Samsung na CES 2023 zaprezentował nową linię urządzeń kuchennych Bespoke współpracujących z aplikacją SmartThings

Urządzenia AGD już stanowią nieodłączny element naszego codziennego domowego życia. Najlepsze z nich projektowane są jako odpowiedź na zmieniający się styl życia użytkowników. Tak jest w przypadku linii urządzeń kuchennych Samsung Bespoke, dzięki którym marka wyznacza trendy w obszarze inteligentnego domu. Celem Samsung jest zapewnienie klientom większej wygody użytkowania i bardziej inteligentnej pomocy niż kiedykolwiek wcześniej – zwłaszcza w takich czynnościach jak przygotowywanie posiłków. Ale nie tylko.

„Na targach CES 2023, na fali sukcesu produktów Bespoke, wprowadzamy nowe modele lodówek i urządzeń do zabudowy, które zapewniają konsumentom możliwość wyrażania siebie w kuchni na jeszcze więcej sposobów. […] Naszym celem jest maksymalna personalizacja rozwiązań i produktywności w kuchni. W tym celu oferujemy nowe funkcje z różnymi udogodnieniami, np. w postaci dużych  wyświetlaczy na lodówkach czy opartej na AI usługi asystenta gotowania.  Najnowsze rozwiązania nie tylko pomagają użytkownikom w kuchni, ale też dopasowują się do nich tak, aby zagwarantować większy komfort życia. Doskonale współpracują one z aplikacją SmartThings, zapewniając wyjątkową wygodę i domowe oszczędności.”

– powiedział Junhwa Lee, Wiceprezes Wykonawczy i Szef Zespołu ds. Doświadczeń Klienta w Pionie Urządzeń Cyfrowych Samsung Electronics.

Urządzenia kuchenne Bespoke, w tym piekarnik Bespoke AI™ i lodówka Bespoke Multidoor™ z Family Hub™+, współpracujące z usługą SmartThings Cooking*, zaprezentowane na targach CES 2023 w Las Vegas, są doskonałym przykładem na to, jak intuicyjne usługi oparte na AI mogą zapewnić całkowicie nowy poziom personalizacji urządzeń domowych z myślą o zaspokajaniu codziennych potrzeb.

Bespoke AI Pro Cooking w Polsce dostępny tylko w wersji czarne szkło. Lodówka nie jest dostępna w Polsce.

Lodówka Bespoke Multidoor z Family Hub+ – przejmij kontrolę nad kuchnią

Nowa lodówka Bespoke Multidoor™ z Family Hub™+ jest czymś więcej niż tylko wielofunkcyjnym urządzeniem. W trakcie przygotowywania posiłków jest naszym partnerem w kuchni, pomagając kompleksowo kontrolować cały proces, realizując zadania z użyciem różnych funkcji związanych z gotowaniem, a to wszystko z poziomu jednego, 32-calowego ekranu.

Dynamiczne funkcje Family Hub™+ w lodówce Bespoke Multidoor™ wyświetlane są na bezramowym 32-calowym ekranie FHD, który jest niemal dwa razy większy niż w poprzednich modelach Bespoke Multidoor™. Ponadto nowy, większy pulpit wykorzystuje atuty powiększonego ekranu, umożliwiając użytkownikom wygodne korzystanie z możliwości aplikacji SmartThings[1], a także monitorowanie i kontrolowanie innych połączonych urządzeń gospodarstwa domowego.

Lodówka Bespoke Multidoor™ z Family Hub™+ zostanie wprowadzona na rynek Ameryki Północnej i Korei w pierwszej połowie 2023 r. Aktualizacja oprogramowania Family Hub dostępna będzie  w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych, regionie wschodniej i zachodniej Azji, Ameryce Łacińskiej i Europie, a także na innych rynkach, na których w 2023 r. sprzedawane będą lodówki Family Hub™. Na razie nie ma planów, aby wprowadzić lodówkę Bespoke Multidoor™ z Family Hub™+ w Polsce.

Dzięki pulpitowi z aplikacją SmartThings, widocznemu na większym ekranie, możemy szybko zapoznać się z całym procesem przygotowywania posiłku, przeglądać i otrzymywać informacje o połączonych urządzeniach, a także dokonywać szybkich konfiguracji urządzeń w całym domu.

Linia Bespoke i nowe modele lodówek Side-by-Side z górnym zamrażalnikiem

Lodówka Bespoke Side-by-Side posiada płaski, minimalistyczny design z personalizowanym panelem, dostępnym zarówno w wykończeniu ze szkła, jak i stali nierdzewnej. Użytkownicy mogą wybierać spośród wielu kolorów paneli[3] i wykończenia, aby dopasować lodówkę do wystroju swojego wnętrza. Smukłą konstrukcję uzupełnia funkcja Auto Open Door[4] z ukrytym uchwytem zapewniającym atrakcyjny wygląd i łatwe otwieranie za pomocą dotknięcia drzwi.

Wnętrze lodówki Bespoke Side-by-Side wyposażone zostało w najnowsze technologie przechowywania żywności i chłodzenia. Strefa napojów Beverage Center™ zapewnia łatwy dostęp do dozownika wody i automatycznie uzupełnianego wodą dzbanka z koszyczkiem. Jednocześnie kostkarka Dual Auto Ice Maker jest zawsze gotowa, aby schłodzić napoje zarówno lodem w kostkach, jak i w mniejszych Ice Bites™.

Podobnie jak lodówka Bespoke Side-by-Side, lodówka z górnym zamrażalnikiem Bespoke jest dostępna w stylowych kolorach, które doskonale komponują się z nowoczesnymi kuchennymi wnętrzami. Komora zero Optimal Fresh Zone+ i aktywny filtr w lodówce Bespoke utrzymują świeżość żywności przez długi czas, eliminując aż do 99,99% bakterii[6]. Użytkownicy lodówki Bespoke Side-by-Side oraz lodówki Bespoke z górnym zamrażalnikiem mogą również oszczędzać energię dzięki trybowi AI Energy (w aplikacji SmartThings Energy). Tryb AI Energy optymalizuje pracę kompresora i częstotliwość cyklu odszraniania z uwzględnieniem sposobu użytkowania urządzenia i warunków otoczenia[7], pomagając tym samym oszczędzać pieniądze i zmniejszać ślad węglowy.

Lodówka Bespoke Side-by-Side dostępna będzie w Stanach Zjednoczonych w pierwszym kwartale 2023 r., lodówka z górnym zamrażalnikiem Bespoke dostępna będzie od marca 2023 r. w Tajlandii, a następnie na całym świecie[9].

SmartThings Cooking – prowadzenie zdrowego stylu życia może być proste

Aplikacja SmartThings Cooking to wymarzony asystent każdego domowego szefa kuchni. Od wyszukiwania przepisów ze składników, które mamy w lodówce, aż do rekomendacji parametrów gotowania. Efektywne wykorzystywanie żywności znajdującej się w lodówce nigdy nie było tak łatwe.

Co więcej, dzięki funkcji „Moje społeczności”, aplikacja SmartThings Cooking ułatwia też wyszukiwanie i testowanie tysięcy różnych przepisów z całego świata. Poprzez tę funkcję możesz również podzielić się ulubionymi przepisami z innymi pasjonatami gotowania.

Inteligentny piekarnik Bespoke AI

Urządzenia kuchenne powinny nie tylko wspierać nas w realizacji zdrowej naszej diety, ale również ułatwiać przygotowywanie codziennych posiłków. Mając to na uwadze, Samsung wprowadził zaktualizowaną wersję piekarnika Bespoke AITM. Dzięki niemu gotowanie może być jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze.

Piekarnik Bespoke AI™ posiada szereg zaktualizowanych rozwiązań. Oprócz funkcji Steam Cook, piekarnik oferuje również opcje Air Fry i Sous Vide. Co więcej, kamera wewnętrzna wykorzystuje inteligentną technologię obrazowej identyfikacji składników, która umożliwia optymalizację ustawień piekarnika i jednoczesną kontrolę czasu i procesu pieczenia, a nawet informowanie o ewentualnym przypaleniu.

Bespoke AI Pro Cooking obecnie w Polsce dostępny tylko w wersji czarne szkło.

Gdy chcemy rozpocząć gotowanie, asystent Samsung Cooking podaje nam instrukcje i automatycznie synchronizuje się z innymi podłączonymi urządzeniami, takimi jak piekarnik Bespoke AI™, a także rekomenduje optymalne ustawienia gotowania. Ponadto, dzięki kamerom wewnętrznym, użytkownicy mogą z łatwością zdalnie monitorować to, co dzieje się w piekarniku za pomocą aplikacji SmartThings.

Kamera AI Pro Cooking monitoruje proces przygotowania dania, aby optymalizować ustawienia gotowania. Jeżeli piekarnik zostanie ustawiony na przygotowywanie rozpoznanej potrawy z zastosowaniem trybu pracy, temperatury i czasu zalecanego przez urządzenie, system AI Pro Cooking będzie wysyłać powiadomienia z ostrzeżeniem, aby zapobiec przypaleniu potrawy.[11]

Niezależnie od tego czy użytkownik chce wypróbować nowy przepis, czy ulepszyć codzienne domowe posiłki, piekarnik Bespoke AI™ sprawi, że gotowanie będzie po prostu wygodniejsze. Atutem piekarnika Bespoke AI™ jest także wygodny mechanizm otwierania Auto Open Door, który zastępuje tradycyjny uchwyt, nadając urządzeniu minimalistyczny wygląd. Piekarnik Bespoke AI™ jest obecnie dostępny w Europie w pięciu eleganckich i nowoczesnych wariantach wzorniczych i w trzecim kwartale 2023 r. zostanie również wprowadzony na rynek Ameryki Północnej. Bespoke AI Pro Cooking obecnie w Polsce dostępny tylko w wersji czarne szkło.

Niezależnie od tego, czy chcemy przygotować idealny stek, upiec ciasto czy po prostu podgrzać warzywa za pomocą funkcji Air Fry – Samsung Cooking pomogą nam wykonać każde zadanie w kuchni.

Najnowsze sprzęty kuchenne Samsung zapewniają jeszcze bardziej przyjemne i spersonalizowane doświadczenie gotowania w kuchni. Urządzenia Samsung z linii Bespoke zostały zaprojektowane tak, aby odpowiadać na potrzeby każdego użytkownika.

 • Aplikacja SmartThings kompatybilna z urządzeniami z systemem Android 11 lub nowszym oraz Samsung Galaxy z One UI 3.1 i nowszym lub iOS 12.0 lub nowszym / iPhone 6 lub nowszym / iPad mini2 lub nowszym. Każde urządzenie musi być podłączone do Wi-Fi lub innej sieci bezprzewodowej. W celu współdziałania poprzez SmartThings wszystkie urządzenia powinny być zarejestrowane na jednym koncie Samsung Account. Dostępne technologie, funkcje i cechy mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Obrazy urządzeń i ekranów symulowane w celach poglądowych.
 • [1] Więcej o zaletach i możliwościach aplikacji SmartThings: SmartThings | Aplikacje mobilne | Samsung Polska. Dostępne w urządzeniach z systemami Android i iOS. Szczegóły na stronie. Wymagana sieć Wi-Fi i konto Samsung.
 • [2] Samsung TV Plus dla lodówki Bespoke Multidoor™ z Family Hub™+ obecnie dostępna jest wyłącznie na rynku koreańskim i amerykańskim.
 • [3] Opcje kolorów mogą się różnić w zależności od regionu.
 • [4] Drzwi otwierają się automatycznie o około 25 mm. Jeżeli nie zostaną otwarte, zamkną się automatycznie po 2 sekundach (chyba, że uniemożliwiają to warunki otoczenia).
 • [5] Pojemnik na dodatki aromatyzujące należy napełnić owocami lub ziołami przed włożeniem dzbanka do lodówki.
 • [6] Badania Intertek, globalnego dostawcy usług badania jakości i certyfikacji produktów, potwierdziły eliminowanie 99,99% bakterii Staphylococcus Aureus i Escherichia Coli.
 • [7] Funkcja dostępna w określonych modelach sprzedawanych od maja 2023 r. po aktualizacji przez sieć Wi-Fi. Wyniki badania opierają się na porównaniu charakterystyki pracy urządzenia w temperaturze otoczenia fabrycznego przy włączonym trybie AI Energy i wyłączonym trybie AI Energy. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobu użytkowania.
 • [8] Dostępność lodówki z górnym zamrażalnikiem Bespoke nie uwzględnia rynku amerykańskiego.
 • [9] Funkcje mogą się różnić w zależności od regionu.
 • [10] Funkcje mogą się różnić w zależności od regionu.
 • [11] Modele przeznaczone na rynek UE przekazują użytkownikowi ostrzeżenie w celu zapobiegania nadmiernemu spieczeniu i dla zidentyfikowanych potraw mogą wysyłać powiadomienia o ewentualnym przypaleniu.
 • [12] Dostępne w urządzeniach z systemami Android i iOS. Szczegóły na stronie.Wymagana sieć Wi-Fi i konto Samsung.
 • [13] Dostępne tylko w przypadku korzystania z menu Przepisu Klienta (Customer Recipe). Rodzaj i ilość niektórych składników mogą nie zostać rozpoznane.
 • [14] Metoda wykrywania przypalenia z użyciem termosondy nie wchodzi w zakres weryfikacji.
 • [15] Model europejski rozpoznaje nawet 106 potraw.

Konferencja Samsung na CES2023

Źródło: Samsung Newsroom PL i Samsung Newsroom PL , Samsung – YouTube, Samsung Newsroom Global

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s