„Grupa kamer” – podejrzyj wszystkie kamery w domu

Po zainstalowaniu już w swoim inteligentnego domu kilku kamer, dochodzi do sytuacji, że na panelu głównym aplikacji SmartThings mamy przytłaczająca ilość informacji m.in. z podglądem obrazu rejestrowanego przez kamery. Tutaj z pomocą uporządkowania i ułatwienia kontroli przychodzi kolejna funkcja aplikacji, czyli grupowania kamer.

Pierwszym warunkiem pojawienia się opcji tworzenia grupy kamer, jest instalacja w ekosystemie co najmniej dwóch kamer. Mogą być to przykładowo tradycyjna kamera sieciowa Aeotec Cam360 lub zaawansowany czujnik wizyjny SmartThings Vision.

Aby stworzyć grupę kamer, w opcjach po prawej stronie wybieramy ikonę Dodaj ( + ). Następnie na liście powinna być dostępna opcja Utwórz grupę kamer, wybierz ją. W czasie konfiguracji mamy możliwość nadania nazwy grupie, wybrania pokoju, dodanie do listy „Ulubionych” oraz właśnie Wybór kamer. Po kliknięciu na nią mamy możliwość wybrania, które kamery chcemy mieć zgrupowane, zatwierdzamy stukając Gotowe. Zapisujemy wybraną konfigurację, klikając Zapisz na dole ekranu. Od tej chwili jest dostępny mniejszy kafelek z nazwą grupy. Po wejściu do grupy mamy możliwość podejrzenia aktualnego obrazu z kamer na żywo.

W każdej chwili wchodząc w daną grupę kamer i wybierając Więcej opcji ( ⋮ ), możemy podmienić urządzenia w grupie jak i zmienić nazwę oraz ją usunąć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s