Sterowanie urządzeniami RTV i AGD w aplikacji SmartThings – wygląd paneli, przegląd możliwości i automatyzacji

Zapraszamy do wpisu, który zbiorczo w jednym miejscu ma przedstawić wszystkie urządzenia RTV i AGD, jakimi możemy sterować w aplikacji mobilnej SmartThings. Przedstawimy pełny przegląd kolejnych typów urządzeń, możliwości sterowania w aplikacji oraz jakie automatyzacje możemy wykorzystać, aby nasz dom stał się jeszcze inteligentniejszy.

W zdecydowanej większości to screeny urządzeń, jakie posiadamy prywatnie, część została nam podesłana przez czytelników, a same zdjęcia zostały zrobione z wystaw na targach czy sklepach Samsung Store. Kilka produktów porównujemy dodatkowo z samouczkiem Wirtualny dom i tam zaprezentowanych paneli sterowania urządzeń.

Spis treści:

 1. Urządzenia RTV
  1. Telewizor
  2. Subwoofer
  3. Głośnik AV (audiowizualny)
 2. Urządzenia AGD
  1. Płyta kuchenna/indukcyjna
  2. Okapy
  3. Piekarnik
  4. Robot sprzątający
  5. Oczyszczacz powietrza
  6. Klimatyzator
  7. Pompa
  8. Lodówka
  9. Pralka
  10. Suszarka
  11. Zmywarka
  12. Szafa odświeżająca ubrania AirDresser

Zdjęcia paneli sterowania poszczególnych urządzeń są poglądowe, poszczególne modele mogą się różnić, posiadać opcje niedostępne dla innych. Dodatkowo na przestrzeni aktualizacji aplikacji SmartThings sam wygląd również się nieznacznie zmieniał.

Urządzenia RTV

Telewizor

W przypadku telewizorów zależnie od roku jego wydania i zainstalowanej wersji systemu operacyjnego Tizen, opcje sterownia z aplikacji SmartThings mocno się różnią. Poniżej przedstawiamy screeny z Samsung SmartTV z 2021 roku. Zapraszamy do recenzji telewizorów Samsung na naszym blogu. Aplikacja SmartThings w przypadku telewizorów pozwala na włączenia i wyłączenie urządzenia, nawet zdalnie. Przełączanie kanałów czy głośności, możemy uruchomić zainstalowaną na TV aplikację z serwisem VOD. Zapraszamy do recenzji najnowszego telewizora Samsung SmartTV z 2022 o modelu QE55QN91BA.

Subwoofer

Subwoofery Samsunga możemy połączyć przewodowo bądź bezprzewodowa z różnymi źródłami dźwięku. W panelu sterowania mamy możliwość wybrać skąd ma być odtwarzana muzyka. Ustawimy głośność, jak i wybierzemy tryb dźwięku (standardowe, przestrzenna, gra lub własna konfiguracja). Mamy dostęp do korektora, gdzie ustawimy tony niskie i wysokie, jak i głośnik niskotonowy. Nastawimy synchronizację dźwięku. Kontrolować możemy stan sieci Wi-Fi czy sparowane urządzenia Bluetooth.

Głośnik AV (audiowizualny)

Urządzenia audiowizualne będą się różnić zależnie od tego czy będą działać jako samodzielne urządzenie czy system nagłośnienia. Poniżej przedstawiamy screeny z głośnik Wi-Fi – IKEA Symfonisk. To pojedynczy głośnik marki SONOS i konfigurowany poprzez aplikację producenta.

Urządzenia AGD

Płyta kuchenna/indukcyjna

W przypadku płyty indukcyjnej, potocznie zwaną kuchenną. Urządzenie z poziomu aplikacji pozwala włączyć poszczególne sekcje grzewcze płyty, jak i ustawić czas ich wyłączenia. Zdjęcia od czytelnika.

Okapy

Okapy nad płytami grzewczymi nie działają samotnie, są integrowane z płytami grzewczymi. Mamy dostęp do podstawowych możliwości włączenia i wyłączenia okapu, jak i możliwość dostosowania siły wywiewania zapachów z pieczenia.

Piekarnik

W przypadku piekarnika Samsung mamy możliwość ustawienia temperatury i czasu pieczenia, dodatkowo możemy określić co pieczemy. Po ustawieniu wysyłamy dane do piekarnika, który może rozpocząć pracę.

Robot sprzątający

Aplikacja SmartThings jest podstawą obsługi robotów sprzątających, znajdziemy tutaj bardzo dużą ilość opcji sterowania, ustawień i powiadomień o stanie urządzenia. Mamy możliwość uruchomienia robota, ustawienia siły ssącej czy dostęp do historii czyszczenia. Zdjęcia od czytelniczki.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z samouczka „Wirtualny dom”, gdzie zaprezentowano przykładowe urządzenia.

Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacze powietrza w panelu sterowania informują nas o poziomie zanieczyszczeń w pomieszczeniu. Mamy możliwość tworzenia harmonogramów, które będą pracować wg. wyznaczonego cyklu.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia nadesłane przez czytelniczkę.

Klimatyzator

Klimatyzatory pozwalają na nastawienie żądanej temperatury, szybkości wentylatora czy kierunku wiatru. Część możliwości jest uzależniona od budowy klimatyzatora, czy jest on wolnostojący czy zawieszony na ścianie. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z samouczka „Wirtualny dom”, gdzie zaprezentowano przykładowe urządzenia.

Pompa ciepła

Pompa ciepła pozwala na nastawienie żądanej temperatury grzania lub chłodzenia. Możemy określić również parametry ciepłej wody w gospodarstwie domowym. Uruchomić odprowadzanie powietrza. Dodatkowo mamy kontrolę nad zużyciem energii elektrycznej.

Lodówka

W przypadku lodówki Samsung mamy możliwość ustawienia temperatury lodówki i oddzielnie zamrażalnika. Opcje związane z wykrywaniem lodu czy funkcja Power Cook. Zawsze możemy podejrzeć wnętrze lodówki.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z samouczka „Wirtualny dom”, gdzie zaprezentowano przykładowe urządzenia.

Pralka

W przypadku pralki Samsung mamy możliwość ustawienia programu prania, ilość płukań, prędkość wirowania czy wstępne namaczanie w pianie. Poszczególne programy i ustawienia możemy dodać do ulubionych. Po ustawieniu wysyłamy dane do pralki, która może rozpocząć pracę.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z samouczka „Wirtualny dom”, gdzie zaprezentowano przykładowe urządzenia.

Suszarka

W przypadku suszarki Samsung mamy możliwość ustawienia konkretnego programu suszenia, ustawić poziom suszenia czy włączyć tryb bez zagnieceń. Kolejność programów możemy edytować oraz dodawać własne. Samsung dodał również możliwość sparowania pralki i suszarki, pozwala to na automatyczne przesłanie danych dotyczących programu prania, co pozwala suszarce automatycznie ustawić optymalny tryb suszenia. Dodatkowo znajdziemy panel z zużyciem energii, który pozwala kontrolować rachunki i oszczędzać.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z samouczka „Wirtualny dom”, gdzie zaprezentowano przykładowe urządzenia.

Zmywarka

W przypadku zmywarki Samsung mamy możliwość ustawienia trybu działania, dezynfekcji oraz które kosze są wypełnione. Mamy dostęp do przodownika związanego ze zmywaniem. Po ustawieniu programu zmywania możemy wysłać żądanie rozpoczęcia pracy do urządzenia.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z samouczka „Wirtualny dom”, gdzie zaprezentowano przykładowe urządzenia.

Szafa odświeżająca ubrania AirDresser

Szafy odświeżająca ubrania z serii AirDresser są bardzo innowacyjnym urządzeniem, które dopiero wkracza do inteligentnych domów. Pozwalają one w szyki sposób uprać ubrania codziennego użytku i zachować je w jak najlepszej formie. W aplikacji SmartThings mamy możliwość ustawienie cyklu odświeżania ubrania i kontroli nad tym procesem. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z samouczka „Wirtualny dom”, gdzie zaprezentowano przykładowe urządzenia.

Lista urządzeń będzie stale rozwijana i uaktualniane będą screeny paneli sterowania. Na chwilę obecną brakuje kilku typów urządzeń takich jak: odtwarzać Blu-ray czy nawilżacz powietrza.

2 myśli w temacie “Sterowanie urządzeniami RTV i AGD w aplikacji SmartThings – wygląd paneli, przegląd możliwości i automatyzacji

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s