SmartThings Button – przycisk od Samsunga

Z pozoru prosty przycisk jest ważną częścią inteligentnego domu, za jego pomocą szybko bez wyciągania smartfona z kieszeni możemy uruchomić np. oświetlenie. Dzisiaj spojrzymy na wykonanie Samsunga w tej dziedzinie – zrecenzujemy SmartThings Button.

Opis

Głównymi funkcjami urządzenia jest prosta możliwość sterowania oraz pomiar temperatury. Mamy do dyspozycji jeden przycisk, z możliwościami jako naciśnięcie, podwójne naciśnięcie oraz przytrzymanie. Dzięki czemu możemy uruchomić 3 akcje tym przyciskiem. Komunikacja odbywa się po protokole Zigbee. Przycisk jest zasilany bateryjnie i informuje o aktualnym zużyciu. Bateria to CR2450 (3v) koszt około 9 zł za sztukę. Sensor ma wyjątkowo małe rozmiary długość: 4,1 cm, szerokość: 4,1 cm i wysokość: 1,48 cm. Dostępny tylko w kolorze białym, tył urządzenia jest wyposażony w magnez co umożliwia zamontowanie go np. na lodówce. Wielkim minusem jest cena 119 zł.

Przycisk po dłuższym nie używaniu, przechodzi w stan uśpienia, co wiąże się z nie wykonaniem akcji po pierwszym kliknięciu przycisku. Niestety należy odczekać chwilę ok 3 sek, i ponownie wywołać kliknięciem zaprogramowaną akcję.

  • Plusy
    • Rozmiar
    • Przetwarzanie lokalne
  • Minusy
    • Cena
    • Usypia się / zrywa połączenie

Współpraca z SmartThings

W głównym panelu aplikacji mamy możliwość zaprogramowania pojedynczego i podwójnego naciśnięcia oraz przytrzymania. Dostajemy informację o temperaturze, co ciekawe mamy dodatkową opcję w ustawieniach w celu korekty mierzonej przez czujnik temperatury. Panel „Historii” również nie różni się znacznie od innych urządzeń, mamy dostęp do sortowania i przestudiowania historii działań przycisku. W ustawieniach „Edytuj” mamy standardową możliwość zmiany nazwy, lokalizacji oraz pokoju.

Urządzenie wykonuje przetwarzanie poleceń lokalnie w centrali, z tego też tytułu nawet przy utracie połączenia z Internetem, będzie wykonywać zaprogramowane polecenia.

Przy tworzeniu automatyzacji „Jeśli … to Wtedy” urządzenie pozwala na wybranie już wcześniej wspomnianych dwóch opcji kiedy naciśnięto oraz przytrzymano. Informacja o baterii z zakresu 0 – 100% w tym czy są większe/mniejsze niż podana.

Instalacja

Dodanie do ekosystemu jest proste należy postępować zgodnie z instrukcją w aplikacji. Klikamy w aplikacji „Dodaj urządzenie”, wybieramy markę SmartThings >> „Pilot/przycisk” i model urządzenia „Button”. Kontynuujemy pierwsze kroki, wybierając koncentrator i pomieszczenie dla urządzenia. Połączenia możemy dokonać poprzez zeskanowanie kodu QR bądź pominąć tą opcję i czekać na połączenie chwilkę dłużej. Należy wyciągnąć zabezpieczenie baterii. Po dodaniu do systemu dioda LED na przycisku zaświeci się na zielono, pomyślnym dodaniu można zmienić jego nazwę.

Gdzie zakupić ?

Zawartość pudełka to przycisk, dwie przecięte na pół naklejki dwustronne, bateria i kilka instrukcji obsługi w różnych językach. Produkt nie jest dostępny w Polskiej dystrybucji można go zakupić na Amazon bądź ProShop. Cena to 119,99 zł.

5 myśli w temacie “SmartThings Button – przycisk od Samsunga

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s