Przedstawiamy SmartThings Hub Dongle – Twój telewizor jako centrum IoT

Samsung zapowiadał już porzucenie centralnego huba dla urządzeń inteligentnego domu, na rzecz urządzeń RTV czy AGD, jak np. lodówki czy telewizory. Integracja SmartThings Hub i dołączanie go do sprzętów RTV i AGD powoli trwa. Najnowsza linia SmartTV na 2022 rok już technicznie pozwala, aby telewizor stał się koncentratorem SmartThings. I gotowa jest na przyjęcie w przyszłości protokołu Matter. Jednak, aby mieć możliwość podłączania urządzeń po protokole ZigBee do telewizora będącego koncentratorem, musimy wyposażyć dodatkowo TV w tzw. klucz sprzętowy SmartThings Hub Dongle.

Integracja SmartThings Hub umożliwia użytkownikom maksymalne wykorzystanie możliwości urządzeń Samsung poprzez wykorzystanie różnych protokołów komunikacji inteligentnego domu. Oprócz Matter, wbudowane oprogramowanie będzie obsługiwało połączenie przez Wi-Fi lub Ethernet, co umożliwi komunikację między szeroką gamą inteligentnych urządzeń. Dodatkowa łączność z urządzeniami Zigbee będzie również możliwa dzięki opcjonalnemu akcesorium USB.

Samsung SmartThings Hub Dongle

Twój telewizor jako koncentrator IOT — użyj telewizora jako koncentratora, aby stworzyć połączony inteligentny dom. Nawet jeśli nie masz oddzielnego centrum IoT, klucz SmartThings Dongle może łączyć urządzenia C2C (Cloud to Cloud), Wi-Fi i Zigbee z telewizorem poza Works With SmartThings (WWST). Łatwa i prosta instalacja. Wystarczy podłączyć dostarczony kabel USB do telewizora. Kabel USB jest dołączony do zakupionego klucza SmartThings Dongle.

SmartThings Hub Dongle jest już dostępny w przedsprzedaży na amerykańskim Amazonie za 39 USD. Co może się przełożyć na cenę ok. 200 zł w Polsce. Dzięki temu telewizory Samsung z serii Sero, Frame, Serif i BU8000 oraz najnowsze z 2022 r. staną się hubem urządzeń Zigbee dla aplikacji SmartThings. Pozostaje jeszcze poczekać, czy koncentrator w tych telewizorach może obsługiwać takie funkcje, jak SmartThings Edge dla lokalnej automatyzacji, czy jest to tylko most do chmury. Musimy zauważyć ze protokół Z-wave jest w tym rozwiązaniu porzucany.

Dostępny jest tylko kolor czarny o niewielkich rozmiarach: 2,5×0,7×2,0 cm, waga to tylko 30 gram.

Notatka:

  • Modele obsługujące SmartThings Hub Dongle to QN900B/ QN800B/ QN700B/ QN95B/ S95B/ QN90B/ QN85B/ Q80B/ Q70B/ Q60B/ BU8/ The Serif/ The Frame/ The Sero/ Smart Monitor (M50B i nowsze) wydane w 2022 roku.
  • Upewnij się, że używasz tego samego konta Samsung podczas logowania do telewizora i mobilnej aplikacji SmartThings.
  • Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania ze SmartThings na telewizorze Samsung z 2022 roku.

Jak podłączyć klucz SmartThings Dongle ?

Podłącz klucz SmartThings Dongle i ciesz się funkcją SmartThings Hub na swoim telewizorze Samsung.

Uzyskaj dostęp do urządzeń zgodnych ze SmartThings Zigbee (np. żarówek, wtyczek lub czujników) za pomocą klucza SmartThings Dongle. Podłącz klucz SmartThings do portu USB w telewizorze. Po podłączeniu klucza SmartThings Dongle zarejestruj SmartThings Hub zgodnie z powiadomieniem w aplikacji.

Jeśli usuniesz klucz SmartThings Dongle z telewizora lub wyłączysz funkcję SmartThings Hub, wszelkie urządzenia podłączone przez SmartThings Hub mogą zostać odłączone. Odłączone urządzenia wymagają ponownego połączenia i ponownej rejestracji w aplikacji SmartThings.

  • Krok 1 . Podłącz dostarczony kabel USB do portu USB telewizora.
  • Krok 2 . Podłącz klucz SmartThings do drugiego końca kabla USB.
  • Krok 3 . Usuń naklejkę z tyłu klucza SmartThings Dongle i przyklej ją z tyłu telewizora.
  • Krok 4 . Uporządkuj swój kabel, wiążąc go razem.
Jak sprawdzić połączenie SmartThings Dongle ?

W pierwszej kolejności otwórz aplikację SmartThings na swoim telewizorze. Wybierz SmartThings z menu telewizora. Przejdź do Menu > Podłączone urządzenia > SmartThings.

Następnie sprawdzi konto Samsung, na którym zarejestrowany jest SmartThings Hub.

Jeśli SmartThings Hub nie jest zarejestrowany po podłączeniu klucza SmartThings Dongle, wybierz opcję Using SmartThings Hub z aplikacji SmartThings. W tym celu przejdź do Ustawienia, a następnie SmartThings Hub. Na koniec otwórz aplikację SmartThings na swoim urządzeniu mobilnym. Wejdź na kartę SmartThings Hub i sprawdź stan klucza SmartThings.

5 myśli w temacie “Przedstawiamy SmartThings Hub Dongle – Twój telewizor jako centrum IoT

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s