SmartThings Siren – syrena alarmowa do Twojego inteligentnego domu

Syrena to bardzo dobre rozwiązanie do dużych domów, w których sypialnie są oddalone od kuchni czy kotłowni i zamontowane tam czujniki mogą nie obudzić na czas mieszkańców. Dlatego w tego typu wypadkach należy rozważyć dokupienie kolejnych syren do inteligentnego domu. Urządzenie nie jest skomplikowane, tylko na zaprogramowane powiadomienie wyda ostry dźwięk alarmowy. Jednym z takich urządzeń jest SmartThings Siren, markowe urządzenie w pełni stworzone do naszego ekosystemu Samsunga.

Opis

Główna funkcją i jedyną urządzenia jest syrena, na zaprogramowane powiadomienie syrena wyda głośny i donośny dźwięk. Komunikacja odbywa się po protokole Z-Wave. Działa dzięki zasilaniu z kontaktu nie ma potrzeby wymiany baterii, co jest plusem na tle innych urządzeń. Sensor ma wymiary (szerokości: 64mm, wysokość: 96mm, długość: 78mm). Dostępny jest tylko kolor biały, lecz pamiętajmy, że można go skrzętnie ukryć za szafką.

Przykładem zastosowania jest uruchomienie syreny w przypadku otwarcia drzwi wejściowych, kiedy nie ma żadnego domownika w domu. Celem wystraszenia potencjalnego włamywacza.

  • Plusy
    • Zasilanie
    • Przetwarzanie lokalne
  • Minusy
    • Brak

Współpraca z SmartThings

W głównym panelu aplikacji mamy skromną informację czy syrena jest włączona „Syrena i stroboskop” lub wyłączona „Wyłącz”. Panel „Historii” nie różni się znacznie od innych urządzeń, mamy dostęp do sortowania i przestudiowania historii. W ustawieniach „Edytuj” mamy standardową możliwość zmiany nazwy, lokalizacji oraz pokoju.

Urządzenie wykonuje przetwarzanie poleceń lokalnie w centrali, z tego też tytułu nawet przy utracie połączenia z Internetem, będzie wykonywać zaprogramowane polecenia.

Przy tworzeniu automatyzacji „Jeśli … to Wtedy” urządzenie pozwala nam na wybranie opcji włączenie syreny: „Syrena i stroboskop” lub wyłączenie:”Wyłącz”.

Instalacja

Aby uruchomić do działania SmartThings Siren: Wystarczy wpiąć do kontaktu elektrycznego urządzenie. Biała lampka stanu zaświeci się na 2 sekundy, a następnie zacznie powoli migać, wskazując, że syrena jest gotowa do konfiguracji.

Dodanie do ekosystemu jest proste należy postępować zgodnie z instrukcją w aplikacji. Upewnij się, że syrena znajduje się w odległości 4,5 metra od koncentratora SmartThings.

Gdzie zakupić ?

Zawartość pudełka to syrena i kilka instrukcji obsługi w różnych językach. Produkt jest dostępny na zagranicznych rynkach, lecz można go spotkać na portalu Allegro. Cena to ok. 100 zł.

7 myśli w temacie “SmartThings Siren – syrena alarmowa do Twojego inteligentnego domu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s