NEO COOLCAM Door Sensor – tanie zabezpieczenie drzwi i okien

Do zabezpieczenia drzwi i okien w domu czy mieszkaniu służą sensory otwarcia/zamknięcia ma on zadanie przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo w domu. Podstawą jego działania są dwie części, które po zerwaniu ze sobą magnetycznego połączenia wydają powiadomienie. Jest również jednym z podstawowych czujników w domu. Jednym z takich postów omawialiśmy urządzenie marki FIBARO dzisiaj przyjrzymy się sensorowi firmy NEO COOLCAM Door Sensor.

Opis

Sensor NEO posiada podstawowe funkcje takie jak czujnik zbliżenia czy np. okno w danej chwili jest otwarte. Sensor nie posiada czujników temperatury, drgań czy modyfikacji w porównaniu do konkurencji. Komunikacja odbywa się po protokole Z-Wave. Działa dzięki zasilaniu bateryjnemu informując o aktualnym zużyciu. Producent mówi zasilaniu z jednej baterii przez rok. Co rzeczywiście ma miejsce. Bateria to CR14250 koszt około 10 zł za sztukę. Sensor ma wyjątkowo małe rozmiary 71mm(wys), 21mm(szer), 22mm(dł) i magnes 40mm(wys), 11mm(szer), 11mm(dł). Zdecydowanym plusem jest koszt urządzenia około 100 zł. Niestety firma nie posiada innych kolorów sensora do wyboru, mamy tylko biały w ofercie, który nie zawsze będzie się dobrze komponował w wystroju inteligentnego domu.

 • Plusy
  • Cena
  • Rozmiar
  • Przetwarzanie lokalne
 • Minusy
  • Brak innej kolorystyki
  • Brak dodatkowych funkcji (zbliżenie, temperatura, modyfikacji/wibracji)

Współpraca z SmartThings

W głównym panelu aplikacji mamy informację czy czujnik „Otwarto”/„Zamknięto” oraz procentową informację o baterii. Panel „Historii” również nie różni się od konkurencyjnych urządzeń, mamy dostęp do sortowania i przestudiowania historii działań sensora. W ustawieniach „Edytuj” mamy standardową możliwość zmiany nazwy, lokalizacji oraz pokoju.

Urządzenie wykonuje przetwarzanie poleceń lokalnie w centrali, z tego też tytułu nawet przy utracie połączenia z Internetem, będzie wykonywać zaprogramowane polecenia.

Przy tworzeniu automatyzacji „Jeśli … to Wtedy” urządzenie pozwala nam na wybranie opcji / wysłanie powiadomienia o tym czy czujnik „Otwarto”/„Zamknięto”/ „Otwarto lub Zamknięto”. Informacja o baterii z zakresu 0 – 100% w tym czy są większe/mniejsze niż podana. Jest zdecydowanie bardziej uboższe w opcje niż konkurent z FIBARO.

Instalacja

Aby zamontować czujnik NEO: Zdejmij warstwę ochronną z czujnika. Przyklej urządzenie do ramy drzwi/okna. Zdejmij warstwę ochronną z magnesu. Przyklej magnes do ruchomej części drzwi/okna, nie dalej niż 5mm od urządzenia. Należy uważać przy montowaniu na drzwiach metalowych ponieważ mogą one zakłócać magnez w czujniku otwarcia/zamknięcia.

Dodanie do ekosystemu jest proste należy postępować zgodnie z instrukcją w aplikacji. Klikamy w aplikacji „Dodaj urządzenie”, wybieramy markę NEO Coolcan>> Czujnik otwarcia/zamknięcia i model urządzenia. Kontynuujemy pierwsze kroki, wybieramy koncentrator i pomieszczenie dla urządzenia. Zdejmij pokrywę, wyciągnij zakładkę od baterii, naciśnij i przytrzymaj przycisk w środku urządzenia i tak 3 razy.

Gdzie zakupić ?

Zawartość pudełka to sensor, naklejka dwustronna i instrukcja obsługi w języku angielskim.

Produkt jest szeroko dostępny na rynku np. Allegro lecz można go również sprowadzić z AliExpress. Cena to ok. 100 zł.

Instrukcja

3 myśli w temacie “NEO COOLCAM Door Sensor – tanie zabezpieczenie drzwi i okien

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s