Majowa aktualizacja aplikacji SmartThings – diagnostyka urządzeń offline

Od dzisiaj wdrażana jest nowa aktualizacja aplikacji SmartThings. Teraz możemy diagnozować urządzenia będące w stanie offline, zarządzać lokalizacją czy tapetami. Zmieniono ekran dodawania urządzenia poprzez producenta oraz dodano specjalny widżet dla Galaxy Z Flip. Przyjrzymy się szczegółom najnowszej aktualizacji.

Zarządzaj lokalizacjami

Od teraz możemy zmieniać kolejność swoich lokalizacji w „Zarządzaj lokalizacjami” w taki sam sposób, jak zarządzasz swoimi pokojami. Łatwiej akceptuj zaproszenia, skanując kod QR i wyświetlaj informacje o zaproszeniach, których nie przyjąłeś.

Diagnostyka urządzenia offline

W przypadku odłączenia urządzeń podłączonych do SmartThings, użytkownik może przeprowadzić diagnostykę w podstawowym środowisku, czyli aplikacji mobilnej (aplikacja SmartThings, Wi-Fi AP i SmartThings Cloud itp.) i otrzymać instrukcje przywrócenia połączenia.

  • W przypadku niektórych nowszych produktów, użytkownicy mogą łączyć się bezpośrednio z urządzeniem, aby przeprowadzić szczegółową diagnostykę przyczyny rozłączenia i otrzymać instrukcje przywrócenia połączenia.

Funkcja diagnostyki urządzenia offline będzie z czasem stale aktualizowana. Szczegółowe wsparcie diagnostyczne zostanie rozszerzone w przyszłości, zaczynając od niektórych najnowszych urządzeń.

Wyszukaj według producenta w „Dodaj urządzenie”

Możesz użyć paska przewijania indeksu po prawej stronie ekranu w sekcji „Wyszukaj według producenta” w opcji „Dodaj urządzenia”. Teraz łatwiej jest połączyć się z SmartThings Hub lub połączyć konto. Zmiana designu znacząco ułatwia szukanie producenta po jego nazwie.

Korzystanie z tapet

Ustaw wybrane tapety dla każdej lokalizacji i pokoju w ustawieniach SmartThings. Jeśli wyłączysz opcję „Użyj tapety”, dostępna jest domyślna tapeta Samsung ONE UI. W zależności od ustawień trybu wyświetlania w urządzeniu Samsung Galaxy dostępne są tapety odpowiednie dla trybu ciemnego lub trybu jasnego w telefonie czy tablecie.

Funkcja drzemki powiadomień z aparatu

Ustaw interwały powiadomień i określ, kiedy otrzymywać powiadomienia, gdy funkcja automatycznego nagrywania jest włączona w kamerze SmartThings.

  • Obsługiwane kamery: SmartThings Cam, Cam 360, SmartThings Vision.

Widżet sceny dla Galaxy Z Flip

Dodano specjalny widżet SmartThings dotyczący scen dla dodatkowego małego ekranu w smartfonie Galaxy Z Flip. Na ekranie można użyć aż 4 scen. Sceny można uruchamiać bez konieczności otwierania klapki smartfona.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s