Samsung prezentuje nową centralę SmartThings Station dla inteligentnego domu

Na konferencji CES 2023 Samsung prezentował nowy koncentrator dla ekosystemu SmartThings – oto Stacja SmartThings z jedną nieoczywistą funkcją. Stacja Samsung SmartThings to nowy, łatwy w obsłudze i inteligentny hub, zapewniający proste sterowanie wieloma urządzeniami domowymi oraz ich płynną współpracę.

Na tegorocznych targach CES 2023 Samsung zapowiedział wprowadzenie na rynek stacji SmartThings – łatwego w obsłudze, inteligentnego, niedrogiego i szybkiego hub’a pełniącego funkcję domowego centrum zarządzania domem oraz ładowarki dla wielu urządzeń[1].  Urządzenie na razie nie będzie dostępne w Polsce ani w Europie.

Rynek smart home stale rośnie, dlatego wzrasta także zapotrzebowanie na proste i niezawodne rozwiązania łączące ze sobą coraz większą liczbę urządzeń. Stacja SmartThings jest kompatybilna z wieloma produktami inteligentnego domu, w tym urządzeniami zgodnymi ze standardem Matter. Korzystanie z niej jest wygodne i proste. Dzięki niej użytkownicy mogą zautomatyzować swoją domową przestrzeń i w rezultacie ograniczyć codzienne zużycie energii. Na przykład poprzez łatwe zarządzanie pracą urządzeń domowych.

„Posiadanie inteligentniejszego domu nie powinno być ani skomplikowane ani kosztowne. Dlatego stworzyliśmy Stację SmartThings, która jest prostym, niezawodnym i pełnym możliwości centrum zarządzania domem. […] Liczba urządzeń w inteligentnym domu stale rośnie, szczególnie po wprowadzeniu standardu Matter. Jesteśmy dumni, że możemy ułatwić użytkownikom korzystanie z tej ekscytującej technologii.”

– powiedział Jaeyeon Jung, Wiceprezes Wykonawczy i Szef Wydziału SmartThings z Device Platform Center Samsung Electronics.

Inteligentniejszy dom przy minimalnym wysiłku

Stacja Samsung SmartThings jest łatwa do skonfigurowania. Gdy użytkownik włączy urządzenie po raz pierwszy, na jego smartfonie Samsung Galaxy pojawią się komunikaty, które pomogą mu płynnie przejść przez proces nawiązania łączności[2]. Jest też opcja sprawnego parowania urządzeń prostym skanowaniem kodów QR[3] za pomocą aparatu w smartfonie.

Intuicyjne dopasowanie do codziennych czynności użytkownika

Inteligentny domowy hub, jakim jest Stacja SmartThings, pomaga wielu urządzeniom: termostatom, oświetleniu i gniazdkom elektrycznym, łatwo łączyć się z innymi urządzeniami połączonymi w ramach domowego ekosystemu, dzięki czemu wszystkie współpracują ze sobą, tworząc harmonijne środowisko. Stacja SmartThings ułatwia automatyzację wstępnie ustawionych procedur utworzonych w aplikacji mobilnej SmartThings bez konieczności ręcznego sterowania poszczególnymi urządzeniami.

Użytkownik może aktywować akcję utworzoną w aplikacji SmartThings za dotknięciem przycisku Smart Button na Stacji SmartThings. Na przykład, gdy nadejdzie pora snu, dotknięcie przycisku może wywołać procedurę wyłączenia światła, opuszczenia rolet i obniżenia temperatury. Inna, zaprogramowana wcześniej akcja, może przygotować pomieszczenie na seans filmowy, włączając telewizor i przyciemniając oświetlenie. Przed wyjściem użytkownika z domu Stacja SmartThings może wyłączyć różne urządzenia, aby zaoszczędzić energię, a także aktywować system bezpieczeństwa. Kolejnym przykładem może być akcja, dzięki której stworzymy idealne  warunki do gry, aktywując określone ustawienia telewizora i oświetlenia oraz włączająca tryb „nie przeszkadzać”.

Przyciskiem Smart Button można uruchomić do trzech akcji – naciśnięciem krótkim, długim lub podwójnym. Procedury można również aktywować z poziomu aplikacji SmartThings w smartfonie, a więc niezależnie od tego, czy jest się w domu, czy poza nim.

Łatwiejsze wyszukanie urządzeń w domu

Stacja SmartThings jest również zintegrowana z usługą Samsung SmartThings Find [4]– szybko rozwijającą się technologią wyszukiwania urządzeń. Pomaga ona użytkownikom odnajdywać urządzenia pozostawione w nietypowych miejscach.

Stacja SmartThings[5], jako znajdujący się zawsze w domu skaner urządzeń, pomaga użytkownikom smartfonów Samsung Galaxy[6] śledzić lokalizacje zarejestrowanych urządzeń – od smartfonów, tabletów, zegarków i słuchawek, aż po rzeczy osobiste, takie jak klucze lub portfel z urządzeniem Galaxy SmartTag lub SmartTag+[7].

Bezprzewodowa ładowarka – idealna dla inteligentnego domu

Stacja SmartThings to także wydajna podkładka do bezprzewodowego ładowania urządzeń o mocy do 15 W[8]. Szybkie ładowanie to genialne uzupełnienie dla inteligentnego domu, ponieważ odpowiada na potrzeby użytkowników prowadzących intensywny tryb życia. Po zakończonym ładowaniu urządzenia użytkownik otrzyma powiadomienie, co pozwoli mu wznowić korzystanie z urządzenia lub podłączyć do ładowania inne.

Dostępność

Stacja SmartThings wprowadzona zostanie na rynki amerykański i koreański. W USA urządzenie będzie dostępne w kolorze czarnym lub białym od początku lutego 2023. Na chwilę obecną brak planów dystrybucji w Polsce. Zapraszamy na przegląd kompatybilnych centrali dla ekosystemu SmartThings.

  • [1] Bezprzewodowe ładowanie o mocy do 15 W dostępne dla urządzeń obsługujących ten tryb ładowania. Rzeczywisty czas ładowania zależy od urządzenia, sposobu użytkowania, warunków ładowania i innych czynników.
  • [2] Dostępne w smartfonach Samsung Galaxy z zainstalowaną aplikacją SmartThings.
  • [3] Tylko dla urządzeń zgodnych ze standardem Matter, oznaczonych kodami QR.
  • [4] Więcej informacji o SmartThings Find: SmartThings Find | SmartThingsDostępne w urządzeniach z systemami Android i iOS. Szczegóły dot. wymagań aplikacji na: SmartThings | Aplikacje mobilne | Samsung Polska Wymagana sieć Wi-Fi i konto Samsung.
  • [5] Wymaga skonfigurowania w aplikacji SmartThings.
  • [6] Dostępne na smartfonach Samsung Galaxy z zainstalowaną aplikacją SmartThings.
  • [7] Galaxy SmartTag / SmartTag+ do nabycia oddzielnie.
  • [8] Ładowarka bezprzewodowa wymaga przyłączenia do źródła zasilania.
Źródło: Samsung Newsroom PL, Samsung Newsroom Global,

One thought on “Samsung prezentuje nową centralę SmartThings Station dla inteligentnego domu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s