet Bot AI+ maksymalizuje moc ssania, zapewniając głębsze czyszczenie. A dzięki funkcji inteligentnej kontroli mocy nowy robot odkurzający może nawet zidentyfikować rodzaj powierzchni, którą musi wyczyścić, a także ilość kurzu, który się na niej znajduje. Korzystając z tych informacji, urządzenie może automatycznie dostosować moc ssania, aby uzyskać bardziej zoptymalizowaną sesję czyszczenia.

Jet Bot AI+ jest również wyposażony w szereg funkcji związanych z higieną, które umożliwiają bezproblemowe czyszczenie podłóg, jednocześnie zapewniając, że kurz jest bezpiecznie uwięziony i jest mniej prawdopodobne, że zostanie wypuszczony z powrotem do powietrza. Zaawansowany 5-warstwowy system filtracji wyłapuje 99,99% mikrokurzu, w tym cząstki o wielkości 0,5 ~ 4,2 µm. Wszystkie części i filtry można prać, dzięki czemu można je wielokrotnie używać.

Jet Bot AI+ łączy się ze stacją Clean Station, która zbiera brud i włosy w worku na kurz o pojemności 2,5 l i wymaga wymiany tylko raz na jeden do trzech miesięcy. Po czyszczeniu robot odkurzający automatycznie wraca do Clean Station, opróżniając się przy użyciu technologii Air Pulse uzupełnionej wielowarstwowym systemem filtracji, który wyłapuje 99,999% drobnego kurzu, zapewniając, że praktycznie żaden kurz nie jest uwalniany z powrotem do powietrza.

JetBot 90 AI+

Wygodne czyszczenie zapewniające bezproblemową obsługę

Użytkownicy mogą zdalnie sterować i monitorować Jet Bot AI+ za pomocą aplikacji SmartThings na smartfonach. Odkurzacz robota można zaplanować tak, aby sprzątał selektywnie w jednym pomieszczeniu lub w wielu pokojach za pomocą funkcji Select & Go. Aplikacja może być również używana do niestandardowego definiowania wirtualnych stref zakazu przemieszczania się, aby uniemożliwić urządzeniu wchodzenie do określonych obszarów bez konieczności stosowania fizycznych barier.

Inteligentny Robot oferuje również funkcje rozpoznawania komend głosowych Bixby, dzięki czemu można użyć poleceń głosowych do sterowania czyszczeniem, zmienić tryby lub nawet poprosić o najnowsze informacje o stanie urządzenia.

A dzięki raportowi z czyszczenia na żywo użytkownicy mogą łatwo śledzić ruch swojego Jet Bota AI+ na wirtualnej mapie domu w czasie rzeczywistym. Użytkownicy mogą zobaczyć, gdzie zostało wyczyszczone, a nawet wstrzymać lub nakazać przerwanie czyszczenia. Po zakończeniu czyszczenia użytkownicy mogą sprawdzić historię czyszczenia, aby zobaczyć, które obszary zostały wyczyszczone, ile czasu to zajęło i jaką ścieżką podążał.

Co więcej, użytkownicy mogą zdalnie monitorować swój dom za pomocą trybu patrolowego Jet Bot AI +, który wykorzystuje przednią kamerę urządzenia do strumieniowego przesyłania obrazów wideo na żywo za pośrednictwem aplikacji SmartThings. Tryb patrolu pozwala użytkownikom monitorować stan pomieszczeń, które chcą sprawdzić podczas pobytu poza domem, a nawet pozwala im korzystać z tej funkcji poprzez planowanie tej czynności w czasie. Inteligentna jednostka obsługuje również szyfrowanie typu end-to-end, dzięki czemu klipy wideo są bezpieczne i mogą być oglądane tylko przez autoryzowanego użytkownika.

Intuicyjna opieka nad zwierzętami dla nowoczesnego rodzica zwierząt domowych

Właściciele zwierząt mogą jeszcze bardziej skorzystać z tych funkcji dzięki usłudze SmartThings Pet. SmartThings Pet, którego premiera ma się rozpocząć w sierpniu, pozwala użytkownikom zameldować się i opiekować zwierzętami, nawet gdy nie ma Cię w domu. Na przykład SmartThings Pet synchronizuje się z produktami PETKIT, firmy technologicznej zajmującej się wprowadzaniem na rynek inteligentnych produktów dla zwierząt — a mianowicie serii karmników Element i inteligentnego domu dla zwierząt COSY. Włączając opiekę nad zwierzętami domowymi do swojego ekosystemu.

  • Dostępność i funkcjonalność opisanych usług mogą się różnić w zależności od regionu. Na chwilę obecną produkt nie jest dostępny w Polsce.
Źródło: Blog SmartThings, Samsung US

7 myśli w temacie “Samsung podnosi poprzeczkę w dziedzinie inteligentnych robotów odkurzających, poznajcie Jet Bot AI+

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s