SmartThings rozpoczyna testowanie produktów zgodnych z Matter

Ponieważ oczekiwania i emocje związane z nowym standardem Matter rosną, SmartThings przyspieszył prace, ogłaszając dziś program Partner Early Access dla wybranych partnerów, aby przetestować ich pierwsze w historii produkty zgodne z Matter.

„Z radością witamy Aeotec, Aqara, Eve Systems, Leedarson, Nanoleaf, Netatmo, Sengled, Wemo, WiZ i Yale w tym ekskluzywnym programie. Jako członek-założyciel Matter jesteśmy podekscytowani tym rozwojem, a także możliwością przetestowania przez partnerów swoich urządzeń i współdziałania Matter z urządzeniami obsługującymi Hub oraz aplikacji SmartThings. Ponadto partnerzy mogą korzystać z aplikacji SmartThings, aby bezproblemowo wdrażać nowe urządzenia.” – podają programiści SmartThings.

Warto zauważyć, że Aqara i EVE nie mają obecnie żadnych produktów oficjalnie zgodnych ze SmartThings. A samo Eve jest również zaangażowane Thread.

Jako pionierzy w branży smart home SmartThings od samego początku mocno wierzy, że Matter stanie się de facto standardem w każdym inteligentnym domu na świecie.

Na dorocznej konferencji dla programistów Samsung ogłosił, że protokół Matter umożliwi urządzeniom Samsung Galaxy, telewizorom i urządzeniom Family Hub najbardziej wszechstronne opcje łączności na rynku. Zintegrowanie funkcji koncentratora SmartThings z tymi urządzeniami ułatwi użytkownikom korzystanie z zalet połączonego życia bez konieczności posiadania oddzielnego koncentratora w inteligentnym domu.

Podczas gdy wprowadzenie Matter jeszcze w tym roku pozostaje znaczącym kamieniem milowym dla SmartThings i Connectivity Standards Alliance, program Partner Early Access wywołał ogromne, krótkoterminowe emocje dla SmartThings i wybranych firm. Odzwierciedla rosnące zapotrzebowanie na bardziej interoperacyjne, elastyczne i prywatne rozwiązania dla inteligentnych domów, które mogą sprawić, że masowa adopcja inteligentnych domów stanie się nie tak daleką rzeczywistością.

Firma SmartThings jest członkiem stowarzyszenia Connectivity Standards Alliance wraz z wieloma innymi znanymi markami, w tym Apple, Google, Amazon, ASSA Abloy, Comcast, Lutron, Legrand, Resideo, Somfy, Silicon Labs, Schneider Electric i innymi.

Źródło: Blog SmartThings, TheVerge

4 myśli w temacie “SmartThings rozpoczyna testowanie produktów zgodnych z Matter

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s